Wydarzenia sportowe

2022-08-16

Sowiogórski Tour - Owl Mountains Tour

grafika-Sowiogórski Tour - Owl Mountains Tour

Koniec ubiegłego tygodnia obfitował na terenie powiatu dzierżoniowskiego, w tym gminy Dzierżoniów, w wydarzenia kolarskie. 13 i 14 sierpnia odbył się "Sowiogórski Tour - Owl Mountains Tour" w kategoriach junior oraz kobiety open.

Sowiogórski Tour - Owl Mountains Tour
2022-08-12

Sowiogórski Tour

grafika-Sowiogórski Tour

W najbliższy weekend 13-14 sierpnia na szosach powiatu dzierżoniowskiego i ulicach Dzierżoniowa rozegrana zostanie trzecia już edycja wyścigu kolarskiego Sowiogórski Tour. Dwa dni ścigania i trzy etapy ściągnęły na start niemal 300 zawodniczek i zawodników.

Sowiogórski Tour
2022-08-08

"LKS Dobrocin mistrzem"

grafika-"LKS Dobrocin mistrzem"

Ludowe kluby sportowe z naszej gminy już po raz czternasty walczyły o tytuł mistrza i nagrodę wójta w Nocnych Mistrzostwach Gminy Dzierżoniów w Piłce Nożnej. W sobotę 6 sierpnia w Uciechowie zmierzyło się 5 drużyn.

"LKS Dobrocin mistrzem"
2022-05-30

Uczniowie z Ostroszowic zdobywają brązowy medal w wielkim finale

grafika-Uczniowie z Ostroszowic zdobywają brązowy medal w wielkim finale

Finał Ogólnopolskiego Turnieju "Mata w każdej szkole" odbył się w dniach 27-28.05.2022 r. w Warszawie. W zmaganiach uczestniczyło 16 najlepszych szkół podstawowych z Polski, które wcześniej wygrały zmagania eliminacyjne w swoich regionach.

Uczniowie z Ostroszowic zdobywają brązowy medal w wielkim finale
2022-05-09

Wystartowała kolejna edycja Korony Gór Sowich

grafika-Wystartowała kolejna edycja Korony Gór Sowich

Za nami oficjalny start drugiej, czteroletniej edycji Korony Gór Sowich - wyścigu kolarskiego amatorów. Kolarze mieli do przejechania trasę z Nowej Rudy przez Wolibórz, Jodłownik, Ostroszowice, Kietlice, Owiesno, Piławę Górną, Kluczową, Olbrachcice Wielkie, Stoszowice, Budzów, Srebrną Górę, Nową Wieś Kłodzką na Górę św. Anny w Nowej Rudzie.

Wystartowała kolejna edycja Korony Gór Sowich
2022-04-19

Zawody zapaśnicze o puchar Wójta Gminy Dzierżoniów

grafika-Zawody zapaśnicze o puchar Wójta Gminy Dzierżoniów

50 zawodników z Bielawy, Dzierżoniowa, Pieszyc oraz gminy Dzierżoniów rywalizowało w zawodach zapaśniczych o puchar Wójta Gminy Dzierżoniów. W zmaganiach, które odbyły się 14 kwietnia w Ostroszowicach, uczestnicy byli podzieleni na dwie grupy wiekowe - dzieci oraz młodzicy.

Zawody zapaśnicze o puchar Wójta Gminy Dzierżoniów
2022-04-11

Szkoła Podstawowa z Ostroszowic zwycięża w dolnośląskim finale

grafika-Szkoła Podstawowa z Ostroszowic zwycięża w dolnośląskim finale

W Bielawie 8 kwietnia odbył się finał Dolnego Śląska w zmaganiach "Mata w Każdej Szkole". 8 szkół rywalizowało w 6 konkurencjach sprawnościowych, takich jak przeciąganie liny, wyścigi na materacach, wyrywanie piłki, wyrywanie szarf, wyścigi numerków, wyścigi wokół materaca.

Szkoła Podstawowa z Ostroszowic zwycięża w dolnośląskim finale
2021-12-22

Zawody zapaśnicze o Puchar Wójta Gminy Dzierżoniów

grafika-Zawody zapaśnicze o Puchar Wójta Gminy Dzierżoniów

Czterdziestu zawodników w dwóch grupach wiekowych zmierzyło się w turnieju zapaśniczym o puchar Wójta Gminy Dzierżoniów Marka Chmielewskiego. Zawody odbyły się 21 grudnia w sali wiejskiej w Ostroszowicach.

Zawody zapaśnicze o Puchar Wójta Gminy Dzierżoniów
2021-11-29

Festiwal unihokeja

grafika-Festiwal unihokeja

W Szkole Podstawowej w Piławie Dolnej w dniach 28 i 29 października 2021 r. rozegrane zostały Mistrzostwa Dolnego Śląska w unihokeju klas V - VI dziewcząt i chłopców. Kolejny raz spotkały się najlepsze drużyny ze strefy wałbrzyskiej, legnickiej, wrocławskiej i jeleniogórskiej.

Festiwal unihokeja
2021-10-27

Finał strefy wałbrzyskiej w unihokeju. Chłopcy złoto, dziewczęta srebro

grafika-Finał strefy wałbrzyskiej w unihokeju. Chłopcy złoto, dziewczęta srebro

Po dwóch latach przerwy ponownie rozpoczęło się szkolne współzawodnictwo sportowe w unihokeju. W pierwszych zawodach, które odbyły się 20 października w Imbramowicach, zagrali uczniowie klas VII-VIII. Klasy młodsze - V-VI - wystartują 28 i 29 października 2021 r. w Piławie Dolnej.

Finał strefy wałbrzyskiej w unihokeju. Chłopcy złoto, dziewczęta srebro
2021-10-05

Europejski Dzień Sportu Szkolnego w Mościsku

grafika-Europejski Dzień Sportu Szkolnego w Mościsku

24 września w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mościsku miało miejsce międzynarodowe wydarzenie pn. "Europejski Dzień Sportu Szkolnego", czyli wielkie święto ruchu, które odbywało się równolegle w 40 krajach na świecie, z udziałem niemal 400 polskich szkół.

Europejski Dzień Sportu Szkolnego w Mościsku
2021-08-23

Kolarskie emocje w Ostroszowicach

grafika-Kolarskie emocje w Ostroszowicach

Za nami wyścig CCC Tour Grody Piastowskie. W sobotę 21 sierpnia rozegrany został najtrudniejszy etap tegorocznej edycji. Tego dnia odbył się również ostatni etap "Korony Gór Sowich" - imprezy dla amatorów kolarstwa.

Kolarskie emocje w Ostroszowicach
14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1