Strona Główna

Gmina Dzierżoniów

Stąd jestem,
   tu mieszkam,
      tu chcę żyć

Wydarzenia sportowe

2018-05-02

Jak ryby w wodzie

grafika-Jak ryby w wodzie

W piątek 27 kwietnia 2018 r. na pływalni "AQUARIUS" w Bielawie odbyły się zawody pływackie uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Dzierżoniów oraz gminy Stoszowice. Zawodnicy rywalizowali o puchar Wójta Gminy Stoszowice (uczniowie klas I-III) oraz o puchar Wójta Gminy Dzierżoniów (uczniowie klas IV-VII).

Jak ryby w wodzie
2018-03-19

I Ty możesz zostać mistrzem

grafika-I Ty możesz zostać mistrzem

W tym roku stypendia sportowe Wójta Gminy Dzierżoniów przyznawane były w zupełnie nowej formule. Nasi utalentowani sportowcy zaprezentowali swoje sukcesy podczas gali "I Ty możesz zostać mistrzem", która odbyła się 16 marca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piławie Dolnej.

I Ty możesz zostać mistrzem
2017-12-15

Brąz Pawła Juraszka na mistrzostwach Europy!

grafika-Brąz Pawła Juraszka na mistrzostwach Europy!

Sztafeta w składzie Paweł Juraszek, Filip Wypych, Jakub Książek oraz Konrad Czerniak wywalczyła brązowy medal podczas pierwszego dnia pływackich mistrzostw Europy w Kopenhadze na krótkim basenie.

Brąz Pawła Juraszka na mistrzostwach Europy!
2017-09-29

Leśna Akademia Sportu

grafika-Leśna Akademia Sportu

W ramach projektu "Leśna Akademia Sportu Dzieci i Młodzieży" w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Ostroszowicach realizowane były dodatkowe sportowe zajęcia pozalekcyjne. Placówka wyposażona została również w sprzęt sportowy do realizacji zajęć.

Leśna Akademia Sportu
2017-09-18

Za nami finałowy wyścig Pucharu Strefy MTB Sudety

grafika-Za nami finałowy wyścig Pucharu Strefy MTB Sudety

Niemal 200 pasjonatów kolarstwa górskiego zmierzyło się w sobotę w Jodłowniku w finałowym wyścigu w ramach Pucharu Strefy MTB Sudety 2017. "Grand Prix Jodłownika" było ostatnim etapem i jednocześnie podsumowaniem całej tegorocznej serii wyścigów.

Za nami finałowy wyścig Pucharu Strefy MTB Sudety
2017-08-09

Paweł Juraszek medalistą w Pucharze Świata

grafika-Paweł Juraszek medalistą w Pucharze Świata

Trwa cykl zawodów pływackich o Puchar Świata na krótkim basenie. Polska reprezentacja brała udział w zmaganiach w Moskwie (2-3 sierpnia) i w Berlinie (6-7 sierpnia). Jednym z ośmiu powołanych do udziału w zawodach był mieszkaniec Ostroszowic Paweł Juraszek, stypendysta Wójta Gminy Dzierżoniów.

Paweł Juraszek medalistą w Pucharze Świata
2017-08-01

MKS 9: Paweł Juraszek piątym sprinterem świata

grafika-MKS 9: Paweł Juraszek piątym sprinterem świata

Niemal 1300 zawodników ze 180 państw z całego świata wzięło udział w 17 odsłonie Mistrzostw Świata w Sportach Wodnych, które odbyły się w dniach 14-30 lipca w Budapeszcie. Nasz kraj reprezentowało 20 pływaków, w tym Paweł Juraszek, podopieczny trenera Andrzeja Wojtala.

MKS 9: Paweł Juraszek piątym sprinterem świata
2017-07-31

Puchar wójta dla Sparty Ostroszowice

grafika-Puchar wójta dla Sparty Ostroszowice

Ludowe kluby sportowe z naszej gminy już po raz dziesiąty walczyły o puchar i nagrodę wójta w Nocnych Mistrzostwach Gminy Dzierżoniów w Piłce Nożnej. W sobotę 29 lipca w Uciechowie zmierzyło się ze sobą 5 drużyn.

Puchar wójta dla Sparty Ostroszowice
2017-07-20

Małgorzata Dąbrowska mistrzynią Polski!

grafika-Małgorzata Dąbrowska mistrzynią Polski!

Stypendystka Wójta Gminy Dzierżoniów Małgorzata Dąbrowska z LKS ATOM BOXMET Dzierżoniów zdobyła tytuł mistrzyni Polski juniorek młodszych w wyścigu ze startu wspólnego podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie szosowym.

Małgorzata Dąbrowska mistrzynią Polski!
2017-05-26

Unihokeiści zmierzyli się w Piławie Dolnej

grafika-Unihokeiści zmierzyli się w Piławie Dolnej

Sześć drużyn wzięło udział w wojewódzkich eliminacjach Dolnośląskiej Ligi Unihokeja Szkół Podstawowych organizowanych przez Polski Związek Unihokeja. Zawody odbyły się 25 maja w Szkole Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Piławie Dolnej.

Unihokeiści zmierzyli się w Piławie Dolnej
2017-05-29

W cieniu starych drzew

grafika-W cieniu starych drzew

Reprezentacje szkół podstawowych z Piławy Dolnej, Ostroszowic, Mościska i Tuszyna 26 maja wzięły udział w plenerowej imprezie będącej kontynuacją Biegów Papieskich odbywających się co roku w szkole w Tuszynie. Tym razem w innej odsłonie i pod nazwą "W cieniu starych drzew".

W cieniu starych drzew
2017-05-11

Puchar dla Victorii

grafika-Puchar dla Victorii

Duży sukces LKS "Victoria" Tuszyn! W finale okręgowego Pucharu Polski, który odbył się 10 maja w Wałbrzychu, zawodnicy z Tuszyna pokonali trzecioligowy Górnik Wałbrzych 2:1.

Puchar dla Victorii
11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1