2023-07-05

Zawody sportowo-pożarnicze w Przerzeczynie Zdrój

1 lipca 2023 r. w Przerzeczynie Zdroju odbyły się XXIV Zawody Sportowo - Pożarnicze Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. W zawodach wzięło udział 8 drużyn OSP powiatu dzierżoniowskiego, w tym dwie drużyny kobiece. Gościnnie wystąpiła również jednostka OSP Ciepłowody i zaprzyjaźniona czeska jednostka z Letohradu.

W zawodach nie zabrakło również drużyn z gminy Dzierżoniów: OSP Mościsko (seniorzy i 2 drużyny młodzieżowe oraz drużyna kobieca), OSP Piława Dolna (2 drużyny), OSP Ostroszowice (drużyna seniorów) oraz Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z OSP Roztocznik.

Zawody rozegrane zostały w następujących konkurencjach: sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami oraz ćwiczenia bojowe. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali funkcjonariusze i pracownicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie. Na zawodach obecni byli również przedstawiciele władz samorządowych, zaprzyjaźnionych służb oraz parlamentarzyści. Dopisała również publiczność, która gorąco dopingowała strażaków.

W kategorii dziewczęta młodsze (12-15 lat) pierwsze miejsce zajęła jednostka OSP Piława Dolna, drugie miejsce zdobyła MDP z OSP Mościsko, natomiast MDP z OSP Roztocznik wywalczyła trzecie miejsce. W kategorii chłopcy starsi (16-18 lat) MDP z OSP Mościsko odnotowała na swoim koncie kolejny sukces zajmując pierwsze miejsce w tej kategorii wiekowej.

W konkurencji seniorów, w której zwyciężyła drużyna OSP Przerzeczyn Zdrój, nasi strażacy z Mościska zajęli miejsce trzecie. W kategorii drużyn kobiecych 2 miejsce zajęła drużyna OSP Mościsko. Zawody zakończyła wspólna biesiada strażacka.

Pomimo kapryśnej pogody rywalizacja przebiegła w sportowe i miłej atmosferze. Zwycięzcom gratulujemy, a naszym druhom dziękujemy za udział i godne reprezentowanie gminy Dzierżoniów.