2022-08-16

Sowiogórski Tour - Owl Mountains Tour

Koniec ubiegłego tygodnia obfitował na terenie powiatu dzierżoniowskiego, w tym gminy Dzierżoniów, w wydarzenia kolarskie. 13 i 14 sierpnia odbył się "Sowiogórski Tour - Owl Mountains Tour" w kategoriach junior oraz kobiety open.

Pierwszy etap wyścigu, w sobotę odbył się na trasie Roztocznik - Dobrocin. Rozegrane zostały wyścigi dla kategorii młodzik, juniorka młodsza, junior, juniorka, kobiety open oraz amator. Mimo niesprzyjającej pogody, w każdej z tych grup od startu zawodnicy narzucali wysokie tempo.

W niedzielę rano amatorzy i młodzicy oraz juniorka młodsza pokonali odległość 17 km na trasie Dzierżoniów - Przełęcz Woliborska. Tym wyścigiem zakończyli oni Sowiogórski Tour. Natomiast zawodnicy kategorii junior, juniorka i kobiety open zakończyli swoje zmagania na popołudniowej jeździe na czas po uliczkach wokół dzierżoniowskiego rynku.

W zawodach brała udział nasza stypendystka Dorota Przęzak z Toruńskiego Klubu Kolarskiego Pacific-Nestlé Fitness, która uplasowała się na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej w kategorii "Kobiety Open". Serdecznie gratujemy!

Więcej informacji i relacji z zawodów na facebook.com/sowa.tour

Fot. LKS Atom Dzierżoniów

Sowiogórski Tour - Owl Mountains TourSowiogórski Tour - Owl Mountains TourSowiogórski Tour - Owl Mountains TourSowiogórski Tour - Owl Mountains TourSowiogórski Tour - Owl Mountains Tour