Edukacja ekologiczna

2017-11-15

Młodzi przyjaciele czystego powietrza - podsumowanie projektu

grafika-Młodzi przyjaciele czystego powietrza - podsumowanie projektu

Projekt edukacyjny "Młodzi przyjaciele czystego powietrza" realizowany na terenie naszej gminy dobiegł końca. Uczniowie podsumowali go podczas uroczystej gali, która odbyła się we wtorek w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piławie Dolnej. Data uroczystości była nieprzypadkowa - 14 listopada to bowiem Dzień Czystego Powietrza.

Młodzi przyjaciele czystego powietrza - podsumowanie projektu
2017-11-09

Ekomaraton w Gimnazjum Gminnym

grafika-Ekomaraton w Gimnazjum Gminnym

Jednym z ostatnich działań zrealizowanych w ramach projektu edukacyjnego "Młodzi przyjaciele czystego powietrza" był maraton ekologiczny, który odbył się w środę 8 listopada w Gimnazjum Gminnym im. ks. Jana Melca w Dzierżoniowie. Uczniowie gminnych szkół podstawowych wzięli udział w teście wiedzy oraz w kilku zadaniach praktycznych.

Ekomaraton w Gimnazjum Gminnym
2017-11-03

Warsztaty w dzierżoniowskiej ciepłowni

grafika-Warsztaty w dzierżoniowskiej ciepłowni

Kolejnym działaniem zrealizowanym w ramach projektu "Młodzi przyjaciele czystego powietrza" były warsztaty "Ciepło i ekologia w twoim domu". W ciągu minionych kilku tygodni uczniowie z gminnych szkół odwiedzali Zakład Energetyki Cieplnej w Dzierżoniowie.

Warsztaty w dzierżoniowskiej ciepłowni
2017-10-24

Uczniowie stworzyli aleję drzew w Uciechowie

grafika-Uczniowie stworzyli aleję drzew w Uciechowie

"Zielony czyściciel, czyli drzewa na ratunek powietrzu!" to kolejne działanie zrealizowane w ramach projektu "Młodzi przyjaciele czystego powietrza". We wtorek 24 października dzieci sadziły drzewa, a także uczestniczyły w lekcji plenerowej prowadzonej przez ekspertów z dziedziny ochrony środowiska.

Uczniowie stworzyli aleję drzew w Uciechowie
2017-10-23

Eksperci do spraw powietrza

grafika-Eksperci do spraw powietrza

"Młodzi przyjaciele czystego powietrza" to wyjątkowy projekt edukacyjny, w którym od kilku tygodni biorą udział uczniowie z terenu naszej gminy. Celem przedsięwzięcia jest m.in. upowszechnianie wiedzy o zanieczyszczeniu powietrza atmosferycznego, źródłach zjawiska oraz jego skutkach zdrowotnych i środowiskowych.

Eksperci do spraw powietrza