Tajemnice Wzgórz Kiełczyńskich. Lekkoatletyczne zmagania uczniów z gminy Dzierżoniów

2022-05-20

Po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa powróciły "Tajemnice Wzgórz Kiełczyńskich" - wydarzenie realizowane w ramach kampanii profilaktycznej "Używkom - NIE. Wybieram sport".

19 maja uczniowie gminnych szkół podstawowych rywalizowali na placu sportowo-rekreacyjnym w Książnicy w IX Drużynowym Wieloboju Lekkoatletycznym o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Dzierżoniów.

I miejsce zdobyła drużyna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ostroszowicach, II - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mościsku, III - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tuszynie, a IV - ZSP w Piławie Dolnej. Medale i puchary wręczył zawodnikom Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski.

Uczestnicy wysłuchali również pogadanki profilaktycznej przygotowanej przez dzielnicowego asp. szt. Andrzeja Kłosa. Mundurowy rozmawiał z uczniami o szeroko pojętym bezpieczeństwie - w internecie, w szkole, nad wodą czy podczas poruszania się po drodze.

Najstarsi uczniowie wybrali się z kolei na ścieżkę edukacyjno-przyrodniczą po Wzgórzach Kiełczyńskich. Przeszli trasę pod opieką leśniczego Jacka Dyrcza. Wcześniej ksiądz proboszcz Stanisław Olszowy przybliżył im historię Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Kiełczynie.

Serdecznie dziękujemy Grzegorzowi Różyckiemu, który przygotował i osobiście nadzorował przebieg konkurencji sportowych, a także opiekunom drużyn, Komendzie Powiatowej Policji w Dzierżoniowie i Stowarzyszeniu Rekonstrukcji Historycznej "Szpica" za oprawę gastronomiczną wydarzenia.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.