AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2023-06-01

Używkom-NIE. Wybieram sport

aktualności Gmina Dzierżoniów

Jak co roku uczniowie gminnych szkół podstawowych wzięli udział w zmaganiach pn. "Tajemnice Wzgórz Kiełczyńskich" - wydarzeniu, które realizowane jest w ramach kampanii profilaktycznej "Używkom - NIE. Wybieram sport".

31 maja uczniowie rywalizowali na placu sportowo-rekreacyjnym w Książnicy w X Drużynowym Wieloboju Lekkoatletycznym o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Dzierżoniów.

I miejsce zdobyła drużyna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ostroszowicach, II - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Piławie Dolnej, III - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tuszynie, a IV - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mościsku. Medale i puchary wręczył zawodnikom Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski.

Uczestnicy wysłuchali również pogadanki profilaktycznej przygotowanej przez dzielnicowego asp. szt. Andrzeja Kłosa. Mundurowy rozmawiał z uczniami o szeroko pojętym bezpieczeństwie - w internecie, w szkole, nad wodą czy podczas poruszania się po drodze. Uczestnicy wydarzenia obejrzeli również pokaz tresury policyjnego psa służbowego. Umiejętności psa na wszystkich zrobiły ogromne wrażenie.

Najstarsi uczniowie wybrali się z kolei na ścieżkę edukacyjno-przyrodniczą po Wzgórzach Kiełczyńskich. Przeszli trasę pod opieką leśniczego z Nadleśnictwa Miękinia. Wcześniej ksiądz proboszcz Stanisław Olszowy przybliżył im historię Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Kiełczynie. W tym roku naszym uczniom towarzyszyli uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Janusza Korcza w Sobótce.

Serdecznie dziękujemy Grzegorzowi Różyckiemu, który przygotował i osobiście nadzorował przebieg konkurencji sportowych, a także opiekunom drużyn oraz funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

powrót do poprzedniej strony