Uczniowie z Ostroszowic zdobywają brązowy medal w wielkim finale

2022-05-30

Uczniowie z Ostroszowic zdobywają brązowy medal w wielkim finale

Finał Ogólnopolskiego Turnieju "Mata w każdej szkole" odbył się w dniach 27-28.05.2022 r. w Warszawie. W zmaganiach uczestniczyło 16 najlepszych szkół podstawowych z Polski, które wcześniej wygrały zmagania eliminacyjne w swoich regionach.

Województwo dolnośląskie w finale reprezentowali uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ostrszowicach w składzie: Emilia Wyka, Milena Błażkiewicz, Weronika Radzińska, Lena Błażkiewicz, Wiktoria Wojdyło, Dawid Pasternak, Kamil Błażkiewicz, Mikołaj Połcik, Szymon Pasternak oraz Mariusz Galik.

Nasi podopieczni od początku zmagań wykazywali wysoką formę. W meczach eliminacyjnych pokonali szkoły z Lublina, Krakowa oraz Rzeszowa. W meczu ćwierćfinałowym po dogrywce zwyciężyliśmy ze szkołą z Żar. Niestety w meczu półfinałowym musieliśmy uznać wyższość przeciwników z Rudy Śląskiej.

W pojedynku o brązowy medal los przydzielił nam grupowych rywali z Lublina. I tym razem nasi zawodnicy pokazali charakter, wygrywając w ostatnim meczu wysoko na punkty.

Wielkie podziękowania przede wszystkim dla dzieci, które tego dnia pokazały ogromne serce do walki. Sporo trenowaliśmy - zarówno na lekcjach wychowania fizycznego, jak i na zajęciach pozalekcyjnych z zapasów. Dziękujemy również dyrektorowi szkoły w Ostroszowicach Jackowi Dzwolakowi, który umożliwia dzieciom realizację swoich pasji oraz Wójtowi Gminy Dzierżoniów Markowi Chmielewskiemu, który sfinansował przejazd uczniów ze szkoły z Ostroszowic do Warszawy.

Norbert Warchoł

Uczniowie z Ostroszowic zdobywają brązowy medal w wielkim finaleUczniowie z Ostroszowic zdobywają brązowy medal w wielkim finaleUczniowie z Ostroszowic zdobywają brązowy medal w wielkim finale