Działki w Ostroszowicach na sprzedaż

grafika-Działki w Ostroszowicach na sprzedaż

W siedzibie Urzędu Gminy Dzierżoniów przy ul. Piastowskiej 1 została wywieszona od 07.05.2021 r. informacja o sprzedaży w trybie przetargowym działek nr 230/4 oraz 230/3 położonych w Ostroszowicach.

Działki w Ostroszowicach na sprzedaż

Działka w Mościsku na sprzedaż

grafika-Działka w Mościsku na sprzedaż

W siedzibie Urzędu Gminy Dzierżoniów przy ul. Piastowskiej 1 została wywieszona od 07.05.2021 r. informacja o sprzedaży w trybie przetargowym działki nr 714 położonej w Mościsku.

Działka w Mościsku na sprzedaż

Podążaj szlakiem naszych atrakcji

grafika-Podążaj szlakiem naszych atrakcji

Wyzwania, ciekawostki o naszym regionie i dużo dobrej zabawy - wszystko to można odnaleźć w grze planszowej "Szlakiem naszych atrakcji". W publikacji przedstawione zostały najważniejszych atrakcje gminy Dzierżoniów i obszaru Lokalnej Grupy Działania "Ślężanie". W skład LGD oprócz gminy Dzierżoniów wchodzą: Jordanów Śląski, Łagiewniki, Marcinowice, Mietków, Niemcza, Piława Górna i Sobótka.

Podążaj szlakiem naszych atrakcji
2021-05-04

Życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka

grafika-Życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka

Wszystkim funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej oraz druhom OSP składam serdeczne życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności, siły i wytrwałości, a także zawsze bezpiecznych powrotów z akcji.

Życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka
2021-04-30

Utrudnienia w ruchu we Włókach

Informujemy, że w ramach inwestycji pn.: "Przebudowa drogi gminnej ul. Widokowej w miejscowości Włóki" w dniach 4-5 maja 2021r. rozpoczęte zostaną roboty drogowe związane z ułożeniem podbudowy. Z uwagi na proces technologiczny planowanych prac budowlanych ruch kołowy w tym czasie będzie niemożliwy.

W związku z tym prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i zrozumienie sytuacji. Za uciążliwości z góry przepraszamy.

2021-04-29

Nabór wniosków na dofinansowanie do wymiany pieców

grafika-Nabór wniosków na dofinansowanie do wymiany pieców

Rusza nabór wniosków o udzielenie dotacji ze środków budżetu gminy do wymiany starych kotłów opalanych paliwem stałym lub biomasą na ekologiczne źródło ogrzewania. Wnioski można składać w terminie od 05.05.2021 r. do dnia 31.08.2021 r.

Nabór wniosków na dofinansowanie do wymiany pieców
2021-04-29

Pożyczki dla rolników

grafika-Pożyczki dla rolników

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa informuje, że nadal posiada dostępne środki finansowe na zaciąganie przez rolników indywidualnych pożyczek z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa.

Pożyczki dla rolników
2021-04-27

Nabór kandydatów do służby w straży granicznej

Nadodrzański Oddział Straży Granicznej prowadzi nabór kandydatów do służby w Straży Granicznej. Więcej informacji na stronie internetowej oraz na załączonym plakacie.

2021-04-26

W środę brak wody we Włókach

grafika-W środę brak wody we Włókach

Wodociągi i Kanalizacja Spółka z o.o. w Dzierżoniowie informuje, że w środę 28.04.2021 r. w godzinach 8:00 - 14:00 zostanie wstrzymana dostawa wody dla mieszkańców Włók.

W środę brak wody we Włókach
2021-04-21

Oszustwa na Spis Powszechny

grafika-Oszustwa na Spis Powszechny

1 kwietnia 2021 roku wystartował Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań prowadzony przez Główny Urząd Statystyczny. Spis potrwa do końca września bieżącego roku. Udział w spisie jest obowiązkowy zgodnie z ustawą o statystyce publicznej.

Oszustwa na Spis Powszechny
2021-04-21

Zakaz wylewania nieczystości ciekłych

grafika-Zakaz wylewania nieczystości ciekłych

Nieszczelne szamba oraz nielegalne wylewanie nieczystości ciekłych przez mieszkańców to częsty proceder, który niełatwo wykryć, a z którym Gmina Dzierżoniów boryka się od dłuższego czasu.

Zakaz wylewania nieczystości ciekłych
2021-04-19

grafika-Środki na przebudowę drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Owieśnie i Piławie Dolnej

Wicemarszałek Woj. Dolnośląskiego Grzegorz Macko 16 kwietnia przekazał Wójtowi Gminy Dzierżoniów Markowi Chmielewskiemu promesę na przebudowę drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Owieśnie i Piławie Dolnej. Wartość zadania pn. "Piława Dolna IV - droga dojazdowa do gruntów rolnych niezrealizowana na terenie obrębu/wsi objętego PROW" to 1,5 mln zł.

2021-04-19

Wnioski o płatności bezpośrednie tylko przez internet

grafika-Wnioski o płatności bezpośrednie tylko przez internet

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina, że od roku 2021 nie są przesyłane do rolników wnioski o płatności bezpośrednie w wersji papierowej. Nie ma także możliwości wnioskowania za pomocą oświadczeń o braku zmian.

Wnioski o płatności bezpośrednie tylko przez internet
2021-04-16

Kolejne dotacje dla organizacji pozarządowych

Wójt Gminy Dzierżoniów ogłasza wyniki otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w zakresie "Działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych" oraz "Działalności na rzecz osób niepełnosprawnych". Szczegóły w zakładce Współpraca z organizacjami pozarządowymi 2021.

2021-04-16

Różowa skrzyneczka w bibliotece!

grafika-Różowa skrzyneczka w bibliotece!

W Bibliotece Publicznej Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta w Mościsku zawisła różowa skrzyneczka. Akcja to oddolna inicjatywa, której celem jest walka z wykluczeniem menstruacyjnym oraz zapewnienie szerokiego dostępu do bezpłatnych podpasek i tamponów w przestrzeni publicznej.

Różowa skrzyneczka w bibliotece!

Zajęcia na orliku wznowione

Od poniedziałku 19 kwietnia ponownie ruszają zajęcia na boisku orlik w Pilawie Dolnej. Uprawianie sportu na świeżym powietrzu możliwe będzie przy zachowaniu reżimu sanitarnego oraz limitu do 25 osób (zarówno dzieci i młodzieży, jak i dorosłych).