2019-06-25

Środki na kolejne inwestycje drogowe

grafika-Środki na kolejne inwestycje drogowe

Gmina Dzierżoniów pozyskała środki na przebudowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych w Wiatraczynie i w Piławie Dolnej. 24 czerwca Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski odebrał z rąk Wicemarszałka Woj. Dolnośląskiego Marcina Gwoździa promesy na realizację inwestycji.

Środki na kolejne inwestycje drogowe
2019-06-24

Nagrody wójta dla najzdolniejszych

grafika-Nagrody wójta dla najzdolniejszych

Zakończenie roku szkolnego to czas na podsumowanie pracy uczniów w minionych 10 miesiącach. To również okazja do nagrodzenia tych najzdolniejszych - zarówno za sukcesy naukowe, jak i szczególne osiągnięcia sportowe.

Nagrody wójta dla najzdolniejszych

Udanych wakacji!

Z okazji zakończenia roku szkolnego wszystkim uczniom życzymy radosnych wakacji - pełnych słońca i niezapomnianych przygód. Gratulujemy Wam również osiągniętych wyników. Dziękujemy też dyrektorom, nauczycielom i pracownikom szkół. Wszystkim po 10 miesiącach wytężonej pracy należą się chwile wytchnienia i odpoczynku. Do zobaczenia we wrześniu!

Wójt Gminy Dzierżoniów
Marek Chmielewski

Przewodniczący Rady Gminy Dzierżoniów
Grzegorz Powązka

Szkolenie na strzelnicy w Mościsku

grafika-Szkolenie na strzelnicy w Mościsku

Na strzelnicy klubu Barys w Mościsku 15 czerwca odbyło się gruntowne szkolenie z zakresu bezpiecznego treningu z bronią. Uczestniczyło w nim 18 dzieci pod opieką strażaków z OSP Mościsko.

Szkolenie na strzelnicy w Mościsku

Od 1 lipca nowe deklaracje podatkowe

grafika-Od 1 lipca nowe deklaracje podatkowe

Od 1 lipca 2019 r. organem właściwym dla określania wzorów deklaracji na podatek rolny, leśny i od nieruchomości, a także informacji o gruntach, lasach oraz o nieruchomościach i obiektach budowlanych będzie minister właściwy do spraw finansów publicznych.

Od 1 lipca nowe deklaracje podatkowe

Na Dzień Dziecka do Warszawy

grafika-Na Dzień Dziecka do Warszawy

Uczniowie klasy 6b ze Szkoły Podstawowej w Tuszynie wraz ze swoim wychowawcą Jarosławem Pawlaczkiem i opiekunkami Natalią Czech i Justyną Piszko 1 czerwca udali się na wycieczkę do Warszawy.

Na Dzień Dziecka do Warszawy
2019-06-18

Nie zabierajmy dzikich zwierząt z lasu!

grafika-Nie zabierajmy dzikich zwierząt z lasu!

Maj i czerwiec to czas kocenia się saren. Spacerując po lesie, możemy natknąć się na młode sarenki, przy których nie ma ich matki. Koźląt nie należy ruszać, ale pozostawić je w spokoju. Nasza "pomoc" zazwyczaj może zwierzętom tylko zaszkodzić.

Nie zabierajmy dzikich zwierząt z lasu!

Magiczna noc świętojańska w Owieśnie

grafika-Magiczna noc świętojańska w Owieśnie

W cieniu drzew, tuż przy ruinach zamku w Owieśnie, odbył się po raz trzynasty obrzęd nocy świętojańskiej. 15 czerwca podczas Spotkań z Kulturą i Historią na Zamku w Owieśnie każdy mógł poczuć jak rycerz lub dama.

Magiczna noc świętojańska w Owieśnie

Wstrzymanie naboru wniosków na dofinansowanie wymiany pieców

grafika-Wstrzymanie naboru wniosków na dofinansowanie wymiany pieców

Uprzejmie informujemy wszystkich zainteresowanych uzyskaniem dofinansowania do wymiany starych kotłów, że liczba przyjętych wniosków na godzinę 8:00 dnia 21.05.2019 r. wyczerpała środki finansowe przeznaczone w budżecie Gminy Dzierżoniów na realizację zadania.

Wstrzymanie naboru wniosków na dofinansowanie wymiany pieców
2019-06-17

Informacja dla mieszkańców

W związku z wyjazdem służbowym Wójta Gminy Dzierżoniów w dniu 18 czerwca 2019r. wszystkich mieszkańców, którzy planowali w tym dniu spotkanie z wójtem prosimy o telefoniczny kontakt z sekretariatem celem umówienia wizyty w późniejszym terminie. Numer telefonu sekretariatu: 74 832 56 95.

2019-06-14

Sylwia i Krzysztof Ostrowscy z kolejną nagrodą

grafika-Sylwia i Krzysztof Ostrowscy z kolejną nagrodą

Zakończono XVII edycję Ogólnopolskiego Konkursu "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne" - etap regionalny. Zwycięzcami w naszym regionie zostali Sylwia i Krzysztof Ostrowscy z Marianówka!

Sylwia i Krzysztof Ostrowscy z kolejną nagrodą
2019-06-13

"Kreatywne Sołectwo". Komisja oceniła estetykę wsi

grafika-"Kreatywne Sołectwo". Komisja oceniła estetykę wsi

Trwa kolejna edycja konkursu "Kreatywne Sołectwo". Powołana przez Wójta Gminy Dzierżoniów komisja odwiedziła 20, 21 i 29 maja wszystkie miejscowości z terenu gminy, aby ocenić estetykę wsi.

"Kreatywne Sołectwo". Komisja oceniła estetykę wsi

Lokal mieszkalny we Włókach na sprzedaż

grafika-Lokal mieszkalny we Włókach na sprzedaż

W siedzibie Urzędu Gminy Dzierżoniów przy ul. Piastowskiej 1 została wywieszona informacja o lokalu mieszkalnym nr 5 położonym we Włókach 87, przeznaczonym do sprzedaży bezprzetargowej.

Lokal mieszkalny we Włókach na sprzedaż

Nieruchomość w Mościsku na sprzedaż

grafika-Nieruchomość w Mościsku na sprzedaż

W siedzibie Urzędu Gminy Dzierżoniów przy ul. Piastowskiej 1 została wywieszona informacja o nieruchomości nr 423/2 położonej w Mościsku, przeznaczonej do sprzedaży przetargowej.

Nieruchomość w Mościsku na sprzedaż

Uśmiechnięty Dzień Dziecka w Mościsku

grafika-Uśmiechnięty Dzień Dziecka w Mościsku

Dobry humor i piękna pogoda to doskonałe towarzystwo podczas Dnia Dziecka. Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta rozpoczęła świętowanie już 31 maja mając do dyspozycji nie tylko uśmiech i przychylne niebo, ale również pomoc wielu organizacji.

Uśmiechnięty Dzień Dziecka w Mościsku