2019-08-19

Polsko-litewski projekt na Wyspie Koni w Ostroszowicach

grafika-Polsko-litewski projekt na Wyspie Koni w Ostroszowicach

Fundacja Rozwoju Kultury, Sztuki i Edukacji "Otwórz Drzwi" zaprasza na pokaz wieńczący warsztaty realizowane w ramach projektu "Unknown trail/Nieznany szlak". Spotkanie odbędzie się w piątek 30 sierpnia o 20:00 na Wyspie Koni w Ostroszowicach.

Polsko-litewski projekt na Wyspie Koni w Ostroszowicach
2019-08-14

Bartosz Jurcewicz na mistrzostwach Europy

grafika-Bartosz Jurcewicz na mistrzostwach Europy

Mieszkaniec Ostroszowic Bartosz Jurcewicz uczestniczył w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w warcabach 100-polowych, które odbyły się w Warszawie. Rywalizowali tam ze sobą najlepsi zawodnicy z 15 krajów: Holandii, Włoch, Belgii, Francji, Węgier, Niemiec, Czech, Rosji, Ukrainy, Białorusi, Litwy, Łotwy, Estonii, Azerbejdżanu oraz Polski.

Bartosz Jurcewicz na mistrzostwach Europy
2019-08-13

Przypominamy o obowiązkowym szczepieniu psów przeciwko wściekliźnie

Pomimo malejącej z roku na rok liczby przypadków wścieklizny u dzikich zwierząt, choroba ta w dalszym ciągu stanowi w naszym kraju zagrożenie dla zdrowia publicznego. W załączeniu komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w sprawie obowiązkowego szczepienia psów przeciwko wściekliźnie.

2019-08-12

Jak postępować z martwymi zwierzętami domowymi? Komunikat Powiatowego lekarza Weterynarii<br />

Powiatowy Lekarz Weterynarii przypomina o procedurach obowiązujących podczas postępowania z martwymi zwierzętami domowymi. Zgodnie z obowiązującym prawem, właściciele muszą je przekazać do zakładu utylizacyjnego - bezpośrednio lub za pośrednictwem odpowiedniego podmiotu. Więcej informacji w komunikacie Powiatowego Lekarza Weterynarii.

2019-08-08

Gnejsy we Włókach nagrodzone w konkursie "Piękna Wieś Dolnośląska"!

grafika-Gnejsy we Włókach nagrodzone w konkursie "Piękna Wieś Dolnośląska"!

Mieszkańcy gminy Dzierżoniów odnieśli kolejny sukces w konkursie "Piękna Wieś Dolnośląska". Tym razem pierwsze miejsce w kategorii "Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi" kapituła konkursu przyznała projektowi "Nowe życie Gnejsów we Włókach", doceniając wielofunkcyjne zagospodarowanie terenu oraz zaangażowanie mieszkańców wsi.

Gnejsy we Włókach nagrodzone w konkursie "Piękna Wieś Dolnośląska"!

Działka na sprzedaż w Tuszynie

grafika-Działka na sprzedaż w Tuszynie

Wójt Gminy Dzierżoniów podaje do wiadomości ogłoszenie o sprzedaży udziału 3/12 części w działce zabudowanej nr 345 położonej w Tuszynie. II przetarg odbędzie się w dniu 17.09.2019r.

Działka na sprzedaż w Tuszynie

Działka na sprzedaż w Mościsku

grafika-Działka na sprzedaż w Mościsku

Wójt Gminy Dzierżoniów podaje do wiadomości ogłoszenie o sprzedaży działki niezabudowanej nr 423/2 położonej w Mościsku. Przetarg odbędzie się w dniu 17.09.2019r.

Działka na sprzedaż w Mościsku
2019-08-01

Bartosz Jurcewicz w kadrze Polski na Mistrzostwa Europy

grafika-Bartosz Jurcewicz w kadrze Polski na Mistrzostwa Europy

Dzisiaj w Warszawie rozpoczynają się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w warcabach 100-polowych, podczas których zmierzą się najlepsi zawodnicy z całej Europy w tej dyscyplinie. 30 lipca 2019 r. w Warszawie odbyło się ślubowanie Kadry Polski, do której powołanie otrzymał Bartosz Jurcewicz mieszkaniec Ostroszowic, zawodnik klubu LSWKS Złote Piony.

Bartosz Jurcewicz w kadrze Polski na Mistrzostwa Europy
2019-07-29

W czwartek o 17:00 zawyją syreny alarmowe

Informujemy, że w czwartek 1 sierpnia na terenie gminy Dzierżoniów zawyją syreny alarmowe. Będzie to trening systemu wczesnego ostrzegania, a jednocześnie upamiętnienie 75 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. O 17:00 zostanie wyemitowany sygnał akustyczny "Ogłoszenie alarmu". Trening zostanie przeprowadzony na terenie całego województwa dolnośląskiego.

2019-07-29

Koliber Uciechów z pucharem wójta

grafika-Koliber Uciechów z pucharem wójta

Ludowe kluby sportowe z naszej gminy już po raz dwunasty walczyły o puchar i nagrodę wójta w Nocnych Mistrzostwach Gminy Dzierżoniów w Piłce Nożnej. W sobotę 27 lipca w Uciechowie zmierzyło się 6 drużyn.

Koliber Uciechów z pucharem wójta
2019-07-26

Działki pod zabudowę mieszkaniową w Dobrocinie na sprzedaż

grafika-Działki pod zabudowę mieszkaniową w Dobrocinie na sprzedaż

Gmina Dzierżoniów ma na sprzedaż nieruchomości przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową, oznaczone geodezyjnie w obrębie Dobrocin jako działki nr 854/5 i 854/6. Przetarg na zbycie przedmiotowych nieruchomości odbędzie się w dniu 28.08.2019 r.

Działki pod zabudowę mieszkaniową w Dobrocinie na sprzedaż
2019-07-24

Gmina Dzierżoniów otrzymała promesę w ramach Odnowy Dolnośląskiej Wsi

grafika-Gmina Dzierżoniów otrzymała promesę w ramach Odnowy Dolnośląskiej Wsi

W tym roku modernizowana będzie kolejna sala wiejska na terenie naszej gminy - tym razem w Owieśnie. Dla poprawy warunków użytkowania sali przez społeczność lokalną oraz w celu zmniejszenia emisji CO2 wytwarzanego przez stare urządzenie grzewcze, w projekcie ujęto wykonanie kotłowni i wymianę starego pieca C.O. na piec nowej generacji. Wymieniona zostanie również cała instalacja centralnego ogrzewania.

Gmina Dzierżoniów otrzymała promesę w ramach Odnowy Dolnośląskiej Wsi
2019-07-24

Informacja dla uczestników scalenia gruntów w Piławie Dolnej i Owieśnie

grafika-Informacja dla uczestników scalenia gruntów w Piławie Dolnej i Owieśnie

Starosta Dzierżoniowski zawiadamia, że od 29 lipca 2019 r. do 2 sierpnia 2019 r. oraz od 7 sierpnia 2019 r. do 9 sierpnia 2019 r. zostaną przeprowadzone czynności okazania uczestnikom scalenia gruntów na obszarze Piławy Dolnej oraz części Owiesna znaków granicznych działek wydzielonych w wyniku scalenia.

Informacja dla uczestników scalenia gruntów w Piławie Dolnej i Owieśnie
2019-07-23

Nabór na stanowisko

"Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska" ogłasza nabór na samodzielne stanowisko pracy do spraw obsługi i promocji turystycznej Ziemi Dzierżoniowskiej. Szczegóły pod linkiem.