Most the Most

Logo Fundacji Most the Most

Dzięki zaangażowaniu mieszkańców gminy Dzierżoniów i Powiatu Dzierżoniowskiego Pałac w Kiełczynie zwyciężył na Dolnym Śląsku w I konkursie "Nasz Zabytek" organizowanym przez Fundację Most the Most. Celem konkursu jest rewitalizacja obiektu zabytkowego i oddanie go na cele społeczne zgodnie z pomysłami zaproponowanymi przez społeczność lokalną w II konkursie organizowanym przez Fundację Most the Most.

2023-06-06

Dzień otwarty pałacu w Kiełczynie

grafika-Dzień otwarty pałacu w Kiełczynie

W niedzielę 4 czerwca w godz. 13:00 - 16:00 pałac w Kiełczynie został udostępniony zwiedzającym. Wszyscy chętni mogli obejrzeć miejsca, które na co dzień będą służyć turystom i przede wszystkim społeczności lokalnej.

Dzień otwarty pałacu w Kiełczynie
2023-06-06

Uroczyste otwarcie pałacu w Kiełczynie

grafika-Uroczyste otwarcie pałacu w Kiełczynie

Na mapie gminy Dzierżoniów pojawił się kolejny obiekt, który będzie służył społeczności lokalnej. Pałac w Kiełczynie został uroczyście otwarty w piątek 2 czerwca. Budynek w latach 2016-2023 przeszedł gruntowny remont.

Uroczyste otwarcie pałacu w Kiełczynie
2023-05-30

Zaśpiewali dla Mam

grafika-Zaśpiewali dla Mam

Koncert w Dniu Matki w Pałacu w Kiełczynie wzbudził wiele emocji, uśmiechów i łez wzruszenia. Nie mogło być inaczej! Dziecięcy chór pod batutą Pauliny Pycki, działający w ramach projektu Most The Music, zaśpiewał przecież dla najważniejszej osoby na świecie - dla Mamy.

Zaśpiewali dla Mam
2023-05-24

Koncert "Most the Music"

grafika-Koncert "Most the Music"

Zapraszamy na wyjątkowy koncert chóru dziecięcego ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie. Wydarzenie odbędzie się 26 maja 2023 r. o godz. 17:00 w Pałacu w Kiełczynie.

Koncert "Most the Music"
2023-04-25

Czym jest muzyka?

grafika-Czym jest muzyka?

Nawet księżyca blask muzyczne ma podłoże - pisał Ludwik Jerzy Kern, a dziecięcy chór ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie odbija ten blask i pozwala słuchaczom cieszyć się nim.

Czym jest muzyka?
2023-04-04

Dzieje się w Kiełczynie ....

grafika-Dzieje się w Kiełczynie ....

Gmina Dzierżoniów otrzymała dofinansowanie w wysokości 111 352,00 zł z PROW na lata 2014-2020 w ramach projektu: "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" na inwestycję pn. "Zagospodarowanie terenu przy zabytkowym pałacu w Kiełczynie" jako kontynuację prac realizowanych w ramach: "Rewitalizacji zabytkowego pałacu wraz z zagospodarowaniem terenu we wsi Kiełczyn".

Dzieje się w Kiełczynie ....
2023-02-09

Warsztaty prowadzone przez Adama Sztabę w Tuszynie 06.02.2023 r.

grafika-Warsztaty prowadzone przez Adama Sztabę w Tuszynie 06.02.2023 r.

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tuszynie po raz drugi gościła znanego muzyka, aranżera oraz kompozytora - Adama Sztabę. Okazją do kolejnego spotkania były warsztaty wokalne realizowane w ramach projektu "Most The Music" finansowanego przez Fundację Most The Most.

Warsztaty prowadzone przez Adama Sztabę w Tuszynie 06.02.2023 r.
2023-01-24

"Mali kolędnicy" wystąpili w Kiełczynie

grafika-"Mali kolędnicy" wystąpili w Kiełczynie

20 stycznia 2023 r. pałac w Kiełczynie zamienił się w salę koncertową. Wystąpił w nim bowiem chór dziecięcy ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie powstały w ramach projektu Most The Music. Projekt realizuje Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta na zlecenie gminy Dzierżoniów.

"Mali kolędnicy" wystąpili w Kiełczynie
2022-12-14

Młodzi chórzyści w Filharmonii Sudeckiej

grafika-Młodzi chórzyści w Filharmonii Sudeckiej

3 grudnia 2022r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie uczestniczący w projekcie "Most the Music" mieli okazję zwiedzić Filharmonię Sudecką w Wałbrzychu oraz wysłuchać wyjątkowego koncertu w świątecznej aranżacji pt. "Mikołaj w filharmonii".

Młodzi chórzyści w Filharmonii Sudeckiej
2022-10-26

Adam Sztaba w Tuszynie!

grafika-Adam Sztaba w Tuszynie!

W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie ruszył program edukacji muzycznej pn. "Most the Music". Za nami pierwsze spotkania warsztatowe, na których rozpoczęliśmy muzyczną przygodę. 13 września odbyło się online spotkanie z Dyrektorem Artystycznym projektu, którym jest uznany polski muzyk Pan Adam Sztaba, a 24 października mogliśmy poznać się osobiście!

Adam Sztaba w Tuszynie!
2022-09-20

Adam Sztaba - Dyrektorem Artystycznym programu "Most the Music"

grafika-Adam Sztaba - Dyrektorem Artystycznym programu "Most the Music"

W Szkole Podstawowej w Tuszynie ruszył program edukacji muzycznej pn. "Most the Music". Za nami pierwsze spotkania warsztatowe, na których rozpoczęliśmy muzyczną przygodę. W dniu 13 września odbyło się online spotkanie z Dyrektorem Artystycznym projektu, którym jest uznany dyrygent Pan Adam Sztaba!

Adam Sztaba - Dyrektorem Artystycznym programu "Most the Music"
2022-09-06

"Most the Music" - program edukacji muzycznej na terenie gminy Dzierżoniów

grafika-"Most the Music" - program edukacji muzycznej na terenie gminy Dzierżoniów

Na kulturalnej mapie gminy Dzierżoniów muzyka zaczyna zajmować coraz więcej miejsca. Rozpoczynamy właśnie program edukacji muzycznej pn. "Most the Music", który jest efektem współpracy gminy z Fundacją Most the Most z Warszawy, znaną z dofinansowania rewaloryzacji zabytkowego Pałacu w Kiełczynie.

"Most the Music" - program edukacji muzycznej na terenie gminy Dzierżoniów
2022-03-28

W pałacu w Kiełczynie rozbrzmiały utwory Ignacego Jana Paderewskiego i Fryderyka Chopina

grafika-W pałacu w Kiełczynie rozbrzmiały utwory Ignacego Jana Paderewskiego i Fryderyka Chopina

25 marca mieszkańcy gminy Dzierżoniów mieli okazję wysłuchać recitalu Jakuba Kuszlika - laureata IV nagrody w XVIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina. Z inicjatywy Fundacji Most the Most Kiełczyn znalazł się na liście miejscowości objętych cyklem koncertów "Z klasyką przez Polskę", których organizatorem jest Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

W pałacu w Kiełczynie rozbrzmiały utwory Ignacego Jana Paderewskiego i Fryderyka Chopina
2022-03-16

Koncert fortepianowy w pałacu w Kiełczynie

grafika-Koncert fortepianowy w pałacu w Kiełczynie

Zapraszamy na koncert z cyklu "Z klasyką przez Polskę" organizowany przez Polski Impresariat Muzyczny. 25 marca o 18:00 w zabytkowym Pałacu w Kiełczynie wystąpi Jakub Kuszlik - laureat IV nagrody w XVIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina.

Koncert fortepianowy w pałacu w Kiełczynie
2022-02-24

Kolejny etap prac w zabytkowym pałacu w Kiełczynie

grafika-Kolejny etap prac w zabytkowym pałacu w Kiełczynie

Pałac w Kiełczynie to obiekt o dużym potencjale w zakresie dziedzictwa kulturowego. Odgrywa też niebagatelne znaczenie w historii gminy Dzierżoniów. 23 lutego wójt Marek Chmielewski podpisał umowę z wykonawcą kolejnego etapu zadania pn. "Rewitalizacja zabytkowego pałacu wraz z zagospodarowaniem terenu we wsi Kiełczyn".

Kolejny etap prac w zabytkowym pałacu w Kiełczynie