Zawodniczki "Juniora" Dzierżoniów z medalami Mistrzostw Dolnego Śląska w Zapasach

2023-02-28

W dniach 24-25.02.2023 w Bielawie odbył się IX Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy o Puchar Burmistrza Miasta Bielawa w Zapasach. W ramach zawodów rozegrano otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska Kadetek oraz Młodziczek w Zapasach.

MULKS "Junior" Dzierżoniów w zawodach reprezentowały - Wiktoria Szeliga, Maja Tomaszewska, Karolina Borczyk, Julia Borczyk, Gaja Krzesińska, Emilia Wyka, Wiktoria Wojdyło, Lena Błażkiewicz, Zuzanna Paterek, Amelia Gołuch, Oliwia Dąbrowska, Weronika Radzińska.

Najlepiej zaprezentowały się Maja Tomaszewska kat. 40kg oraz Wiktoria Szeliga kat. 53kg, które zdobyły złote medale. Srebrne krążki wywalczyły Gaja Krzesińska kat. 49kg oraz Emilia Wyka kat. 66kg.

Brązowe krążki zdobyły Karolina oraz Julia Borczyk kat. 36kg, Zuzanna Paterek kat. 42kg, V miejsce w zmaganiach przypadły dla Weroniki Radzińskiej kat. 46kg, Leny Błażkiewicz kat. 50kg oraz Amelii Gołuch kat. 58kg. W walkach eliminacyjnych odpadły Wiktoria Wojdyło kat. 50kg oraz Oliwia Dąbrowska kat. 50kg.

W klasyfikacji kobiet zawodniczki JUNIORA uplasowały się na 2 miejscu w stawce 20 klubów.

Zawodniczki Juniora Dzierżoniów z medalami Mistrzostw Dolnego Śląska w Zapasach