Wydarzenia sportowe

2023-06-01

Używkom-NIE. Wybieram sport

grafika-Używkom-NIE. Wybieram sport

Jak co roku uczniowie gminnych szkół podstawowych wzięli udział w zmaganiach pn. "Tajemnice Wzgórz Kiełczyńskich" - wydarzeniu, które realizowane jest w ramach kampanii profilaktycznej "Używkom - NIE. Wybieram sport".

Używkom-NIE. Wybieram sport
2023-04-03

Zostań Mistrzem

grafika-Zostań Mistrzem

Po raz kolejny grupa sportowców, mieszkańców gminy Dzierżoniów, została wyróżniona Stypendiami Sportowymi Wójta Gminy Dzierżoniów. Uroczyste wręczenie odbyło się w piątek 31 marca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piławie Dolnej, w trakcie gali "Zostań Mistrzem".

Zostań Mistrzem
2022-11-22

Finały Dolnego Śląska w unihokeju

grafika-Finały Dolnego Śląska w unihokeju

W Szkole Podstawowej w Piławie Dolnej w dniach 28 i 30 października 2022 r. rozegrane zostały Mistrzostwa Dolnego Śląska w unihokeju klas V - VI dziewcząt i chłopców. Kolejny raz spotkały się najlepsze drużyny ze strefy wałbrzyskiej, legnickiej, wrocławskiej i jeleniogórskiej.

Finały Dolnego Śląska w unihokeju
2022-08-16

Sowiogórski Tour - Owl Mountains Tour

grafika-Sowiogórski Tour - Owl Mountains Tour

Koniec ubiegłego tygodnia obfitował na terenie powiatu dzierżoniowskiego, w tym gminy Dzierżoniów, w wydarzenia kolarskie. 13 i 14 sierpnia odbył się "Sowiogórski Tour - Owl Mountains Tour" w kategoriach junior oraz kobiety open.

Sowiogórski Tour - Owl Mountains Tour
2022-08-12

Sowiogórski Tour

grafika-Sowiogórski Tour

W najbliższy weekend 13-14 sierpnia na szosach powiatu dzierżoniowskiego i ulicach Dzierżoniowa rozegrana zostanie trzecia już edycja wyścigu kolarskiego Sowiogórski Tour. Dwa dni ścigania i trzy etapy ściągnęły na start niemal 300 zawodniczek i zawodników.

Sowiogórski Tour
2022-08-08

"LKS Dobrocin mistrzem"

grafika-"LKS Dobrocin mistrzem"

Ludowe kluby sportowe z naszej gminy już po raz czternasty walczyły o tytuł mistrza i nagrodę wójta w Nocnych Mistrzostwach Gminy Dzierżoniów w Piłce Nożnej. W sobotę 6 sierpnia w Uciechowie zmierzyło się 5 drużyn.

"LKS Dobrocin mistrzem"
2022-05-30

Uczniowie z Ostroszowic zdobywają brązowy medal w wielkim finale

grafika-Uczniowie z Ostroszowic zdobywają brązowy medal w wielkim finale

Finał Ogólnopolskiego Turnieju "Mata w każdej szkole" odbył się w dniach 27-28.05.2022 r. w Warszawie. W zmaganiach uczestniczyło 16 najlepszych szkół podstawowych z Polski, które wcześniej wygrały zmagania eliminacyjne w swoich regionach.

Uczniowie z Ostroszowic zdobywają brązowy medal w wielkim finale
2022-05-09

Wystartowała kolejna edycja Korony Gór Sowich

grafika-Wystartowała kolejna edycja Korony Gór Sowich

Za nami oficjalny start drugiej, czteroletniej edycji Korony Gór Sowich - wyścigu kolarskiego amatorów. Kolarze mieli do przejechania trasę z Nowej Rudy przez Wolibórz, Jodłownik, Ostroszowice, Kietlice, Owiesno, Piławę Górną, Kluczową, Olbrachcice Wielkie, Stoszowice, Budzów, Srebrną Górę, Nową Wieś Kłodzką na Górę św. Anny w Nowej Rudzie.

Wystartowała kolejna edycja Korony Gór Sowich
2022-04-19

Zawody zapaśnicze o puchar Wójta Gminy Dzierżoniów

grafika-Zawody zapaśnicze o puchar Wójta Gminy Dzierżoniów

50 zawodników z Bielawy, Dzierżoniowa, Pieszyc oraz gminy Dzierżoniów rywalizowało w zawodach zapaśniczych o puchar Wójta Gminy Dzierżoniów. W zmaganiach, które odbyły się 14 kwietnia w Ostroszowicach, uczestnicy byli podzieleni na dwie grupy wiekowe - dzieci oraz młodzicy.

Zawody zapaśnicze o puchar Wójta Gminy Dzierżoniów
2022-04-11

Szkoła Podstawowa z Ostroszowic zwycięża w dolnośląskim finale

grafika-Szkoła Podstawowa z Ostroszowic zwycięża w dolnośląskim finale

W Bielawie 8 kwietnia odbył się finał Dolnego Śląska w zmaganiach "Mata w Każdej Szkole". 8 szkół rywalizowało w 6 konkurencjach sprawnościowych, takich jak przeciąganie liny, wyścigi na materacach, wyrywanie piłki, wyrywanie szarf, wyścigi numerków, wyścigi wokół materaca.

Szkoła Podstawowa z Ostroszowic zwycięża w dolnośląskim finale
2021-12-22

Zawody zapaśnicze o Puchar Wójta Gminy Dzierżoniów

grafika-Zawody zapaśnicze o Puchar Wójta Gminy Dzierżoniów

Czterdziestu zawodników w dwóch grupach wiekowych zmierzyło się w turnieju zapaśniczym o puchar Wójta Gminy Dzierżoniów Marka Chmielewskiego. Zawody odbyły się 21 grudnia w sali wiejskiej w Ostroszowicach.

Zawody zapaśnicze o Puchar Wójta Gminy Dzierżoniów
14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1