Wydarzenia sportowe

2024-04-30

"Atomówki" będą się ścigać w długi weekend

"Atomówki" będą się ścigać w długi weekend

W środę 1 maja orliczki MAT ATOM Deweloper Wrocław wystartują w Belgii w "Cyclis Classic", a 3 maja ścigać się będą w XXVIII Kryterium ulicznym im. Edmunda Groszkowskiego o Puchar Burmistrza Lubawy. Trzymamy kciuki!

2024-03-27

Stypendia sportowe uroczyście wręczone

grafika-Stypendia sportowe uroczyście wręczone

Po raz kolejny grupa sportowców, mieszkańców gminy Dzierżoniów, została wyróżniona Stypendiami Sportowymi Wójta Gminy Dzierżoniów. Uroczyste wręczenie odbyło się w środę 27 marca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ostroszowicach, w trakcie gali "Zostań Mistrzem".

Stypendia sportowe uroczyście wręczone
2023-12-11

60 - lecie LKS "Błękitni" Owiesno

grafika-60 - lecie LKS "Błękitni" Owiesno

W sobotę 9 grudnia 2023 r. w sali wiejskiej w Owieśnie odbyły się uroczystości związane z pięknym jubileuszem 60-lecia działalności Ludowego Klubu Sportowego "Błękitni" Owiesno.

60 - lecie LKS "Błękitni" Owiesno
2023-09-13

Rodzinny Turniej Minigolfa

grafika-Rodzinny Turniej Minigolfa

Za nami rodzinny turniej minigolfa, który odbył się 10 września na polu golfowym przy budynku Biblioteki w Uciechowie. Turniej zgromadził 15 dwuosobowych drużyn, które rywalizowały ze sobą w emocjonujących rozgrywkach.

Rodzinny Turniej Minigolfa
2023-08-01

Nocne Mistrzostwa rozstrzygnięte

grafika-Nocne Mistrzostwa rozstrzygnięte

Już po raz piętnasty ludowe kluby sportowe z naszej gminy walczyły o tytuł mistrza i nagrodę specjalną wójta w Nocnych Mistrzostwach Gminy Dzierżoniów w Piłce Nożnej.

Nocne Mistrzostwa rozstrzygnięte
2023-07-05

Zawody sportowo-pożarnicze w Przerzeczynie Zdrój

grafika-Zawody sportowo-pożarnicze w Przerzeczynie Zdrój

1 lipca 2023 r. w Przerzeczynie Zdroju odbyły się XXIV Zawody Sportowo - Pożarnicze Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. W zawodach wzięło udział 8 drużyn OSP powiatu dzierżoniowskiego, w tym dwie drużyny kobiece. Gościnnie wystąpiła również jednostka OSP Ciepłowody i zaprzyjaźniona czeska jednostka z Letohradu.

Zawody sportowo-pożarnicze w Przerzeczynie Zdrój
2023-06-01

Używkom-NIE. Wybieram sport

grafika-Używkom-NIE. Wybieram sport

Jak co roku uczniowie gminnych szkół podstawowych wzięli udział w zmaganiach pn. "Tajemnice Wzgórz Kiełczyńskich" - wydarzeniu, które realizowane jest w ramach kampanii profilaktycznej "Używkom - NIE. Wybieram sport".

Używkom-NIE. Wybieram sport
2023-04-03

Zostań Mistrzem

grafika-Zostań Mistrzem

Po raz kolejny grupa sportowców, mieszkańców gminy Dzierżoniów, została wyróżniona Stypendiami Sportowymi Wójta Gminy Dzierżoniów. Uroczyste wręczenie odbyło się w piątek 31 marca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piławie Dolnej, w trakcie gali "Zostań Mistrzem".

Zostań Mistrzem
2022-11-22

Finały Dolnego Śląska w unihokeju

grafika-Finały Dolnego Śląska w unihokeju

W Szkole Podstawowej w Piławie Dolnej w dniach 28 i 30 października 2022 r. rozegrane zostały Mistrzostwa Dolnego Śląska w unihokeju klas V - VI dziewcząt i chłopców. Kolejny raz spotkały się najlepsze drużyny ze strefy wałbrzyskiej, legnickiej, wrocławskiej i jeleniogórskiej.

Finały Dolnego Śląska w unihokeju
2022-08-16

Sowiogórski Tour - Owl Mountains Tour

grafika-Sowiogórski Tour - Owl Mountains Tour

Koniec ubiegłego tygodnia obfitował na terenie powiatu dzierżoniowskiego, w tym gminy Dzierżoniów, w wydarzenia kolarskie. 13 i 14 sierpnia odbył się "Sowiogórski Tour - Owl Mountains Tour" w kategoriach junior oraz kobiety open.

Sowiogórski Tour - Owl Mountains Tour
2022-08-12

Sowiogórski Tour

grafika-Sowiogórski Tour

W najbliższy weekend 13-14 sierpnia na szosach powiatu dzierżoniowskiego i ulicach Dzierżoniowa rozegrana zostanie trzecia już edycja wyścigu kolarskiego Sowiogórski Tour. Dwa dni ścigania i trzy etapy ściągnęły na start niemal 300 zawodniczek i zawodników.

Sowiogórski Tour
2022-08-08

"LKS Dobrocin mistrzem"

grafika-"LKS Dobrocin mistrzem"

Ludowe kluby sportowe z naszej gminy już po raz czternasty walczyły o tytuł mistrza i nagrodę wójta w Nocnych Mistrzostwach Gminy Dzierżoniów w Piłce Nożnej. W sobotę 6 sierpnia w Uciechowie zmierzyło się 5 drużyn.

"LKS Dobrocin mistrzem"
14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1