2023-08-01

Nocne Mistrzostwa rozstrzygnięte

Już po raz piętnasty ludowe kluby sportowe z naszej gminy walczyły o tytuł mistrza i nagrodę specjalną wójta w Nocnych Mistrzostwach Gminy Dzierżoniów w Piłce Nożnej.

Turniej odbył się w sobotę 29 lipca w Roztoczniku i był połączony z obchodami święta tej miejscowości. Wydarzenie było okazją do zaprezentowania nowego oświetlenia płyty boiska, które zostało sfinansowane ze środków budżetu Gminy Dzierżoniów, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz prywatnych darczyńców. Turniej otworzył Wójt Gminy Marek Chmielewski w towarzystwie Starosty Dzierżoniowskiego Grzegorza Kosowskiego oraz Wiceprezesa Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej Łukasza Czajkowskiego. W uznaniu zasług Prezes DZPN wręczył byłemu zawodnikowi i trenerowi drużyny z Roztocznika Leszkowi Sobolewskiemu Srebrną Odznakę Honorową Polskiego Związki Piłki Nożnej, a Wójtowi Gminy Markowi Chmielewskiemu pamiątkową koszulkę DZPN za zaangażowanie w propagowanie tej dyscypliny sportu. Również prezes LKS SBT Roztocznik Adam Break podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w poprawę infrastruktury obiektu, wręczając pamiątkowe, klubowe koszulki.

W trakcie imprezy nie brakowało atrakcji dla najmłodszych, a amatorzy sportów motorowych mieli okazję zobaczyć pokaz samochodów rajdowych.

Turniej rozpoczął mecz pomiędzy młodymi adeptami Akademii Piłkarskiej z Ostroszowic a drużyną młodzieżową z Roztocznika. Za zaangażowanie, poświecenie i serce do gry młodzi piłkarze zostali nagrodzeni medalami i drobnymi upominkami piłkarskimi.

Jak co roku mistrzostwa były pełne pozytywnych emocji i dobrej sportowej rywalizacji. W tym roku najlepsza okazała się drużyna LKS Dobrocin, II miejsce zajęła drużyna Spółdzielnia Break-Team LKS Roztocznik, III - "Błękitni" Owiesno.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację wydarzenia: sołtysowi Roztocznika Leszkowi Pazińskiemu i Radzie Sołeckiej, mieszkańcom Roztocznika i Ludowemu Klubowi Sportowemu SBT Roztocznik.