Wydarzenia kulturalne

2019-06-18

Magiczna noc świętojańska w Owieśnie

grafika-Magiczna noc świętojańska w Owieśnie

W cieniu drzew, tuż przy ruinach zamku w Owieśnie, odbył się po raz trzynasty obrzęd nocy świętojańskiej. 15 czerwca podczas Spotkań z Kulturą i Historią na Zamku w Owieśnie każdy mógł poczuć jak rycerz lub dama.

Magiczna noc świętojańska w Owieśnie
2019-06-10

Kuźnia wiedzy i doświadczeń. Wyjątkowy wyjazd do gminy Lubawka

grafika-Kuźnia wiedzy i doświadczeń. Wyjątkowy wyjazd do gminy Lubawka

Lokalni liderzy z gminy Dzierżoniów odwiedzili w dniach 6 - 7 czerwca gminę Lubawka (woj. dolnośląskie). Wizyta była pierwszym etapem projektu pn. "Kuźnia wiedzy i doświadczeń w obszarze dziedzictwa kulturowego regionu", na który nasza gmina pozyskała środki z Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

Kuźnia wiedzy i doświadczeń. Wyjątkowy wyjazd do gminy Lubawka
2019-05-27

Uciechów "Supersołectwem"!

grafika-Uciechów "Supersołectwem"!

Przedstawiciele miejscowości z terenu gminy Dzierżoniów walczyli w sobotę 25 maja o tytuł "Supersołectwa" podczas tradycyjnych gminnych "Zmagań Sołectw". Impreza odbyła się na orliku przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piławie Dolnej.

Uciechów "Supersołectwem"!
2019-05-09

Gminne obchody zakończenia II wojny światowej

grafika-Gminne obchody zakończenia II wojny światowej

Mieszkańcy, przedstawiciele władz i delegacje organizacji kombatanckich oraz szkół z terenu gminy Dzierżoniów spotkali się w środę 8 maja w Owieśnie, aby uczcić 74 rocznicę zakończenia II wojny światowej.

Gminne obchody zakończenia II wojny światowej
2019-03-12

"Kobieteria" w bollywoodzkim klimacie

grafika-"Kobieteria" w bollywoodzkim klimacie

Wielobarwne stroje, błyszcząca biżuteria i egzotyczne tańce towarzyszyły tegorocznej "Marcowej Kobieterii". Aktywne kobiety z gminy Dzierżoniów już po raz dziesiąty wspólnie świętowały Dzień Kobiet - tym razem w klimacie "Bollywood".

"Kobieteria" w bollywoodzkim klimacie
2019-03-04

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Dobrocinie

grafika-Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Dobrocinie

Dobrocin już po raz kolejny uczcił pamięć żołnierzy wyklętych podczas biegu "Tropem Wilczym". Podobnie jak w wielu innych miastach w kraju i za granicą, bieg odbył się w niedzielę 3 marca.

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Dobrocinie
2019-02-11

Bal karnawałowy w bibliotece

grafika-Bal karnawałowy w bibliotece

Uśmiechnięte twarze, niektóre ukryte pod maskami, kolorowe stroje, suknie, miecze, ogony, zęby i korony. W sobotę 2 lutego zaprosiliśmy na bal karnawałowy dzieci i ich rodziców.

Bal karnawałowy w bibliotece
2019-01-22

Hej kolęda, kolęda

grafika-Hej kolęda, kolęda

W niedzielne popołudnie 20 stycznia popłynęły w dal kolędy. Na corocznym spotkaniu w Mościsku pojawiły się zespoły współpracujące na co dzień z Biblioteką Publiczną Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta: Macieje, Uciecho-Wianki, Katarzynki, New Folk, Pojana, Cord i Con Moto.

Hej kolęda, kolęda
2019-01-16

WOŚP zagrała w Ostroszowicach

grafika-WOŚP zagrała w Ostroszowicach

Kolejny raz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ostroszowicach włączył się w organizację finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki zaangażowaniu wielu osób powstał tam gminny sztab Orkiestry. Już od samego rana w niedzielę 13 stycznia wolontariusze kwestowali na rzecz WOŚP zarówno w Ostroszowicach, jak i w okolicznych miejscowościach.

WOŚP zagrała w Ostroszowicach
2018-11-15

Powiatowe obchody 100-lecia niepodległości

grafika-Powiatowe obchody 100-lecia niepodległości

Mieszkańcy wszystkich gmin powiatu dzierżoniowskiego wspólnie świętowali 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Radosna uroczystość odbyła się 11 listopada w Dzierżoniowie.

Powiatowe obchody 100-lecia niepodległości
2018-11-13

Mieszkańcy gminy uczcili setną rocznicę odzyskania niepodległości

grafika-Mieszkańcy gminy uczcili setną rocznicę odzyskania niepodległości

Obchody Narodowego Święta Niepodległości miały w tym roku wyjątkowy charakter. Mieszkańcy, przedstawiciele władz i delegacje organizacji kombatanckich oraz szkół z terenu naszej gminy tradycyjnie spotkali się na uroczystościach w Tuszynie. Kolejnego dnia, z inicjatywy Młodzieżowej Rady Gminy Dzierżoniów, święto uczciliśmy wyjątkowym "Biegiem po Niepodległą".

Mieszkańcy gminy uczcili setną rocznicę odzyskania niepodległości
2018-09-26

Kolejne sukcesy naszych zespołów w Międzyzdrojach

grafika-Kolejne sukcesy naszych zespołów w Międzyzdrojach

Ponad 450 osób z niemal 40 zespołów odwiedziło w dniach 21-23 września Międzyzdroje, aby wziąć udział w XVI Spotkaniach Artystycznych Seniorów. Występy przedstawicieli 7 województw odbywały się jednocześnie w amfiteatrze, Międzynarodowym Domu Kultury i na terenie miasta.

Kolejne sukcesy naszych zespołów w Międzyzdrojach
2018-09-25

Festiwal Słoików w Mościsku

grafika-Festiwal Słoików w Mościsku

Warsztaty sztuki słoikowej, degustacja przetworów i pyszne specjały z polsko-czeskiego pogranicza zamknięte w słoikach - to tylko część atrakcji, jakie czekały na gości "Festiwalu Słoików". W sobotę w Mościsku zaprezentowały się koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia i lokalni producenci z regionu Gór Sowich oraz zaprzyjaźnionych miejscowości w Czechach.

Festiwal Słoików w Mościsku
2018-09-18

Obchody rocznicy napaści ZSRR na Polskę

grafika-Obchody rocznicy napaści ZSRR na Polskę

Gminne uroczystości upamiętniające rocznicę sowieckiej agresji na Polskę odbyły się w poniedziałek 17 września w Roztoczniku. Zainaugurowała je msza święta w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca.

Obchody rocznicy napaści ZSRR na Polskę
11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1