Wydarzenia kulturalne

2020-01-27

Koncert Kolęd w Mościsku

grafika-Koncert Kolęd w Mościsku

Rozśpiewana i uśmiechnięta była niedziela 26 stycznia w Mościsku. Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski oraz dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta Justyna Kaczorowska przywitali zgromadzonych gości na tegorocznym Koncercie Kolęd.

Koncert Kolęd w Mościsku
2020-01-15

Raz do roku wielkie granie, wielkie granie w pomaganie

grafika-Raz do roku wielkie granie, wielkie granie w pomaganie

28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w gminie Dzierżoniów już za nami. Jak każdego roku, także i w 2020 daliśmy z siebie wszystko. 33 wolontariuszy z gminnych placówek oświatowych kwestowało w Mościsku, Nowiźnie, Włókach, Tuszynie, Kiełczynie, Książnicy, Uciechowie, Piławie Dolnej, Roztoczniku, Dobrocinie, Jodłowniku, Józefówku, Owieśnie i Ostroszowicach.

Raz do roku wielkie granie, wielkie granie w pomaganie
2019-11-29

Bohaterowie gminnych publikacji na spotkaniu w bibliotece

grafika-Bohaterowie gminnych publikacji na spotkaniu w bibliotece

W Bibliotece Publicznej Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta w Mościsku odbyło się wczoraj spotkanie z wyjątkowymi ludźmi, których sylwetki i osiągnięcia zostały zaprezentowane w dwóch publikacjach wydanych przez gminę Dzierżoniów ze środków Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

Bohaterowie gminnych publikacji na spotkaniu w bibliotece
2019-11-28

Preludium Ślężańskie - Między Światami

grafika-Preludium Ślężańskie - Między Światami

Wyjątkowe widowisko o podróży dzisiejszego człowieka w głąb siebie, ubrane w konwencję snu odbyło się 22 listopada w Ślężańskim Ośrodku Kultury w Sobótce oraz 23 listopada w Owieśnie. Spektakl "Preludium Ślężańskie - Między Światami" został przygotowany przez Fundację Rozwoju Kultury Sztuki i Edukacji "Otwórz Drzwi".

Preludium Ślężańskie - Między Światami
2019-11-12

Mieszkańcy gminy uczcili rocznicę odzyskania niepodległości

grafika-Mieszkańcy gminy uczcili rocznicę odzyskania niepodległości

Mieszkańcy, przedstawiciele władz i delegacje organizacji kombatanckich oraz szkół z terenu naszej gminy uczestniczyli 11 listopada w uroczystych obchodach 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Tradycyjnie gminne obchody Święta Niepodległości odbyły się w Tuszynie.

Mieszkańcy gminy uczcili rocznicę odzyskania niepodległości
2019-10-15

Maria Paszyńska w bibliotece w Mościsku

grafika-Maria Paszyńska w bibliotece w Mościsku

Jak należy rozpocząć tydzień? Oczywiście z książką w ręku! Najlepiej z taką, która dodatkowo wniesie w naszą codzienność nieco optymizmu, garść wiedzy i pobudzając wyobraźnię zachęci do dalszego poszukiwania śladów przeszłości, smaków i zapachów.

Maria Paszyńska w bibliotece w Mościsku
2019-10-02

Tańcząc z końmi flamenco

grafika-Tańcząc z końmi flamenco

Wśród szelestu spódnic, rytmów flamenco, rżenia koni i blasku reflektorów oraz w otoczeniu cudownej publiczności w sobotę 28 września 2019 roku mieliśmy ogromną przyjemność zaprezentowania pokazu końcowego warsztatów "Tańcząc z Końmi Flamenco" na Wyspie Koni w Ostroszowicach.

Tańcząc z końmi flamenco
2019-09-23

Festiwal Słoików w Mościsku

grafika-Festiwal Słoików w Mościsku

Warsztaty artystyczne, degustacja przetworów i pyszne specjały zamknięte w słoikach - to tylko część atrakcji, jakie czekały na gości "Festiwalu Słoików". W sobotę w Mościsku zaprezentowały się koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia i lokalni rękodzielnicy z naszego regionu.

Festiwal Słoików w Mościsku
2019-09-09

Skrzypce z polską duszą w Tuszynie

grafika-Skrzypce z polską duszą w Tuszynie

"Skrzypce z polską duszą" - to tytuł wyjątkowego koncertu muzyki poważnej, który odbył się w niedzielę 8 września w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie.

Skrzypce z polską duszą w Tuszynie
2019-08-26

Weekend z dożynkami i bukowińskim folklorem

grafika-Weekend z dożynkami i bukowińskim folklorem

Miniony weekend upłynął nam przy dźwiękach energetycznego bukowińskiego folkloru. W sobotę w dzierżoniowskim Rynku w ramach XXX edycji Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego "Bukowińskie Spotkania" zaprezentowały się zespoły z Polski, Rumunii, Ukrainy i Węgier. W niedzielę przenieśliśmy się do Dobrocina, aby wspólnie świętować Dożynki Gminy Dzierżoniów.

Weekend z dożynkami i bukowińskim folklorem
2019-07-02

Maciejowe śpiewanie w Ostroszowicach

grafika-Maciejowe śpiewanie w Ostroszowicach

Już po raz kolejny Ostroszowice i zespół Macieje niezwykle serdecznie przywitały gości na "Maciejowym śpiewaniu". Dwanaście zespołów zaprezentowało na scenie swoje muzyczne umiejętności z prawdziwą pasją i zaangażowaniem.

Maciejowe śpiewanie w Ostroszowicach
2019-06-18

Magiczna noc świętojańska w Owieśnie

grafika-Magiczna noc świętojańska w Owieśnie

W cieniu drzew, tuż przy ruinach zamku w Owieśnie, odbył się po raz trzynasty obrzęd nocy świętojańskiej. 15 czerwca podczas Spotkań z Kulturą i Historią na Zamku w Owieśnie każdy mógł poczuć jak rycerz lub dama.

Magiczna noc świętojańska w Owieśnie
2019-06-10

Kuźnia wiedzy i doświadczeń. Wyjątkowy wyjazd do gminy Lubawka

grafika-Kuźnia wiedzy i doświadczeń. Wyjątkowy wyjazd do gminy Lubawka

Lokalni liderzy z gminy Dzierżoniów odwiedzili w dniach 6 - 7 czerwca gminę Lubawka (woj. dolnośląskie). Wizyta była pierwszym etapem projektu pn. "Kuźnia wiedzy i doświadczeń w obszarze dziedzictwa kulturowego regionu", na który nasza gmina pozyskała środki z Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

Kuźnia wiedzy i doświadczeń. Wyjątkowy wyjazd do gminy Lubawka
2019-05-27

Uciechów "Supersołectwem"!

grafika-Uciechów "Supersołectwem"!

Przedstawiciele miejscowości z terenu gminy Dzierżoniów walczyli w sobotę 25 maja o tytuł "Supersołectwa" podczas tradycyjnych gminnych "Zmagań Sołectw". Impreza odbyła się na orliku przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piławie Dolnej.

Uciechów "Supersołectwem"!
2019-05-09

Gminne obchody zakończenia II wojny światowej

grafika-Gminne obchody zakończenia II wojny światowej

Mieszkańcy, przedstawiciele władz i delegacje organizacji kombatanckich oraz szkół z terenu gminy Dzierżoniów spotkali się w środę 8 maja w Owieśnie, aby uczcić 74 rocznicę zakończenia II wojny światowej.

Gminne obchody zakończenia II wojny światowej
12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1