Wydarzenia kulturalne

2023-09-19

Dobrocin z tytułem SUPERSOŁECTWA

grafika-Dobrocin z tytułem SUPERSOŁECTWA

Za nami wydarzenie współorganizowane wspólnie z Dolnośląską Izbą Rolniczą pn. "Polskie Zboża nie tylko na talerzu", któremu towarzyszyły również "Zmagania Sołectw" oraz "Festiwal Słoików".

Dobrocin z tytułem SUPERSOŁECTWA
2023-09-18

Gminne obchody rocznicy sowieckiej agresji na Polskę

grafika-Gminne obchody rocznicy sowieckiej agresji na Polskę

Przedstawiciele władz oraz delegacje i poczty sztandarowe: Gminy Dzierżoniów i gminnych szkół uczestniczyli 15 września, w uroczystościach upamiętniających 84. rocznicę sowieckiej agresji na Polskę. Obchody odbyły się pod pomnikiem przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piławie Dolnej.

Gminne obchody rocznicy sowieckiej agresji na Polskę
2023-08-29

Dożynki Gminy Dzierżoniów w Piławie Dolnej

grafika-Dożynki Gminy Dzierżoniów w Piławie Dolnej

W niedziele 27 sierpnia w Piławie Dolnej świętowaliśmy Dożynki Gminy Dzierżoniów. Na obchody tego najważniejszego rolniczego święta przybyli reprezentanci gminnych sołectw i okolicznych miejscowości, grupy wieńcowe oraz zaproszeni goście.

Dożynki Gminy Dzierżoniów w Piławie Dolnej
2023-08-24

Finałowy pokaz warsztatów artystycznych "Powrót do korzeni"

grafika-Finałowy pokaz warsztatów artystycznych "Powrót do korzeni"

19 sierpnia 2023 r. o godz. 20.30 w malowniczej scenerii Gór Sowich w Ośrodku Kultury i Sportu "Wyspa Koni" mieliśmy możliwość oglądania pokazu finałowego polsko-litewsko-rumuńskich warsztatów artystycznych "Powrót do korzeni".

Finałowy pokaz warsztatów artystycznych "Powrót do korzeni"
2023-08-16

Za nami kolejne spotkanie z bukowińskim folklorem i Uciechowska Biesiada

grafika-Za nami kolejne spotkanie z bukowińskim folklorem i Uciechowska Biesiada

Minione dni upłynęły nam przy dźwiękach energetycznego bukowińskiego folkloru. W poniedziałek w ramach XXXIV edycji Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego "Bukowińskie Spotkania" zaprezentowały się zespoły z Polski, Rumunii, Ukrainy i Węgier. We wtorek przenieśliśmy się do Uciechowa, aby wspólnie bawić się na Uciechowskiej Biesiadzie.

Za nami kolejne spotkanie z bukowińskim folklorem i Uciechowska Biesiada
2023-07-11

Maciejowe Śpiewanie

grafika-Maciejowe Śpiewanie

Już po raz piętnasty w Ostroszowicach spotkała się muzyczna, ludowa rodzina, aby wspólnie spędzić czas w dobrym towarzystwie i przy ulubionych utworach. W śpiewaniu to jest właśnie najprzyjemniejsze - śpiewać tylko z innymi, nigdy samemu, słyszeć, jak głosy splatają się, ocierają o siebie, dotykają raz szorstko, raz gładko, zbliżają się do siebie i opuszczają - pisze w "Ostatnich historiach" Olga Tokarczuk.

Maciejowe Śpiewanie
2023-06-30

Koncert w Lusławicach

grafika-Koncert w Lusławicach

Wczoraj w Lusławicach odbył się koncert podsumowujący całoroczny projekt Most The Music. Projekt miał na celu aktywizację dzieci i młodzieży poprzez muzykę. W projekcie udział wzięli uczniowie z gmin, które zwyciężyły w konkursie Nasz Zabytek organizowanym przez Fundację Most The Most.

Koncert w Lusławicach
2023-06-27

Festiwal Tożsamości i Kultury Wsi Odnowionej

grafika-Festiwal Tożsamości i Kultury Wsi Odnowionej

Delegacja gminy Dzierżoniów na czele z wójtem Markiem Chmielewskim, Stowarzyszenie "Razem dla Wsi" oraz Zespół Śpiewaczy "Uciecho-Wianki" w dniach 24-25 czerwca wzięli udział w trzeciej edycji Festiwalu Tożsamości i Kultury Wsi Odnowionej.

Festiwal Tożsamości i Kultury Wsi Odnowionej
2023-06-19

Magiczne "Spotkania z kulturą i historią" w Owieśnie

grafika-Magiczne "Spotkania z kulturą i historią" w Owieśnie

Pokazy walk rycerskich, potyczki rodzinne, taniec ognia i warsztaty rzemieślnicze - to tylko część atrakcji, jakie czekały na gości "Spotkań z kulturą i historią na zamku w Owieśnie" połączonych z tradycyjnymi obrzędami Nocy Świętojańskiej. Impreza odbyła się w sobotę 17 czerwca w parku obok ruin zamku Templariuszy.

Magiczne "Spotkania z kulturą i historią" w Owieśnie
2023-05-04

Uczciliśmy Święto Konstytucji 3 Maja

grafika-Uczciliśmy Święto Konstytucji 3 Maja

Delegacja gminy Dzierżoniów wzięła udział w obchodach 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uroczystości pod Pomnikiem Losów Ojczyzny na Skwerze Solidarności zorganizowało miasto Dzierżoniów.

Uczciliśmy Święto Konstytucji 3 Maja
2023-04-05

WielkaMoc Tradycji za nami

grafika-WielkaMoc Tradycji za nami

Kolorowa, pachnąca i rozśpiewana - taka była kolejna edycja świątecznych spotkań, pod znaną już nazwą WielkaMoc Tradycji.

WielkaMoc Tradycji za nami
2023-01-24

XXIV "Bukowińskie Spotkania" w gminie Dzierżoniów

grafika-XXIV "Bukowińskie Spotkania" w gminie Dzierżoniów

W sierpniu nasza gmina wraz z Powiatem Dzierżoniowskim będzie miała zaszczyt współorganizować jeden z największych festiwali folklorystycznych w Europie. W tegorocznej - XXXIV edycji "Bukowińskich Spotkań" będą uczestniczyli reprezentanci wielu bukowińskich nacji i różnorodnych nurtów folkloru.

XXIV "Bukowińskie Spotkania" w gminie Dzierżoniów
2022-09-27

Festiwal Słoików w Mościsku

grafika-Festiwal Słoików w Mościsku

Warsztaty artystyczne, degustacja przetworów i pyszne specjały zamknięte w słoikach - to tylko część atrakcji, jakie czekały na gości "Festiwalu Słoików". W sobotę w Mościsku zaprezentowały się ze swoimi specjałami stowarzyszenia, koła gospodyń wiejskich z gminy Dzierżoniów i z gminy Świdnica oraz lokalni producenci z regionu Gór Sowich.

Festiwal Słoików w Mościsku
2022-09-20

Festiwal Słoików już w sobotę!

grafika-Festiwal Słoików już w sobotę!

W najbliższą sobotę zapraszamy do Mościska na "Festiwal Słoików", festiwal smaków i talentów kulinarnych zamkniętych w słoikach. Podczas festiwalu zaprezentują się koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia i lokalni producenci z regionu Gór Sowich.

Festiwal Słoików już w sobotę!
15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1