Strona Główna

Gmina Dzierżoniów

Stąd jestem,
   tu mieszkam,
      tu chcę żyć

Wydarzenia kulturalne

2018-11-13

Mieszkańcy gminy uczcili setną rocznicę odzyskania niepodległości

grafika-Mieszkańcy gminy uczcili setną rocznicę odzyskania niepodległości

Obchody Narodowego Święta Niepodległości miały w tym roku wyjątkowy charakter. Mieszkańcy, przedstawiciele władz i delegacje organizacji kombatanckich oraz szkół z terenu naszej gminy tradycyjnie spotkali się na uroczystościach w Tuszynie. Kolejnego dnia, z inicjatywy Młodzieżowej Rady Gminy Dzierżoniów, święto uczciliśmy wyjątkowym "Biegiem po Niepodległą".

Mieszkańcy gminy uczcili setną rocznicę odzyskania niepodległości
2018-09-26

Kolejne sukcesy naszych zespołów w Międzyzdrojach

grafika-Kolejne sukcesy naszych zespołów w Międzyzdrojach

Ponad 450 osób z niemal 40 zespołów odwiedziło w dniach 21-23 września Międzyzdroje, aby wziąć udział w XVI Spotkaniach Artystycznych Seniorów. Występy przedstawicieli 7 województw odbywały się jednocześnie w amfiteatrze, Międzynarodowym Domu Kultury i na terenie miasta.

Kolejne sukcesy naszych zespołów w Międzyzdrojach
2018-09-25

Festiwal Słoików w Mościsku

grafika-Festiwal Słoików w Mościsku

Warsztaty sztuki słoikowej, degustacja przetworów i pyszne specjały z polsko-czeskiego pogranicza zamknięte w słoikach - to tylko część atrakcji, jakie czekały na gości "Festiwalu Słoików". W sobotę w Mościsku zaprezentowały się koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia i lokalni producenci z regionu Gór Sowich oraz zaprzyjaźnionych miejscowości w Czechach.

Festiwal Słoików w Mościsku
2018-09-18

Obchody rocznicy napaści ZSRR na Polskę

grafika-Obchody rocznicy napaści ZSRR na Polskę

Gminne uroczystości upamiętniające rocznicę sowieckiej agresji na Polskę odbyły się w poniedziałek 17 września w Roztoczniku. Zainaugurowała je msza święta w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca.

Obchody rocznicy napaści ZSRR na Polskę
2018-08-28

Weekend z dożynkami i bukowińskim folklorem

grafika-Weekend z dożynkami i bukowińskim folklorem

Ostatni weekend sierpnia upłynął nam przy dźwiękach energetycznego bukowińskiego folkloru. W sobotę na dzierżoniowskim Rynku w ramach XXIX edycji Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego "Bukowińskie Spotkania" zaprezentowały się zespoły z Polski, Rumunii, Ukrainy i Węgier. W niedzielę przenieśliśmy się do Owiesna, aby wspólnie świętować Dożynki Gminy Dzierżoniów.

Weekend z dożynkami i bukowińskim folklorem
2018-07-03

Śpiewane od serca

grafika-Śpiewane od serca

Sobotnie popołudnie 30 czerwca upłynęło w pięknej muzycznej atmosferze podczas kolejnej edycji "Maciejowego Śpiewania".

Śpiewane od serca
2018-06-18

Magiczna noc w Owieśnie

grafika-Magiczna noc w Owieśnie

Spotkaniom z kulturą i historią na zamku w Owieśnie połączonym z tradycyjnymi obrzędami nocy świętojańskiej zawsze towarzyszy wyjątkowy, baśniowy klimat. W sobotę 16 czerwca po raz kolejny każdy mógł się poczuć jak rycerz lub średniowieczna dama.

Magiczna noc w Owieśnie
2018-06-04

Dobrocin z tytułem "Supersołectwa"

grafika-Dobrocin z tytułem "Supersołectwa"

Przedstawiciele miejscowości z terenu gminy Dzierżoniów oraz nasi partnerzy z Mikroregionu Severo-Lanškrounsko walczyli w sobotę 2 czerwca o tytuł "Supersołectwa" podczas gminnego "Turnieju Sołectw". Impreza odbyła się na orliku przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piławie Dolnej.

Dobrocin z tytułem "Supersołectwa"
2018-05-28

Tajemnice Wzgórz Kiełczyńskich

grafika-Tajemnice Wzgórz Kiełczyńskich

Za nami XI edycja "Tajemnic Wzgórz Kiełczyńskich" - wydarzenia realizowanego w ramach ogólnopolskiej kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł".

Tajemnice Wzgórz Kiełczyńskich
2018-05-07

Patriotycznie w Ostroszowicach

grafika-Patriotycznie w Ostroszowicach

Przy pięknej słonecznej pogodzie, już po raz czwarty w Ostroszowicach odbyły się Gminne Obchody Dnia Flagi RP. W tym roku 2 maja organizatorzy zaprosili mieszkańców i wszystkich chętnych z gminy Dzierżoniów do wspólnego biegu na dystansie 1918 metrów.

Patriotycznie w Ostroszowicach
2018-03-29

Wielkanocne potrawy z Piławy Dolnej w Marcinowicach

grafika-Wielkanocne potrawy z Piławy Dolnej w Marcinowicach

W Niedzielę Palmową Stowarzyszenie "Piława Dolna" reprezentowało naszą gminę w kolejnej edycji "Tradycji Stołu Wielkanocnego" w Marcinowicach. Impreza została podzielona na dwie części - Prezentacje Stołów Wielkanocnych i Kiermasz Produktu Wielkanocnego.

Wielkanocne potrawy z Piławy Dolnej w Marcinowicach
2018-03-14

Kobieteria już po raz dziewiąty

grafika-Kobieteria już po raz dziewiąty

"Morskie opowieści, czyli kobiety na fali" - to temat przewodni tegorocznej, dziewiątej edycji "Marcowej Kobieterii". Aktywne kobiety z gminy Dzierżoniów jak co roku świętowały w ten sposób Dzień Kobiet.

Kobieteria już po raz dziewiąty
2018-03-06

Dobrocin po raz kolejny pobiegł "Wilczym tropem"

grafika-Dobrocin po raz kolejny pobiegł "Wilczym tropem"

147 biegaczy stanęło na starcie Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który odbył się w niedzielę 4 marca w Dobrocinie. Po raz kolejny bieg zorganizowano w wielu miastach w kraju i za granicą.

Dobrocin po raz kolejny pobiegł "Wilczym tropem"
2018-02-12

Pojana ma już 60 lat!

grafika-Pojana ma już 60 lat!

Zespół Górali Czadeckich "Pojana" świętował w sobotę swoje 60-lecie. Podczas uroczystości podpisane zostało też międzynarodowe porozumienie o organizacji XXIX edycji Festiwalu Folklorystycznego "Bukowińskie Spotkania".

Pojana ma już 60 lat!
2018-01-25

Relacje wideo z Koncertu Kolęd

Relacje wideo z Koncertu Kolęd

Tradycyjnie podczas Koncertu Kolęd towarzyszył nam Jerzy Kulka z portalu dolfil.pl. Zapraszamy do obejrzenia przygotowanych przez niego relacji wideo:
- część I
- część II

11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1