Wydarzenia sportowe

2016-03-11

Piława Dolna na mistrzostwach Dolnego Śląska

grafika-Piława Dolna na mistrzostwach Dolnego Śląska

8 marca 2016 r. w Brzegu Dolnym odbyły się mistrzostwa Dolnego Śląska w tenisie stołowym drużynowym dziewcząt i chłopców. W zmaganiach sportowych wzięło udział 8 najlepszych zespołów ze strefy wałbrzyskiej, legnickiej, jeleniogórskiej i wrocławskiej.

Piława Dolna na mistrzostwach Dolnego Śląska
2016-01-22

Turniej unihokeja o Puchar Wójta Gminy Dzierżoniów

grafika-Turniej unihokeja o Puchar Wójta Gminy Dzierżoniów

20 stycznia 2016r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piławie Dolnej odbył się Turniej Unihokeja Szkół Podstawowych o Puchar Wójta Gminy Dzierżoniów. Gościem honorowym zawodów był Wiceprezes Polskiego Związku Unihokeja w Gdańsku Tomasz Wojciechowski.

Turniej unihokeja o Puchar Wójta Gminy Dzierżoniów
2016-01-11

Halowy turniej samorządowców za nami

grafika-Halowy turniej samorządowców za nami

Sześć drużyn stanęło do walki w tegorocznym Samorządowym Turnieju Piłki Nożnej. W sobotę 09 stycznia w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piławie Dolnej zmierzyły się reprezentacje: gminy Bielawa, gminy Dzierżoniów, miasta Dzierżoniów, gminy Pieszyce, powiatu dzierżoniowskiego oraz Wodociągów i Kanalizacji w Dzierżoniowie.

Halowy turniej samorządowców za nami
2015-12-16

Unihokej - uczy, bawi, wychowuje

grafika-Unihokej - uczy, bawi, wychowuje

11 grudnia w Chobieni odbył się Turniej Unihokeja Szkół Podstawowych, który był jednocześnie podsumowaniem projektu "Unihokej - uczy, bawi i wychowuje" w województwie dolnośląskim w roku 2015. W ramach uczestnictwa w projekcie Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Piławie Dolnej otrzymała sprzęt sportowy o wartości 2.500 zł.

Unihokej - uczy, bawi, wychowuje
2015-12-15

III miejsce Szkoły Podstawowej w Mościsku

grafika-III miejsce Szkoły Podstawowej w Mościsku

4 grudnia 2015r. w Zespole Szkół Publicznych w Grodziszczu już po raz dziewiąty odbył się Mikołajowy Międzypowiatowy Turniej Unihokeja. Celem organizacji zawodów była integracja uczniów sąsiadujących powiatów/gmin, popularyzacja unihokeja oraz propagowanie zasady "fair play".

III miejsce Szkoły Podstawowej w Mościsku
2015-11-12

Sukcesy młodych kolarzy z SP Tuszyn

grafika-Sukcesy młodych kolarzy z SP Tuszyn

4 listopada odbył się w Dzierżoniowie finał Ligi Kolarskiej BMX - MTB 2015. Była to już 14 edycja wyścigu kolarskiego organizowanego przez Klub Kolarski LKS ATOM BOXMET Dzierżoniów, Gminę Dzierżoniów, miasto Dzierżoniów, Starostwo Powiatowe i OSIR Dzierżoniów.

Sukcesy młodych kolarzy z SP Tuszyn
2015-10-30

Piława Dolna brązowym medalistą mistrzostw Dolnego Śląska

grafika-Piława Dolna brązowym medalistą mistrzostw Dolnego Śląska

27 października 2015 r. we Wrocławiu odbyły się mistrzostwa Dolnego Śląska szkół podstawowych w unihokeju. Zawody zorganizowane zostały w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej koordynowanych przez Szkolny Związek Sportowy "Dolny Śląsk".

Piława Dolna brązowym medalistą mistrzostw Dolnego Śląska
2015-10-22

Piława Dolna i Ostroszowice na podium

grafika-Piława Dolna i Ostroszowice na podium

20 października 2015 r. w Imbramowicach z udziałem szkół z terenu gminy Dzierżoniów odbył się finał strefy wałbrzyskiej w unihokeju. Stawką meczu był awans dwóch pierwszych drużyn do finału dolnośląskiego, który odbędzie się 27 października we Wrocławiu.

Piława Dolna i Ostroszowice na podium
2015-08-03

Piłkarskie emocje w Uciechowie

grafika-Piłkarskie emocje w Uciechowie

Już po raz ósmy w Centrum Kulturalno-Sportowym w Uciechowie drużyny z gminy Dzierżoniów walczyły o zwycięstwo w "Nocnym Turnieju Piłki Nożnej". W sobotę 1 sierpnia rywalizowało ze sobą pięć zespołów.

Piłkarskie emocje w Uciechowie
2015-05-04

Jak ryby w wodzie

grafika-Jak ryby w wodzie

W poniedziałek 27 kwietnia 2015r. na pływalni "AQUARIUS" odbyły się Otwarte Zawody Pływackie Szkół Podstawowych o Puchar Wójta Gminy Dzierżoniów oraz Otwarte Zawody Pływackie Szkół Gimnazjalnych o Puchar Wójta Gminy Stoszowice.

Jak ryby w wodzie
2015-04-30

Siatkarski turniej o puchar Wójta Gminy Dzierżoniów

grafika-Siatkarski turniej o puchar Wójta Gminy Dzierżoniów

23 kwietnia 2015 r. w Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Ostroszowicach odbył się VI Turniej Piłki Siatkowej Szkół Podstawowych o Puchar Wójta Gminy Dzierżoniów. W zawodach wzięły udział reprezentacje czterech szkół podstawowych z terenu naszej gminy.

Siatkarski turniej o puchar Wójta Gminy Dzierżoniów
2015-04-10

Następcy Bońka i Lewandowskiego

grafika-Następcy Bońka i Lewandowskiego

W piątek 27.03.2015r. w hali OSiR w Dzierżoniowie odbył się II Powiatowy Turniej Przedszkolaków zorganizowany przez Akademię Piłkarską Dzierżoniów.

Następcy Bońka i Lewandowskiego
2015-04-02

Finał powiatowy w szachach drużynowych

grafika-Finał powiatowy w szachach drużynowych

24 marca 2015r. w Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Ostroszowicach odbył się finał powiatowy w szachach drużynowych z udziałem czterech szkół z powiatu dzierżoniowskiego. Dwie najlepsze szkoły będą reprezentować powiat w finale strefy wałbrzyskiej w Ścinawce Średniej.

Finał powiatowy w szachach drużynowych
13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1