Strona Główna

Gmina Dzierżoniów

Stąd jestem,
   tu mieszkam,
      tu chcę żyć

Agroturystyka Gmina Dzierżoniów

Ośrodek Kultury i Sportu "Wyspa Koni"

58-262 Ostroszowice
ul. Polna 15

tel : 798 041 163

Strona internetowa : http://www.wyspakoni.pl


Wyspa Koni to malowniczo położona oaza ciszy, pięknej przyrody i spokoju. To miejsce odpoczynku po wytężonym dniu pracy czy nauki, wtopione w malownicze krajobrazy Gór Sowich. Wyspa Koni otwiera swoje podwoje dla wszystkich miłośników i entuzjastów koni. To miejsce wypraw zarówno dla indywidualistów, jak i całych rodzin.

Wyspa Koni to miejsce gdzie dom ma 6 koni - rodzeństwo pochodzące od jednej matki Amantki.

Gospodarstwo agroturystyczne "Pod Czeszką"

58-262 Ostroszowice
ul. Bielawska 10

tel : 74 833-03-03


Witamy Państwa serdecznie w gospodarstwie agroturystycznym "Pod Czeszką". Bogumiła i Andrzej Kuberowie zapraszają na spędzenie wolnych chwil, weekendów, świąt i urlopów u podnóża Gór Sowich w spokojnej dolnośląskiej wsi Ostroszowice [k. Bielawy].

Warunki, które oferujemy Państwu w naszym gospodarstwie umożliwią Wam spędzenie miłych chwil z dala od zgiełku i miejskiej wrzawy, delektując się świeżym, górskim powietrzem.

Położenie naszego gospodarstwa umożliwi Państwu zwiedzanie wielu atrakcyjnych miejsc. Góry Sowie są jednym z najstarszych pasm górskich w Europie.Najwyższy szczyt Wielka Sowa (1015 mnpm), znajduje się tu wieża widokowa z początku XX wieku. Na okolicznych polanach można spotkać dziką zwierzynę, między innymi muflony - ich stado jest najliczniejsze w Europie. Utworzono tutaj Park Krajobrazowy Gór Sowich oraz rezerwat leśny Bukowa Kamienica. Dla turystów liczne szlaki piesze i rowerowe, a także wyciągi narciarskie.

Gospodarstwo Agroturystyczne Różane Wzgórze

58-262 Ostroszwice
Owiesno 30

tel : 74 837 58 03

Strona internetowa : http://www.owiesno.agro.pl

Poczta e-mail : info@owiesno.agro.pl


Zapraszamy do odwiedzenia jednego z najpiękniejszych miejsc na Dolnym Śląsku, położonego w cichym, ustronnym miejscu w pobliżu Gór Sowich. Gospodarstwo agroturystyczne Różane Wzgórze to wymarzone miejsce dla osób poszukujących wypoczynku w ciszy i spokoju zarówno w sezonie letnim jak i zimowym. Nasi Goście mają do dyspozycji trzy przestronne rodzinne pokoje oraz kuchnię i jadalnię z wyjściem na ogród. Wszystkie pokoje posiadają indywidualne łazienki z prysznicami.

Gospodarstwo Agroturystyczne "Pod Lasem"

58-203 Dzierżoniów
Kołaczów 4a

tel : 601 811 473

Strona internetowa : http://www.kolaczow.pl


Gospodarstwo agroturystyczne w Kołaczowie "Pod Lasem" oferuje do wynajęcia apartament z oddzielnym wejściem i pełnym wyposażeniem: pokój dzienny z aneksem kuchennym, sypialnia, łazienka, przedpokój.

W jednohektarowym ogrodzie, częściowo zalesionym, można odpocząć przy dużym oczku wodnym obserwując ryby, posiedzieć przy kominku lub grilu. Można pojeżdzić konno lub bryczką po lesie i odpoczywać w ciszy zaledwie 6 km od Dzierżoniowa. Idealne miejsce na wypoczynek z dziećmi.

Gospodarstwo Agroturystyczne Marianówek

58-203 Dobrocin
Marianówek 1

tel : 509 289 616

Strona internetowa : http://www.marianowek.net

Poczta e-mail : marianowek@interia.pl


Gospodarstwo agroturystyczne "Marianówek" położone jest w zacisznym miejscu, otoczonym lasami, łąkami, z dala od hałasu i ruchu samochodów. Oferujemy pokoje 1,2,3,4 osobowe z łazienką i kuchnią. Znajdują się zwierzęta gospodarskie: konie, owce i inne oraz stawy dla miłośników wędkowania. Wspaniałe warunki do wycieczek rowerowych i pieszych.

Agroturystyka Forteca Anna & Mathijs van Dijk

58-211 Uciechów
ul. Wrocławska 12

tel : 783 964 000

Strona internetowa : http://www.agroturystykaforteca.eu

Poczta e-mail : info@agroturystykaforteca.eu


Forteca jest niczym oaza dla podróżującego usytuowana wśród malowniczych pól z rozciągającą się panoramą Gór Sowich z jednej strony i z wyławiającą się Górą Ślężą z drugiej. Obszar gospodarstwa stanowi 5 ha w tym staw w centralnej części o powierzchni 2,2 ha.

Na terenie Agroturystyki Forteca znajduje się restauracja z domowym jadłem w niezapomnianym sielskim klimacie malarstwa, muzyki, rękodzieła. Nieodparty urok Fortecy polega na tym, że zapewnia ona schronienie przed presją miejskiego życia. Jednocześnie kojarzy się ze zwykłymi przyjemnościami: relaksem i swobodą.