Wydarzenia sportowe

2019-01-11

Wsparcie finansowe dla uzdolnionych sportowców

grafika-Wsparcie finansowe dla uzdolnionych sportowców

Gmina Dzierżoniów od wielu lat wspiera młodych sportowców, przyznając stypendia, nagrody i wyróżnienia za specjalne osiągnięcia. O tego rodzaju wsparcie finansowe można się ubiegać również w tym roku. Termin składania wniosków upływa 31 stycznia 2019 r.

Wsparcie finansowe dla uzdolnionych sportowców
2018-12-18

Paweł Juraszek piątym sprinterem świata

grafika-Paweł Juraszek piątym sprinterem świata

960 zawodników ze 178 państw z całego świata wzięło udział w XIV Mistrzostwach Świata w pływaniu na krótkim basenie, które odbyły się w dniach 11 - 16 grudnia w Hangzhou (Chiny). Nasz kraj reprezentowało 6 pływaków, w tym Paweł Juraszek, podopieczny trenera Andrzeja Wojtala i stypendysta Wójta Gminy Dzierżoniów.

Paweł Juraszek piątym sprinterem świata
2018-12-03

Szkoła Podstawowa w Piławie Dolnej uczestnikiem SKS on Tour w Oleśnicy

grafika-Szkoła Podstawowa w Piławie Dolnej uczestnikiem SKS on Tour w Oleśnicy

Mistrzowie świata w sztafecie 4x400 m Rafał Omelko i Łukasz Krawczuk, medalistka mistrzostw świata w judo Agata Ozdoba-Błach oraz parakolarz Rafał Mikołajczyk (zdobywca Pucharu Europy, mistrz Polski, lider światowej listy UCI) towarzyszyli 23 listopada uczniom SP w Piławie Dolnej podczas SKS on Tour w Oleśnicy. Impreza odbyła się w ramach podsumowania ogólnopolskiego programu Szkolny Klub Sportowy.

Szkoła Podstawowa w Piławie Dolnej uczestnikiem SKS on Tour w Oleśnicy
2018-11-09

Mistrzyni olimpijska z wizytą w Mościsku

grafika-Mistrzyni olimpijska z wizytą w Mościsku

Dwukrotna mistrzyni olimpijska w strzelectwie Renata Mauer-Różańska spotkała się 7 listopada w Bibliotece Publicznej Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta w Mościsku z uczniami gminnych szkół podstawowych i ich opiekunami.

Mistrzyni olimpijska z wizytą w Mościsku
2018-10-17

Pierwsze finały strefy w unihokeju za nami

grafika-Pierwsze finały strefy w unihokeju za nami

W Szkole Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Piławie Dolnej rozegrano 16 października finały strefy wałbrzyskiej dziewcząt i chłopców w unihokeju w ramach Igrzysk Dzieci. Ich koordynatorem jest Szkolny Związek Sportowy "Dolny Śląsk" we Wrocławiu.

Pierwsze finały strefy w unihokeju za nami
2018-10-16

Kolarskie ściganie w Tuszynie

grafika-Kolarskie ściganie w Tuszynie

33 zawodników ze szkół podstawowych z Tuszyna, Mościska, Dzierżoniowa i Bielawy wzięło udział w I etapie Dzierżoniowskiej Ligi BMX - MTB, który odbył się w poniedziałek 15 października na terenie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie.

Kolarskie ściganie w Tuszynie
2018-10-03

100 bramek na 100-lecie

grafika-100 bramek na 100-lecie

Na boisku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ostroszowicach odbył się 27 września turniej piłki nożnej dla uczniów szkół podstawowych "100 bramek na 100-lecie". W ten sposób uczniowie uczcili 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

100 bramek na 100-lecie
2018-09-12

Dzień sportu w Piławie Dolnej

grafika-Dzień sportu w Piławie Dolnej

Już po raz drugi Fundacja Orły Sportu zainicjowała "Dzień Sportu na Orliku" - jedyne w swoim rodzaju wydarzenie odbywające się na orlikach w całym kraju. Do akcji przyłączyła się również gmina Dzierżoniów.

Dzień sportu w Piławie Dolnej
2018-08-17

Kolejne sukcesy Bartosza Jurcewicza

grafika-Kolejne sukcesy Bartosza Jurcewicza

Utalentowany mieszkaniec Ostroszowic Bartosz Jurcewicz zdobył w tym roku 3 ważne tytuły na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w warcabach 100-polowych. Został również powołany do kadry narodowej i dostał możliwość reprezentowania Polski na międzynarodowych turniejach.

Kolejne sukcesy Bartosza Jurcewicza
2018-07-30

Puchar wójta dla "Błękitnych" Owiesno!

grafika-Puchar wójta dla "Błękitnych" Owiesno!

Ludowe kluby sportowe z naszej gminy już po raz jedenasty walczyły o puchar i nagrodę wójta w Nocnych Mistrzostwach Gminy Dzierżoniów w Piłce Nożnej. W sobotę 28 lipca w Uciechowie zmierzyły się 4 drużyny.

Puchar wójta dla "Błękitnych" Owiesno!
2018-07-17

Kolarskie emocje w Jodłowniku

grafika-Kolarskie emocje w Jodłowniku

Za nami kolejna, trzecia już edycja Grand Prix Jodłownika. W sobotę 14 lipca w zawodach zmierzyło się 200 pasjonatów kolarstwa górskiego.

Kolarskie emocje w Jodłowniku
2018-05-02

Jak ryby w wodzie

grafika-Jak ryby w wodzie

W piątek 27 kwietnia 2018 r. na pływalni "AQUARIUS" w Bielawie odbyły się zawody pływackie uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Dzierżoniów oraz gminy Stoszowice. Zawodnicy rywalizowali o puchar Wójta Gminy Stoszowice (uczniowie klas I-III) oraz o puchar Wójta Gminy Dzierżoniów (uczniowie klas IV-VII).

Jak ryby w wodzie
2018-03-19

I Ty możesz zostać mistrzem

grafika-I Ty możesz zostać mistrzem

W tym roku stypendia sportowe Wójta Gminy Dzierżoniów przyznawane były w zupełnie nowej formule. Nasi utalentowani sportowcy zaprezentowali swoje sukcesy podczas gali "I Ty możesz zostać mistrzem", która odbyła się 16 marca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piławie Dolnej.

I Ty możesz zostać mistrzem
2017-12-15

Brąz Pawła Juraszka na mistrzostwach Europy!

grafika-Brąz Pawła Juraszka na mistrzostwach Europy!

Sztafeta w składzie Paweł Juraszek, Filip Wypych, Jakub Książek oraz Konrad Czerniak wywalczyła brązowy medal podczas pierwszego dnia pływackich mistrzostw Europy w Kopenhadze na krótkim basenie.

Brąz Pawła Juraszka na mistrzostwach Europy!
14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1