Wydarzenia sportowe

2018-09-12

Dzień sportu w Piławie Dolnej

grafika-Dzień sportu w Piławie Dolnej

Już po raz drugi Fundacja Orły Sportu zainicjowała "Dzień Sportu na Orliku" - jedyne w swoim rodzaju wydarzenie odbywające się na orlikach w całym kraju. Do akcji przyłączyła się również gmina Dzierżoniów.

Dzień sportu w Piławie Dolnej
2018-08-17

Kolejne sukcesy Bartosza Jurcewicza

grafika-Kolejne sukcesy Bartosza Jurcewicza

Utalentowany mieszkaniec Ostroszowic Bartosz Jurcewicz zdobył w tym roku 3 ważne tytuły na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w warcabach 100-polowych. Został również powołany do kadry narodowej i dostał możliwość reprezentowania Polski na międzynarodowych turniejach.

Kolejne sukcesy Bartosza Jurcewicza
2018-07-30

Puchar wójta dla "Błękitnych" Owiesno!

grafika-Puchar wójta dla "Błękitnych" Owiesno!

Ludowe kluby sportowe z naszej gminy już po raz jedenasty walczyły o puchar i nagrodę wójta w Nocnych Mistrzostwach Gminy Dzierżoniów w Piłce Nożnej. W sobotę 28 lipca w Uciechowie zmierzyły się 4 drużyny.

Puchar wójta dla "Błękitnych" Owiesno!
2018-07-17

Kolarskie emocje w Jodłowniku

grafika-Kolarskie emocje w Jodłowniku

Za nami kolejna, trzecia już edycja Grand Prix Jodłownika. W sobotę 14 lipca w zawodach zmierzyło się 200 pasjonatów kolarstwa górskiego.

Kolarskie emocje w Jodłowniku
2018-05-02

Jak ryby w wodzie

grafika-Jak ryby w wodzie

W piątek 27 kwietnia 2018 r. na pływalni "AQUARIUS" w Bielawie odbyły się zawody pływackie uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Dzierżoniów oraz gminy Stoszowice. Zawodnicy rywalizowali o puchar Wójta Gminy Stoszowice (uczniowie klas I-III) oraz o puchar Wójta Gminy Dzierżoniów (uczniowie klas IV-VII).

Jak ryby w wodzie
2018-03-19

I Ty możesz zostać mistrzem

grafika-I Ty możesz zostać mistrzem

W tym roku stypendia sportowe Wójta Gminy Dzierżoniów przyznawane były w zupełnie nowej formule. Nasi utalentowani sportowcy zaprezentowali swoje sukcesy podczas gali "I Ty możesz zostać mistrzem", która odbyła się 16 marca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piławie Dolnej.

I Ty możesz zostać mistrzem
2017-12-15

Brąz Pawła Juraszka na mistrzostwach Europy!

grafika-Brąz Pawła Juraszka na mistrzostwach Europy!

Sztafeta w składzie Paweł Juraszek, Filip Wypych, Jakub Książek oraz Konrad Czerniak wywalczyła brązowy medal podczas pierwszego dnia pływackich mistrzostw Europy w Kopenhadze na krótkim basenie.

Brąz Pawła Juraszka na mistrzostwach Europy!
2017-09-29

Leśna Akademia Sportu

grafika-Leśna Akademia Sportu

W ramach projektu "Leśna Akademia Sportu Dzieci i Młodzieży" w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Ostroszowicach realizowane były dodatkowe sportowe zajęcia pozalekcyjne. Placówka wyposażona została również w sprzęt sportowy do realizacji zajęć.

Leśna Akademia Sportu
2017-09-18

Za nami finałowy wyścig Pucharu Strefy MTB Sudety

grafika-Za nami finałowy wyścig Pucharu Strefy MTB Sudety

Niemal 200 pasjonatów kolarstwa górskiego zmierzyło się w sobotę w Jodłowniku w finałowym wyścigu w ramach Pucharu Strefy MTB Sudety 2017. "Grand Prix Jodłownika" było ostatnim etapem i jednocześnie podsumowaniem całej tegorocznej serii wyścigów.

Za nami finałowy wyścig Pucharu Strefy MTB Sudety
2017-08-09

Paweł Juraszek medalistą w Pucharze Świata

grafika-Paweł Juraszek medalistą w Pucharze Świata

Trwa cykl zawodów pływackich o Puchar Świata na krótkim basenie. Polska reprezentacja brała udział w zmaganiach w Moskwie (2-3 sierpnia) i w Berlinie (6-7 sierpnia). Jednym z ośmiu powołanych do udziału w zawodach był mieszkaniec Ostroszowic Paweł Juraszek, stypendysta Wójta Gminy Dzierżoniów.

Paweł Juraszek medalistą w Pucharze Świata
2017-08-01

MKS 9: Paweł Juraszek piątym sprinterem świata

grafika-MKS 9: Paweł Juraszek piątym sprinterem świata

Niemal 1300 zawodników ze 180 państw z całego świata wzięło udział w 17 odsłonie Mistrzostw Świata w Sportach Wodnych, które odbyły się w dniach 14-30 lipca w Budapeszcie. Nasz kraj reprezentowało 20 pływaków, w tym Paweł Juraszek, podopieczny trenera Andrzeja Wojtala.

MKS 9: Paweł Juraszek piątym sprinterem świata
14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1