Strona główna

W pałacu w Kiełczynie rozbrzmiały utwory Ignacego Jana Paderewskiego i Fryderyka Chopina

motto

AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2022-03-28

W pałacu w Kiełczynie rozbrzmiały utwory Ignacego Jana Paderewskiego i Fryderyka Chopina

aktualności Gmina Dzierżoniów

25 marca mieszkańcy gminy Dzierżoniów mieli okazję wysłuchać recitalu Jakuba Kuszlika - laureata IV nagrody w XVIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina. Z inicjatywy Fundacji Most the Most Kiełczyn znalazł się na liście miejscowości objętych cyklem koncertów "Z klasyką przez Polskę", których organizatorem jest Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Wybór lokalizacji koncertu nie był przypadkowy. Pałac w Kiełczynie jest zwycięzcą pilotażu Konkursu Nasz Zabytek, który Fundacja Most the Most przeprowadziła w 2021 r. na Dolnym Śląsku. Fundacja i gmina Dzierżoniów podpisały umowę o wartości 1 mln zł na rewaloryzację tego zabytkowego pałacu i dostosowanie go do nowych funkcji społecznych.

Wydarzeniu towarzyszyła zbiórka pieniędzy dla Ukrainy. Jej dochód zasili specjalne konto utworzone przez gminę Dzierżoniów. Zebrane środki finansowe zostaną w całości przekazane na pomoc obywatelom Ukrainy uciekającym przed wojną. Również artysta swój występ zadedykował przyjaciołom z Ukrainy, którzy walczą obecnie o swoją wolność.

Recital Jakuba Kuszlika to jeden z koncertów w cyklu "Z klasyką przez Polskę". Jest to projekt Polskiego Impresariatu Muzycznego organizowany od 3 lat przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Cieszy się on rosnącym zainteresowaniem lokalnych społeczności. Tylko w 2021 roku zorganizowano aż 54 koncerty ze wspaniałymi artystami. Dzięki temu muzyka klasyczna dociera do nowej publiczności, która ma okazję zapoznać się z ciekawym repertuarem i poznać wybitnych wykonawców.

W pałacu w Kiełczynie rozbrzmiały utwory Ignacego Jana Paderewskiego i Fryderyka ChopinaW pałacu w Kiełczynie rozbrzmiały utwory Ignacego Jana Paderewskiego i Fryderyka ChopinaW pałacu w Kiełczynie rozbrzmiały utwory Ignacego Jana Paderewskiego i Fryderyka ChopinaW pałacu w Kiełczynie rozbrzmiały utwory Ignacego Jana Paderewskiego i Fryderyka ChopinaW pałacu w Kiełczynie rozbrzmiały utwory Ignacego Jana Paderewskiego i Fryderyka ChopinaW pałacu w Kiełczynie rozbrzmiały utwory Ignacego Jana Paderewskiego i Fryderyka ChopinaW pałacu w Kiełczynie rozbrzmiały utwory Ignacego Jana Paderewskiego i Fryderyka ChopinaW pałacu w Kiełczynie rozbrzmiały utwory Ignacego Jana Paderewskiego i Fryderyka ChopinaW pałacu w Kiełczynie rozbrzmiały utwory Ignacego Jana Paderewskiego i Fryderyka ChopinaW pałacu w Kiełczynie rozbrzmiały utwory Ignacego Jana Paderewskiego i Fryderyka Chopina
powrót do poprzedniej strony