2023-04-04

Dzieje się w Kiełczynie ....

Gmina Dzierżoniów otrzymała dofinansowanie w wysokości 111 352,00 zł z PROW na lata 2014-2020 w ramach projektu: "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" na inwestycję pn. "Zagospodarowanie terenu przy zabytkowym pałacu w Kiełczynie" jako kontynuację prac realizowanych w ramach: "Rewitalizacji zabytkowego pałacu wraz z zagospodarowaniem terenu we wsi Kiełczyn".

Dzięki kolejnemu wsparciu finansowemu uzyskanemu przez gminę przy pałacu w Kiełczynie zostaną wykonane miejsca postojowe dla samochodów osobowych, ciąg pieszy wzdłuż pałacu z wyznaczonym miejscem postojowym dla osób z niepełnosprawnością oraz wyniesienie studni, która została odkopana podczas wcześniej prac prowadzonych przy pałacu. "Studnia dobrego losu" będzie przypałacową atrakcją, do której turysta będzie mógł zajrzeć czy wrzucić "grosz na dobry los". Jako dopełnienie otoczenia pałacu ustawione zostaną stylizowane ławki, stojak na rowery oraz tablica "Narysuj misia", która będzie atrakcją dla młodszych turystów.

Ponadto na ukończeniu są prace rewitalizacyjne pałacu dzięki wsparciu uzyskanemu z Fundacji "Most The Most" w ramach konkursu "Nasz zabytek".

Dzieje się w Kiełczynie