2022-10-26

Adam Sztaba w Tuszynie!

W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie ruszył program edukacji muzycznej pn. "Most the Music". Za nami pierwsze spotkania warsztatowe, na których rozpoczęliśmy muzyczną przygodę. 13 września odbyło się online spotkanie z Dyrektorem Artystycznym projektu, którym jest uznany polski muzyk Pan Adam Sztaba, a 24 października mogliśmy poznać się osobiście!

Artysta zachwycił wszystkich ogromem pozytywnej energii. Uczestnicy programu mogli skorzystać z jego wiedzy i umiejętności. Warsztaty z emisji głosu i ćwiczenia wokalne wypełniły szczelnie czas spędzony w Tuszynie. Ambasador programu "Most the Music" już w pierwszych minutach spotkania wykazał się umiejętnościami pedagogicznymi i zapanował nad grupą naszych utalentowanych, zdolnych i wrażliwych dzieci, wydobywając z nich to co najlepsze. Przed nimi sporo ćwiczeń, ale już teraz widać, ze muzyka sprawia im ogromną radość, którą mogą dzielić z innymi.

W spotkaniach udział wzięły Jolanta Zarzeka - Zastępca Wójta, Elżbieta Kędzierska-Dydo - dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie, Justyna Kaczorowska - dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów, Paulina Pycka - prowadząca warsztaty w ramach tego projektu, Kamila Hajduk - opiekun tuszyńskiej grupy a także rodzice i opiekunowie uczestników warsztatów. W spotkaniu uczestniczyły także przedstawicielki Fundacji Most The Most, która finansuje zadanie: Brygida Ślabska, Róża Zabojszcz oraz Anna Wojtaszek.

To pierwsza, ale nie ostatnia wizyta Adama Sztaby w Tuszynie. Mamy nadzieję, że już wkrótce spotkamy się ponownie. Uczniowie w ramach programu będą uczestniczyć w warsztatach wokalnych, koncertach rodzinnych, wyjeździe do teatru muzycznego oraz obozie wakacyjnym. Na zakończenie projektu czeka nas nie lada gratka - wspólny koncert czterech chórów, który poprowadzi nikt inny tylko... Adam Sztaba!

fot. Katarzyna Weilandt

Adam Sztaba w Tuszynie!Adam Sztaba w Tuszynie!Adam Sztaba w Tuszynie!Adam Sztaba w Tuszynie!Adam Sztaba w Tuszynie!Adam Sztaba w Tuszynie!Adam Sztaba w Tuszynie!Adam Sztaba w Tuszynie!