Młodzi chórzyści w Filharmonii Sudeckiej

2022-12-14

Młodzi chórzyści w Filharmonii Sudeckiej

3 grudnia 2022r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie uczestniczący w projekcie "Most the Music" mieli okazję zwiedzić Filharmonię Sudecką w Wałbrzychu oraz wysłuchać wyjątkowego koncertu w świątecznej aranżacji pt. "Mikołaj w filharmonii".

W bożonarodzeniowy nastrój wprowadził uczestników Chór dziecięcy Filharmonii Sudeckiej, Chór dziecięcy Zespołu Szkół Muzycznych im. S. Moniuszki w Wałbrzychu oraz Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Sudeckiej pod przewodnictwem dyrygenta Agnieszki Franków-Żelazny. Podczas koncertu dzieci miały okazję wysłuchać piosenek z filmów Hercules, Król Lew, Piękna i Bestia, Kraina lodu, Shrek, Mój brat niedźwiedź, Zaplątani i innych. Pobyt w filharmonii wywarł na wszystkich ogromne wrażenie i dostarczył wielu miłych doznań. Z niecierpliwością czekamy na kolejne atrakcje jakie czekają naszych chórzystów.

Projekt "Most the Music" finansowany jest przez Fundację Most the Most zs. w Warszawie na podstawie umowy na organizację i prowadzenie chóru w Gminie Dzierżoniów.