2022-09-06

"Most the Music" - program edukacji muzycznej na terenie gminy Dzierżoniów

Na kulturalnej mapie gminy Dzierżoniów muzyka zaczyna zajmować coraz więcej miejsca. Rozpoczynamy właśnie program edukacji muzycznej pn. "Most the Music", który jest efektem współpracy gminy z Fundacją Most the Most z Warszawy, znaną z dofinansowania rewaloryzacji zabytkowego Pałacu w Kiełczynie.

W dniu 31 sierpnia 2022r. podpisano umowę dofinansowania na organizację i prowadzenie chóru w gminie Dzierżoniów.

Program zakłada aktywizację dzieci i młodzieży poprzez udział w bezpłatnych, pozalekcyjnych zajęciach muzycznych z dostępem do niezbędnych instrumentów, pod okiem profesjonalnych opiekunów. W ten sposób powstanie 25-cio osobowy chór dziecięcy, a efekty jego pracy będzie można zobaczyć na Koncertach Rodzinnych, które odbywać się będą raz na kwartał w Pałacu w Kiełczynie. Członkowie chóru odwiedzą filharmonię, a także wyjadą na obóz wakacyjny, gdzie będą kontynuować zajęcia muzyczne i razem z trzema innymi chórami z terenu Polski przygotują wspólny koncert finałowy pod nadzorem uznanego artysty.

Głównym sponsorem i pomysłodawcą Programu jest Fundacja Most the Most a realizatorem Gmina Dzierżoniów we współpracy z Biblioteką Publiczną Gminy Dzierżoniów i Szkołą Podstawową w Tuszynie.

Oj, będzie się działo!