2022-09-20

Adam Sztaba - Dyrektorem Artystycznym programu "Most the Music"

W Szkole Podstawowej w Tuszynie ruszył program edukacji muzycznej pn. "Most the Music". Za nami pierwsze spotkania warsztatowe, na których rozpoczęliśmy muzyczną przygodę. W dniu 13 września odbyło się online spotkanie z Dyrektorem Artystycznym projektu, którym jest uznany dyrygent Pan Adam Sztaba!

W spotkaniu udział wzięły Pani Jolanta Zarzeka - Zastępca Wójta, Pani Elżbieta Kędzierska-Dydo - dyrektor Szkoły Podstawowej w Tuszynie, pani Justyna Kaczorowska - dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów oraz Pani Paulina Pycka - prowadząca warsztaty w ramach tego projektu.

Pan Adama Sztaba to uznany polski kompozytor, pianista, aranżer, dyrygent i producent muzyczny, a także osobowość telewizyjna. Ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale kompozycji. Znany jest z takich programów jak "Idol", "Must Be the Music", "Fabryka gwiazd".

Współpracował z wieloma artystami. Wśród nich wymienić można takie gwiazdy jak: Sting, Quincy Jones, Terence Blanchard, Chris Botti, Dolores O`Riordan, Michael Bolton, Helena Vondráčkova, José Carreras, Edyta Górniak, Kayah, Anna Dąbrowska, Violetta Villas, Maryla Rodowicz, Natalia Kukulska, Reni Jusis, Kasia Kowalska, Katarzyna Groniec, Halina Frąckowiak, Grzegorz Turnau, Seweryn Krajewski, Janusz Józefowicz, Krzysztof Krawczyk, Przemysław Gintrowski, Perfect, Sinfonia Varsovia, Polska Orkiestra Radiowa, Grupa MoCarta.

Tym razem podjął się niełatwego, lecz wdzięcznego zadania. To właśnie pod jego muzyczną kuratelą będą działać nasze dziecięce chóry! Pan Adam Sztaba już zapowiedział, że chętnie będzie odwiedzał uczestników warsztatów. Obiecał również, że weźmie udział w zaplanowanych koncertach rodzinnych. Czekamy z niecierpliwością i radością na te wizyty!

Głównym sponsorem i pomysłodawcą Programu jest Fundacja Most the Most a realizatorem Gmina Dzierżoniów we współpracy z Biblioteką Publiczną Gminy Dzierżoniów i Szkołą Podstawową w Tuszynie. Jest to kolejna inicjatywa społeczna, którą realizujemy wspólnie z Fundacją Most the Most https://mostthemost.pl/ w ramach współpracy nawiązanej przy Konkursie Nasz Zabytek.

Program Most the Music zakłada aktywizację dzieci i młodzieży poprzez udział w bezpłatnych zajęciach muzycznych. Celem Programu jest m.in. wzmacnianie poczucia przynależności do grupy i poczucia sprawczości, budowa umiejętności pracy w zespole i zachęcanie do otwartości oraz zachęcenie do udziału w alternatywnych do świata gier komputerowych i wirtualnych rozmów, kreatywnych zajęciach dających możliwości spędzania "na żywo" wolnego czasu z rówieśnikami. Program ma też wspierać proces integracji międzypokoleniowej poprzez organizację koncertów młodych artystów dla ich rodzin i przyjaciół. Fundacja prowadzi pilotaż programu w 4 gminach, z których pochodzą zabytki - zwycięzcy dwóch pierwszych edycji konkursu Nasz Zabytek. Poza gminą Dzierżoniów biorą w nim udział także dzieci z gmin: Sicienko (woj. kujawsko - pomorskie), Uniejów (woj. łódzkie) oraz Grajewo (woj. podlaskie).

Dzierżoniowskie warsztaty muzyczne będą prowadzone od września 2022 r. do czerwca 2023 r. Zwieńczeniem całorocznej pracy dzieci będzie udział w obozie wakacyjnym (wraz z uczestnikami programu z pozostałych gmin) i wykonanie koncertu wszystkich chórów, podczas którego uczestnicy wykonają wspólny repertuar.

Więcej informacji o Dyrektorze Artystycznym programu Most the Music:

Więcej informacji na temat Fundacji Most the Most

Adam Sztaba - Dyrektorem Artystycznym programu Most the Music