Gmina Dzierżoniów

2018-07-03

Śpiewane od serca

grafika-Śpiewane od serca

Sobotnie popołudnie 30 czerwca upłynęło w pięknej muzycznej atmosferze podczas kolejnej edycji "Maciejowego Śpiewania".

Śpiewane od serca
2018-06-18

Magiczna noc w Owieśnie

grafika-Magiczna noc w Owieśnie

Spotkaniom z kulturą i historią na zamku w Owieśnie połączonym z tradycyjnymi obrzędami nocy świętojańskiej zawsze towarzyszy wyjątkowy, baśniowy klimat. W sobotę 16 czerwca po raz kolejny każdy mógł się poczuć jak rycerz lub średniowieczna dama.

Magiczna noc w Owieśnie
2018-06-04

Dobrocin z tytułem "Supersołectwa"

grafika-Dobrocin z tytułem "Supersołectwa"

Przedstawiciele miejscowości z terenu gminy Dzierżoniów oraz nasi partnerzy z Mikroregionu Severo-Lanškrounsko walczyli w sobotę 2 czerwca o tytuł "Supersołectwa" podczas gminnego "Turnieju Sołectw". Impreza odbyła się na orliku przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piławie Dolnej.

Dobrocin z tytułem "Supersołectwa"
2018-05-28

Tajemnice Wzgórz Kiełczyńskich

grafika-Tajemnice Wzgórz Kiełczyńskich

Za nami XI edycja "Tajemnic Wzgórz Kiełczyńskich" - wydarzenia realizowanego w ramach ogólnopolskiej kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł".

Tajemnice Wzgórz Kiełczyńskich
2018-05-07

Patriotycznie w Ostroszowicach

grafika-Patriotycznie w Ostroszowicach

Przy pięknej słonecznej pogodzie, już po raz czwarty w Ostroszowicach odbyły się Gminne Obchody Dnia Flagi RP. W tym roku 2 maja organizatorzy zaprosili mieszkańców i wszystkich chętnych z gminy Dzierżoniów do wspólnego biegu na dystansie 1918 metrów.

Patriotycznie w Ostroszowicach
2018-03-29

Wielkanocne potrawy z Piławy Dolnej w Marcinowicach

grafika-Wielkanocne potrawy z Piławy Dolnej w Marcinowicach

W Niedzielę Palmową Stowarzyszenie "Piława Dolna" reprezentowało naszą gminę w kolejnej edycji "Tradycji Stołu Wielkanocnego" w Marcinowicach. Impreza została podzielona na dwie części - Prezentacje Stołów Wielkanocnych i Kiermasz Produktu Wielkanocnego.

Wielkanocne potrawy z Piławy Dolnej w Marcinowicach
2018-03-14

Kobieteria już po raz dziewiąty

grafika-Kobieteria już po raz dziewiąty

"Morskie opowieści, czyli kobiety na fali" - to temat przewodni tegorocznej, dziewiątej edycji "Marcowej Kobieterii". Aktywne kobiety z gminy Dzierżoniów jak co roku świętowały w ten sposób Dzień Kobiet.

Kobieteria już po raz dziewiąty
2018-03-06

Dobrocin po raz kolejny pobiegł "Wilczym tropem"

grafika-Dobrocin po raz kolejny pobiegł "Wilczym tropem"

147 biegaczy stanęło na starcie Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który odbył się w niedzielę 4 marca w Dobrocinie. Po raz kolejny bieg zorganizowano w wielu miastach w kraju i za granicą.

Dobrocin po raz kolejny pobiegł "Wilczym tropem"
2018-02-12

Pojana ma już 60 lat!

grafika-Pojana ma już 60 lat!

Zespół Górali Czadeckich "Pojana" świętował w sobotę swoje 60-lecie. Podczas uroczystości podpisane zostało też międzynarodowe porozumienie o organizacji XXIX edycji Festiwalu Folklorystycznego "Bukowińskie Spotkania".

Pojana ma już 60 lat!
2018-01-25

Relacje wideo z Koncertu Kolęd

Tradycyjnie podczas Koncertu Kolęd towarzyszył nam Jerzy Kulka z portalu dolfil.pl. Zapraszamy do obejrzenia przygotowanych przez niego relacji wideo:
- część I
- część II

2018-01-22

Noworoczne spotkanie z kolędą

grafika-Noworoczne spotkanie z kolędą

Dzięki niedzielnemu Koncertowi Kolęd w Gimnazjum Gminnym w Dzierżoniowie udało się nam ponownie poczuć klimat minionych świąt Bożego Narodzenia. Wszystko to za sprawą artystów, którzy wystąpili z własnymi aranżacjami znanych kolęd i pastorałek.

Noworoczne spotkanie z kolędą
2018-01-16

WOŚP ponownie zagrała w Ostroszowicach

grafika-WOŚP ponownie zagrała w Ostroszowicach

Kolejny raz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ostroszowicach włączył się w organizację finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki zaangażowaniu wielu osób powstał tam gminny sztab Orkiestry. Już od samego rana 11 wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Ostroszowicach kwestowało na rzecz WOŚP zarówno w Ostroszowicach, jak i w okolicznych miejscowościach.

WOŚP ponownie zagrała w Ostroszowicach
2017-11-16

Patriotyczne spotkania z okazji Święta Niepodległości

grafika-Patriotyczne spotkania z okazji Święta Niepodległości

Jak co roku, oprócz głównych gminnych uroczystości, własne obchody Narodowego Święta Niepodległości zorganizowali mieszkańcy sołectw gminy Dzierżoniów. Patriotyczne spotkania i wieczornice odbyły się m.in. w Owieśnie, Uciechowie i Mościsku.

Patriotyczne spotkania z okazji Święta Niepodległości
2017-11-13

Uczcili 99 rocznicę odzyskania niepodległości

grafika-Uczcili 99 rocznicę odzyskania niepodległości

Mieszkańcy, przedstawiciele władz i delegacje organizacji kombatanckich oraz szkół z terenu naszej gminy uczestniczyli w piątek 10 listopada w uroczystych obchodach 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Tradycyjnie gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości odbyły się w Tuszynie.

Uczcili 99 rocznicę odzyskania niepodległości
2017-10-26

50-lecie KGW w Owieśnie

grafika-50-lecie KGW w Owieśnie

Koło Gospodyń Wiejskich w Owieśnie ma już 50 lat! Oficjalne obchody jubileuszu odbyły się 20 października w sali wiejskiej w Owieśnie.

50-lecie KGW w Owieśnie