Gmina Dzierżoniów

2017-10-26

50-lecie KGW w Owieśnie

grafika-50-lecie KGW w Owieśnie

Koło Gospodyń Wiejskich w Owieśnie ma już 50 lat! Oficjalne obchody jubileuszu odbyły się 20 października w sali wiejskiej w Owieśnie.

50-lecie KGW w Owieśnie
2017-10-12

X jubileuszowa "Pyrlandia" w Mościsku

grafika-X jubileuszowa "Pyrlandia" w Mościsku

"Pyrlandia" obchodziła w tym roku swoje dziesiąte urodziny. Tradycją już się stało, że pogoda nie rozpieszczała uczestników imprezy. Mimo to do Zagrody Edukacyjnej "Ostoja nad Młynówką" przyjechało wielu mieszkańców Mościska i okolic.

X jubileuszowa "Pyrlandia" w Mościsku
2017-10-03

Sukces zespołu "Cord" w Międzyzdrojach

grafika-Sukces zespołu "Cord" w Międzyzdrojach

Niemal 600 osób z 48 zespołów odwiedziło w przedostatni weekend września Międzyzdroje, aby wziąć udział w XV Spotkaniach Artystycznych Seniorów.

Sukces zespołu "Cord" w Międzyzdrojach
2017-09-05

Dożynki Gminy Dzierżoniów w Mościsku

grafika-Dożynki Gminy Dzierżoniów w Mościsku

Gospodarzem tegorocznych Dożynek Gminy Dzierżoniów było Mościsko. I już po raz kolejny mieszkańcy naszej gminy pokazali, że nawet najbardziej kapryśna pogoda im niestraszna.

Dożynki Gminy Dzierżoniów w Mościsku
2017-08-29

Za nami kolejne spotkanie z bukowińskim folklorem

grafika-Za nami kolejne spotkanie z bukowińskim folklorem

Już po raz trzeci gmina Dzierżoniów miała zaszczyt współorganizować jeden z największych festiwali folklorystycznych w Europie. W ramach polskiej części XXVIII "Bukowińskich Spotkań" w ostatni weekend sierpnia swoją twórczość zaprezentowały nam zespoły folklorystyczne z Rumunii, Ukrainy, Węgier i Polski.

Za nami kolejne spotkanie z bukowińskim folklorem
2017-08-24

III Uciechowska Biesiada

grafika-III Uciechowska Biesiada

Już po raz trzeci na terenie Centrum Kulturalno-Sportowego w Uciechowie rozbrzmiała muzyka ludowa i biesiadna. 13 sierpnia zespoły śpiewacze z terenu powiatu dzierżoniowskiego i województwa dolnośląskiego zaprezentowały swoją twórczość, w tym tę związaną z dziedzictwem kulturowym obszaru, z którego dany zespół pochodzi.

III Uciechowska Biesiada
2017-08-09

Zespół Pojana na festiwalu w Rumunii

grafika-Zespół Pojana na festiwalu w Rumunii

Zespoły folklorystyczne z Mołdawii, Rumunii, Słowacji, Ukrainy, Węgier i Polski wzięły udział w rumuńskiej części XXVIII Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego "Bukowińskie Spotkania". W Campulung Moldovences gminę Dzierżoniów reprezentował zespół Pojana z Piławy Dolnej.

Zespół Pojana na festiwalu w Rumunii
2017-07-03

Maciejowe śpiewanie w Ostroszowicach

grafika-Maciejowe śpiewanie w Ostroszowicach

Już po raz kolejny Ostroszowice niezwykle serdecznie przywitały gości na "Maciejowym śpiewaniu". Jedenaście zespołów zaprezentowało na scenie swoje muzyczne umiejętności z prawdziwą pasją i zaangażowaniem.

Maciejowe śpiewanie w Ostroszowicach
2017-06-19

Noc Świętojańska w Owieśnie

grafika-Noc Świętojańska w Owieśnie

Pokazy walk rycerskich, taniec ognia i warsztaty rzemieślnicze - to tylko część atrakcji, jakie czekały na gości "Spotkań z kulturą i historią na zamku w Owieśnie" połączonych z tradycyjnymi obrzędami Nocy Świętojańskiej. Impreza odbyła się w sobotę 17 czerwca w parku obok ruin zamku Templariuszy.

Noc Świętojańska w Owieśnie
2017-05-29

Ostroszowice Supersołectwem!

grafika-Ostroszowice Supersołectwem!

Przedstawiciele 12 miejscowości z terenu gminy Dzierżoniów walczyli w sobotę 27 maja o tytuł "Supersołectwa" podczas X, jubileuszowych "Zmagań Sołectw". Impreza odbyła się tradycyjnie na orliku przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piławie Dolnej.

Ostroszowice Supersołectwem!
2017-05-22

Jubileuszowe Tajemnice Wzgórz Kiełczyńskich

grafika-Jubileuszowe Tajemnice Wzgórz Kiełczyńskich

Za nami jubileuszowa, X edycja "Tajemnic Wzgórz Kiełczyńskich" - wydarzenia realizowanego w ramach ogólnopolskiej kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł". Impreza odbyła się w piątek 19 maja na placu sportowo-rekreacyjnym w Książnicy i jak co roku przebiegała dwutorowo.

Jubileuszowe Tajemnice Wzgórz Kiełczyńskich
2017-04-06

Święto Odnowy Wsi już po raz ósmy

grafika-Święto Odnowy Wsi już po raz ósmy

Sołtysi, przedstawiciele rad sołeckich, organizacji i stowarzyszeń działających na terenie gminy Dzierżoniów spotkali się we wtorek 4 kwietnia, aby podsumować kolejny rok pracy. Gminne Święto Odnowy Wsi odbyło się tym razem w Roztoczniku.

Święto Odnowy Wsi już po raz ósmy
2017-03-06

Za nami kolejna edycja Marcowej Kobieterii

grafika-Za nami kolejna edycja Marcowej Kobieterii

Lata dwudzieste i trzydzieste XX w. były motywem przewodnim tegorocznej, ósmej już "Marcowej Kobieterii". Aktywne kobiety z gminy Dzierżoniów świętowały w ten sposób zbliżający się Dzień Kobiet.

Za nami kolejna edycja Marcowej Kobieterii
2017-01-30

Gminne spotkanie z kolędą

grafika-Gminne spotkanie z kolędą

Za nami tradycyjne gminne kolędowanie! Tym razem spotkaliśmy się w innym miejscu i w nieco zmienionej formule. Gminne kolędowanie przekształciło się w tym roku w Koncert Kolęd z udziałem gościa specjalnego - Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej z zaprzyjaźnionego Gogolina.

Gminne spotkanie z kolędą
2017-01-17

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Ostroszowicach

grafika-Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Ostroszowicach

Trzydziestu dwóch wolontariuszy z czterech gminnych szkół kwestowało na terenie gminy Dzierżoniów na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sztab powołany w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ostroszowicach czynnie włączył się do akcji już po raz 15.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Ostroszowicach