Strona Główna

Gmina Dzierżoniów

Stąd jestem,
   tu mieszkam,
      tu chcę żyć

Wydarzenia kulturalne

2018-01-25

Relacje wideo z Koncertu Kolęd

Relacje wideo z Koncertu Kolęd

Tradycyjnie podczas Koncertu Kolęd towarzyszył nam Jerzy Kulka z portalu dolfil.pl. Zapraszamy do obejrzenia przygotowanych przez niego relacji wideo:
- część I
- część II

2018-01-22

Noworoczne spotkanie z kolędą

grafika-Noworoczne spotkanie z kolędą

Dzięki niedzielnemu Koncertowi Kolęd w Gimnazjum Gminnym w Dzierżoniowie udało się nam ponownie poczuć klimat minionych świąt Bożego Narodzenia. Wszystko to za sprawą artystów, którzy wystąpili z własnymi aranżacjami znanych kolęd i pastorałek.

Noworoczne spotkanie z kolędą
2018-01-16

WOŚP ponownie zagrała w Ostroszowicach

grafika-WOŚP ponownie zagrała w Ostroszowicach

Kolejny raz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ostroszowicach włączył się w organizację finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki zaangażowaniu wielu osób powstał tam gminny sztab Orkiestry. Już od samego rana 11 wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Ostroszowicach kwestowało na rzecz WOŚP zarówno w Ostroszowicach, jak i w okolicznych miejscowościach.

WOŚP ponownie zagrała w Ostroszowicach
2017-11-16

Patriotyczne spotkania z okazji Święta Niepodległości

grafika-Patriotyczne spotkania z okazji Święta Niepodległości

Jak co roku, oprócz głównych gminnych uroczystości, własne obchody Narodowego Święta Niepodległości zorganizowali mieszkańcy sołectw gminy Dzierżoniów. Patriotyczne spotkania i wieczornice odbyły się m.in. w Owieśnie, Uciechowie i Mościsku.

Patriotyczne spotkania z okazji Święta Niepodległości
2017-11-13

Uczcili 99 rocznicę odzyskania niepodległości

grafika-Uczcili 99 rocznicę odzyskania niepodległości

Mieszkańcy, przedstawiciele władz i delegacje organizacji kombatanckich oraz szkół z terenu naszej gminy uczestniczyli w piątek 10 listopada w uroczystych obchodach 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Tradycyjnie gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości odbyły się w Tuszynie.

Uczcili 99 rocznicę odzyskania niepodległości
2017-10-26

50-lecie KGW w Owieśnie

grafika-50-lecie KGW w Owieśnie

Koło Gospodyń Wiejskich w Owieśnie ma już 50 lat! Oficjalne obchody jubileuszu odbyły się 20 października w sali wiejskiej w Owieśnie.

50-lecie KGW w Owieśnie
2017-10-12

X jubileuszowa "Pyrlandia" w Mościsku

grafika-X jubileuszowa "Pyrlandia" w Mościsku

"Pyrlandia" obchodziła w tym roku swoje dziesiąte urodziny. Tradycją już się stało, że pogoda nie rozpieszczała uczestników imprezy. Mimo to do Zagrody Edukacyjnej "Ostoja nad Młynówką" przyjechało wielu mieszkańców Mościska i okolic.

X jubileuszowa "Pyrlandia" w Mościsku
2017-10-03

Sukces zespołu "Cord" w Międzyzdrojach

grafika-Sukces zespołu "Cord" w Międzyzdrojach

Niemal 600 osób z 48 zespołów odwiedziło w przedostatni weekend września Międzyzdroje, aby wziąć udział w XV Spotkaniach Artystycznych Seniorów.

Sukces zespołu "Cord" w Międzyzdrojach
2017-09-05

Dożynki Gminy Dzierżoniów w Mościsku

grafika-Dożynki Gminy Dzierżoniów w Mościsku

Gospodarzem tegorocznych Dożynek Gminy Dzierżoniów było Mościsko. I już po raz kolejny mieszkańcy naszej gminy pokazali, że nawet najbardziej kapryśna pogoda im niestraszna.

Dożynki Gminy Dzierżoniów w Mościsku
2017-08-29

Za nami kolejne spotkanie z bukowińskim folklorem

grafika-Za nami kolejne spotkanie z bukowińskim folklorem

Już po raz trzeci gmina Dzierżoniów miała zaszczyt współorganizować jeden z największych festiwali folklorystycznych w Europie. W ramach polskiej części XXVIII "Bukowińskich Spotkań" w ostatni weekend sierpnia swoją twórczość zaprezentowały nam zespoły folklorystyczne z Rumunii, Ukrainy, Węgier i Polski.

Za nami kolejne spotkanie z bukowińskim folklorem
2017-08-24

III Uciechowska Biesiada

grafika-III Uciechowska Biesiada

Już po raz trzeci na terenie Centrum Kulturalno-Sportowego w Uciechowie rozbrzmiała muzyka ludowa i biesiadna. 13 sierpnia zespoły śpiewacze z terenu powiatu dzierżoniowskiego i województwa dolnośląskiego zaprezentowały swoją twórczość, w tym tę związaną z dziedzictwem kulturowym obszaru, z którego dany zespół pochodzi.

III Uciechowska Biesiada
2017-08-09

Zespół Pojana na festiwalu w Rumunii

grafika-Zespół Pojana na festiwalu w Rumunii

Zespoły folklorystyczne z Mołdawii, Rumunii, Słowacji, Ukrainy, Węgier i Polski wzięły udział w rumuńskiej części XXVIII Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego "Bukowińskie Spotkania". W Campulung Moldovences gminę Dzierżoniów reprezentował zespół Pojana z Piławy Dolnej.

Zespół Pojana na festiwalu w Rumunii
2017-07-03

Maciejowe śpiewanie w Ostroszowicach

grafika-Maciejowe śpiewanie w Ostroszowicach

Już po raz kolejny Ostroszowice niezwykle serdecznie przywitały gości na "Maciejowym śpiewaniu". Jedenaście zespołów zaprezentowało na scenie swoje muzyczne umiejętności z prawdziwą pasją i zaangażowaniem.

Maciejowe śpiewanie w Ostroszowicach
2017-06-19

Noc Świętojańska w Owieśnie

grafika-Noc Świętojańska w Owieśnie

Pokazy walk rycerskich, taniec ognia i warsztaty rzemieślnicze - to tylko część atrakcji, jakie czekały na gości "Spotkań z kulturą i historią na zamku w Owieśnie" połączonych z tradycyjnymi obrzędami Nocy Świętojańskiej. Impreza odbyła się w sobotę 17 czerwca w parku obok ruin zamku Templariuszy.

Noc Świętojańska w Owieśnie
2017-05-29

Ostroszowice Supersołectwem!

grafika-Ostroszowice Supersołectwem!

Przedstawiciele 12 miejscowości z terenu gminy Dzierżoniów walczyli w sobotę 27 maja o tytuł "Supersołectwa" podczas X, jubileuszowych "Zmagań Sołectw". Impreza odbyła się tradycyjnie na orliku przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piławie Dolnej.

Ostroszowice Supersołectwem!
10 9 8 7 6 5 4 3 2 1