Gmina Dzierżoniów

2017-07-03

Maciejowe śpiewanie w Ostroszowicach

grafika-Maciejowe śpiewanie w Ostroszowicach

Już po raz kolejny Ostroszowice niezwykle serdecznie przywitały gości na "Maciejowym śpiewaniu". Jedenaście zespołów zaprezentowało na scenie swoje muzyczne umiejętności z prawdziwą pasją i zaangażowaniem.

Maciejowe śpiewanie w Ostroszowicach
2017-06-19

Noc Świętojańska w Owieśnie

grafika-Noc Świętojańska w Owieśnie

Pokazy walk rycerskich, taniec ognia i warsztaty rzemieślnicze - to tylko część atrakcji, jakie czekały na gości "Spotkań z kulturą i historią na zamku w Owieśnie" połączonych z tradycyjnymi obrzędami Nocy Świętojańskiej. Impreza odbyła się w sobotę 17 czerwca w parku obok ruin zamku Templariuszy.

Noc Świętojańska w Owieśnie
2017-05-29

Ostroszowice Supersołectwem!

grafika-Ostroszowice Supersołectwem!

Przedstawiciele 12 miejscowości z terenu gminy Dzierżoniów walczyli w sobotę 27 maja o tytuł "Supersołectwa" podczas X, jubileuszowych "Zmagań Sołectw". Impreza odbyła się tradycyjnie na orliku przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piławie Dolnej.

Ostroszowice Supersołectwem!
2017-05-22

Jubileuszowe Tajemnice Wzgórz Kiełczyńskich

grafika-Jubileuszowe Tajemnice Wzgórz Kiełczyńskich

Za nami jubileuszowa, X edycja "Tajemnic Wzgórz Kiełczyńskich" - wydarzenia realizowanego w ramach ogólnopolskiej kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł". Impreza odbyła się w piątek 19 maja na placu sportowo-rekreacyjnym w Książnicy i jak co roku przebiegała dwutorowo.

Jubileuszowe Tajemnice Wzgórz Kiełczyńskich
2017-04-06

Święto Odnowy Wsi już po raz ósmy

grafika-Święto Odnowy Wsi już po raz ósmy

Sołtysi, przedstawiciele rad sołeckich, organizacji i stowarzyszeń działających na terenie gminy Dzierżoniów spotkali się we wtorek 4 kwietnia, aby podsumować kolejny rok pracy. Gminne Święto Odnowy Wsi odbyło się tym razem w Roztoczniku.

Święto Odnowy Wsi już po raz ósmy
2017-03-06

Za nami kolejna edycja Marcowej Kobieterii

grafika-Za nami kolejna edycja Marcowej Kobieterii

Lata dwudzieste i trzydzieste XX w. były motywem przewodnim tegorocznej, ósmej już "Marcowej Kobieterii". Aktywne kobiety z gminy Dzierżoniów świętowały w ten sposób zbliżający się Dzień Kobiet.

Za nami kolejna edycja Marcowej Kobieterii
2017-01-30

Gminne spotkanie z kolędą

grafika-Gminne spotkanie z kolędą

Za nami tradycyjne gminne kolędowanie! Tym razem spotkaliśmy się w innym miejscu i w nieco zmienionej formule. Gminne kolędowanie przekształciło się w tym roku w Koncert Kolęd z udziałem gościa specjalnego - Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej z zaprzyjaźnionego Gogolina.

Gminne spotkanie z kolędą
2017-01-17

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Ostroszowicach

grafika-Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Ostroszowicach

Trzydziestu dwóch wolontariuszy z czterech gminnych szkół kwestowało na terenie gminy Dzierżoniów na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sztab powołany w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ostroszowicach czynnie włączył się do akcji już po raz 15.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Ostroszowicach
2017-01-09

Wieczór z kolędą we Włókach

grafika-Wieczór z kolędą we Włókach

W niedzielę 8 stycznia w Sali Integracji Społecznej we Włókach odbyło się tradycyjne noworoczne kolędowanie. Otwarcia spotkania dokonał sołtys wsi Włóki Marcin Pięt, który powitał zgromadzonych mieszkańców oraz złożył noworoczne życzenia. Podziękował też mieszkańcom za ich pracę i zaangażowanie na rzecz sołectwa w minionym roku.

Wieczór z kolędą we Włókach
2016-11-23

Zaśpiewali "Na zieloną nutę"

grafika-Zaśpiewali "Na zieloną nutę"

W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie odbyła się w piątek 18 listopada gala podsumowująca projekt edukacyjny "Młodzi przyjaciele drzew - epizod trzeci". Podczas uroczystości swoje talenty zaprezentowali uczniowie gminnych placówek oświatowych.

Zaśpiewali "Na zieloną nutę"
2016-11-14

Gminne obchody Święta Niepodległości

grafika-Gminne obchody Święta Niepodległości

Mieszkańcy, przedstawiciele władz i delegacje organizacji kombatanckich oraz placówek oświatowych z terenu gminy Dzierżoniów uczestniczyli w czwartek 10 listopada w uroczystych obchodach 98 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Gminne obchody Święta Niepodległości
2016-08-30

Za nami Dożynki Gminy Dzierżoniów

grafika-Za nami Dożynki Gminy Dzierżoniów

Gminne święto plonów już po raz kolejny przyciągnęło tłumy mieszkańców z całej gminy Dzierżoniów. W tym roku centrum radosnej biesiady dożynkowej były Włóki.

Za nami Dożynki Gminy Dzierżoniów
2016-08-17

Folklorystyczna biesiada w Uciechowie

grafika-Folklorystyczna biesiada w Uciechowie

Długi sierpniowy weekend upłynął mieszkańcom gminy Dzierżoniów w radosnych rytmach folkloru. W poniedziałek 15 sierpnia w Centrum Kulturalno-Sportowym w Uciechowie na scenie "II Uciechowskiego Biesiadowania" zaprezentowały się zespoły kultywujące lokalne tradycje ludowe i regionalny folklor.

Folklorystyczna biesiada w Uciechowie