2023-09-19

Dobrocin z tytułem SUPERSOŁECTWA

Za nami wydarzenie współorganizowane wspólnie z Dolnośląską Izbą Rolniczą pn. "Polskie Zboża nie tylko na talerzu", któremu towarzyszyły również "Zmagania Sołectw" oraz "Festiwal Słoików".

W sobotę w Mościsku zaprezentowały się ze swoimi specjałami zamkniętymi w słoikach stowarzyszenia, koła gospodyń wiejskich z gminy Dzierżoniów, z gminy Świdnica, z gminy Łagiewniki oraz lokalni producenci z regionu Gór Sowich.

Głównym celem festiwalu było promowanie polskich zbóż oraz tradycyjnych dań przygotowywanych z ich wykorzystaniem. Na stoiskach można było znaleźć rozmaite przysmaki, w tym pierogi, zupy i makarony, które zachwycały swoim smakiem. Prócz smakołyków przygotowano także wiele innych atrakcji: dmuchane zamki, animacje dla najmłodzych, malowanie twarzy, festiwal kolorów, zagrodę ze zwierzętami oraz występ Kapeli "Bielanie".

O tytuł "Supersołectwa" w tegorocznych zmaganiach walczyli przedstawiciele 11 miejscowości. Nawiązując do tematyki wydarzenia, konkurencje były związane ze zbożem. Do rywalizacji stanęły sołectwa: Dobrocin, Jędrzejowice, Jodłownik, Mościsko, Myśliszów, Nowizna, Ostroszowice, Owiesno, Piława Dolna, Roztocznik i Włóki. Reprezentacje sołectw zmierzyły się w kilku konkurencjach m.in. toczenie beli czy szukanie monet w pszenicy.

Po zaciętej rywalizacji I miejsce w klasyfikacji ogólnej "Zmagań", tytuł "Supersołectwa" i puchar przechodni "Złote Widły" zdobyło sołectwo Dobrocin. Drugie miejsce zajęło sołectwo Owiesno, a trzecie - Nowizna.

Dzięki naszym partnerom żadne sołectwo nie opuściło zmagań z pustymi rękami. Dlatego jeszcze raz chcemy serdecznie podziękować wszystkim osobom, firmom i instytucjom, które nas wsparły:

• "Kako" Usługi Ogólnobudowlane Zbigniew Sługocki
  • Maximus Broker Sp. z o.o.
  • Zdzisław Kapłun "DORBUD"
  • Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o.
  • ESKO-CONSULTING Sp. z o.o.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.