Strona Główna

Gmina Dzierżoniów

Stąd jestem,
   tu mieszkam,
      tu chcę żyć

AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2018-07-13

Stowarzyszenia z gminy Dzierżoniów zagospodarują tereny publiczne

grafika-Stowarzyszenia z gminy Dzierżoniów zagospodarują tereny publiczne

Już w najbliższych miesiącach tereny publiczne gminy Dzierżoniów zostaną wzbogacone o kolejne, atrakcyjne elementy infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej. Wszystko dzięki współpracy aktywnych mieszkańców pracujących w stowarzyszeniach, Urzędu Gminy Dzierżoniów i Lokalnej Grupy Działania "Ślężanie".

Stowarzyszenia z gminy Dzierżoniów zagospodarują tereny publiczne
2018-07-10

Zapraszamy do Jodłownika

grafika-Zapraszamy do Jodłownika

Serdecznie zapraszamy w sobotę 14 lipca 2018 r. do Jodłownika na kolejną odsłonę Pucharu Strefy MTB Sudety 2018. W programie wyścigi górskie na dystansie mini i mega w kategorii kobiet i mężczyzn, wyścigi dla dzieci oraz inne atrakcje.

Zapraszamy do Jodłownika
2018-07-09

Gmina pozyskała dofinansowanie 500 tysięcy złotych

grafika-Gmina pozyskała dofinansowanie 500 tysięcy złotych

W kwietniu br. Gmina Dzierżoniów złożyła Wniosek o przyznanie pomocy na operację typu "Ochrona zabytków i budownictwa tradycyjnego" w ramach działania "Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich" objętego PROW na lata 2014 - 2020. Wniosek pn. "Rewitalizacja zabytkowego pałacu wraz z zagospodarowaniem terenu we wsi Kiełczyn" dotyczy naszego obiektu zabytkowego, który w maju br. ze względu na zły stan techniczny został wysiedlony, a mieszkańcy przenieśli się do wyremontowanego budynku Tuszyn 39.

Gmina pozyskała dofinansowanie 500 tysięcy złotych
2018-07-06

Obwieszczenia

grafika-Obwieszczenia

Obwieszczenia Wójta Gminy Dzierżoniów o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu oraz prognozy oddziaływania na środowisko sporządzonej do projektu zmiany "Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Dzierżoniów" w obrębie wsi Włóki, Tuszyn, Kiełczyn, Książnica i Jędrzejowice

Obwieszczenia
2018-07-06

Obwieszczenia

grafika-Obwieszczenia

Obwieszczenia Wójta Gminy Dzierżoniów o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu oraz prognozy oddziaływania na środowisko sporządzonej do projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części gminy Dzierżoniów - obręb Włóki.

Obwieszczenia
2018-07-06

OPS przypomina

grafika-OPS przypomina

Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Dzierżoniów przypomina o możliwości składania wniosków na okres 2018/2019 na świadczenia:

OPS przypomina
2018-07-05

Uciechów najpiękniejszą wsią dolnośląską?

grafika-Uciechów najpiękniejszą wsią dolnośląską?

Przekonamy się o tym pod koniec lipca, wtedy bowiem nastąpi rozstrzygnięcie konkursu "Piękna Wieś Dolnośląska 2018". Uciechów został zgłoszony do konkursu w kategorii "Najpiękniejsza wieś" i rywalizuje z 6 innymi miejscowościami Dolnego Śląska.

Uciechów najpiękniejszą wsią dolnośląską?
2018-07-04

Podejdź do płota, jak i ja podchodzę

grafika-Podejdź do płota, jak i ja podchodzę

Któż nie zna filmowego Kazimierza Pawlaka z trylogii "Sami swoi", Ryszarda Popiołka z serialu "Dom", czy Kiedrosa sierżanta Legii Cudzoziemskiej z "Jak rozpętałem II wojnę światową"? We wszystkie te role wcielił się niezapomniany polski aktor Wacław Kowalski - archetypowy kresowiak.

Podejdź do płota, jak i ja podchodzę
2018-07-03

"Aktywna tablica" w Piławie Dolnej

grafika-"Aktywna tablica" w Piławie Dolnej

Gmina Dzierżoniów, w ramach rządowego programu "Aktywna tablica", pozyskała dotację w wysokości 11208,00 zł na zakup tablicy interaktywnej dla Szkoły Podstawowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piławie Dolnej. Sprzęt wzbogaci wyposażenie szkoły i będzie służył uczniom w edukacji, zwiększając jej atrakcyjność i efektywność.

"Aktywna tablica" w Piławie Dolnej
2018-07-03

Śpiewane od serca

grafika-Śpiewane od serca

Sobotnie popołudnie 30 czerwca upłynęło w pięknej muzycznej atmosferze podczas kolejnej edycji "Maciejowego Śpiewania".

Śpiewane od serca
2018-06-29

Dobry Start w gminie Dzierżoniów

grafika-Dobry Start w gminie Dzierżoniów

Program "Dobry Start" to jednorazowe świadczenie wypłacane na każde dziecko uczące się w szkole - bez względu na dochody. Przysługuje raz w roku na rozpoczęcie roku szkolnego, dla dzieci - do ukończenia 20 roku życia. Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają je do 24 roku życia.

Dobry Start w gminie Dzierżoniów
2018-06-29

Turystyka i kultura tematami czerwcowej sesji

grafika-Turystyka i kultura tematami czerwcowej sesji

Rozwój turystyki i działalność kulturalna na terenie gminy były głównym tematem czerwcowej sesji Rady Gminy Dzierżoniów. Obrady odbyły się w czwartek 28 czerwca w Bibliotece Publicznej Gminy Dzierżoniów w Mościsku.

Turystyka i kultura tematami czerwcowej sesji
2018-06-28

Uciechów w konkursie "Piękna Wieś Dolnośląska"

grafika-Uciechów w konkursie "Piękna Wieś Dolnośląska"

Uciechów walczy o tytuł "Najpiękniejszej Wsi" w konkursie "Piękna Wieś Dolnośląska 2018 r.". Gmina Dzierżoniów zgłaszając miejscowość doceniła zaangażowanie mieszkańców, działalność organizacji na wsi oraz elementy infrastruktury publicznej, jak "Skwerek uciechowskich osadników", "Park pod uciechowską lipą" czy Sala Kominkowa.

Uciechów w konkursie "Piękna Wieś Dolnośląska"
2018-06-28

Ukraińscy goście z wizytą w gminie Dzierżoniów

grafika-Ukraińscy goście z wizytą w gminie Dzierżoniów

Na terenie naszej gminy gościliśmy we wtorek przedstawicieli samorządu i różnych instytucji publicznych z terenu Ukrainy. Celem ich wizyty było poznanie naszych doświadczeń i dobrych praktyk m.in. w zakresie form wsparcia społeczności lokalnej.

Ukraińscy goście z wizytą w gminie Dzierżoniów
2018-06-28

Z wizytą u czeskich partnerów

grafika-Z wizytą u czeskich partnerów

XXX edycja międzynarodowego festiwalu folklorystycznego "Cermenske Slavnosti" była okazją do kolejnego spotkania z przedstawicielami naszej partnerskiej gminy Dolni Cermna. Delegacja gminy Dzierżoniów gościła w Czechach na zaproszenie starosty Petra Helekala.

Z wizytą u czeskich partnerów
2018-06-26

Ważna inwestycja WiK-u

grafika-Ważna inwestycja WiK-u

W kwietniu rozpoczęły się roboty budowlane, w ramach których zostanie wybudowany kolektor sanitarny grawitacyjno-ciśnieniowy wraz z dwoma przepompowniami ścieków. Szacowana długość kolektora to ok. 9,5 km - od oczyszczalni ścieków w Piławie Górnej, przez Piławę Dolną i Dzierżoniów, do oczyszczalni ścieków w Bielawie.

Ważna inwestycja WiK-u
2018-06-26

Nagrody dla najzdolniejszych

grafika-Nagrody dla najzdolniejszych

Zakończenie roku szkolnego to tradycyjnie czas na podsumowanie pracy uczniów w minionych 10 miesiącach. To również okazja do nagrodzenia tych najzdolniejszych - zarówno za sukcesy naukowe, jak i szczególne osiągnięcia sportowe.

Nagrody dla najzdolniejszych