Gmina Dzierżoniów

2017-05-26

Unihokeiści zmierzyli się w Piławie Dolnej

grafika-Unihokeiści zmierzyli się w Piławie Dolnej

Sześć drużyn wzięło udział w wojewódzkich eliminacjach Dolnośląskiej Ligi Unihokeja Szkół Podstawowych organizowanych przez Polski Związek Unihokeja. Zawody odbyły się 25 maja w Szkole Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Piławie Dolnej.

Unihokeiści zmierzyli się w Piławie Dolnej
2017-05-29

W cieniu starych drzew

grafika-W cieniu starych drzew

Reprezentacje szkół podstawowych z Piławy Dolnej, Ostroszowic, Mościska i Tuszyna 26 maja wzięły udział w plenerowej imprezie będącej kontynuacją Biegów Papieskich odbywających się co roku w szkole w Tuszynie. Tym razem w innej odsłonie i pod nazwą "W cieniu starych drzew".

W cieniu starych drzew
2017-05-11

Puchar dla Victorii

grafika-Puchar dla Victorii

Duży sukces LKS "Victoria" Tuszyn! W finale okręgowego Pucharu Polski, który odbył się 10 maja w Wałbrzychu, zawodnicy z Tuszyna pokonali trzecioligowy Górnik Wałbrzych 2:1.

Puchar dla Victorii
2017-05-08

Jak ryby w wodzie - epizod ósmy

grafika-Jak ryby w wodzie - epizod ósmy

Pięć drużyn rywalizowało o Puchar Wójta Gminy Dzierżoniów w VIII Otwartych Zawodach Pływackich Szkół Podstawowych Klas IV- VI. Zawody odbyły się w piątek 28 kwietnia na terenie pływalni Aquarius w Bielawie.

Jak ryby w wodzie - epizod ósmy
2017-05-08

Szymon Rąpała mistrzem Polski!

grafika-Szymon Rąpała mistrzem Polski!

Szymon Rąpała - zawodnik klubu SKT Tiger i stypendysta Wójta Gminy Dzierżoniów 22 kwietnia wziął udział w Mistrzostwach Polski Taekwondo ITF w Halinowie.

Szymon Rąpała mistrzem Polski!
2017-04-14

Kolejne sukcesy młodych warcabistów

grafika-Kolejne sukcesy młodych warcabistów

Bartosz i Tomasz Jurcewicz - utalentowani mieszkańcy Ostroszowic wzięli udział w XXXV Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w warcabach 100-polowych. W ramach zawodów, które odbyły się w dniach 4 - 9 kwietnia w Karpaczu, zorganizowano trzy turnieje.

Kolejne sukcesy młodych warcabistów
2017-02-27

Dobrocin pobiegł "Wilczym tropem"

grafika-Dobrocin pobiegł "Wilczym tropem"

108 biegaczy stanęło na starcie Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który odbył się w niedzielę 26 lutego w Dobrocinie. W tym roku bieg zorganizowano w ponad 200 miastach w kraju i za granicą.

Dobrocin pobiegł "Wilczym tropem"
2016-12-21

MKS 9 - pływacy na Mistrzostwach Polski

grafika-MKS 9 - pływacy na Mistrzostwach Polski

Ponad 600 zawodników ze 139 klubów z całego kraju wzięło udział w Głównych Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu. Zawody odbyły się w dniach 15-18 grudnia w olsztyńskiej Aquasferze na 25-metrowym basenie. Klub MKS "Dziewiątka" reprezentowali: Paweł Juraszek, Karolina Jurczyk i Kacper Dereń - podopieczni trenera Andrzeja Wojtala.

MKS 9 - pływacy na Mistrzostwach Polski
2016-12-12

Wielki Finał programu "Unihokej - uczy, bawi i wychowuje"

grafika-Wielki Finał programu "Unihokej - uczy, bawi i wychowuje"

Reprezentacje szkół z Ostroszowic, Piławy Dolnej, Dzierżoniowa, Krzeszowa i Wrocławia zmierzyły się w piątek 9 grudnia w finałowym turniej unihokeja szkół podstawowych. Zawody, które odbyły się w hali dzierżoniowskiego OSiR-u, stanowiły podsumowanie tegorocznej edycji projektu "Unihokej - uczy, bawi i wychowuje 2016" na Dolnym Śląsku.

Wielki Finał programu "Unihokej - uczy, bawi i wychowuje"
2016-11-09

Sukcesy młodych kolarzy z SP Tuszyn

grafika-Sukcesy młodych kolarzy z SP Tuszyn

4 listopada w Dzierżoniowie odbył się finał Ligi Kolarskiej BMX - MTB 2016. Była to już 15 edycja wyścigu kolarskiego organizowanego przez Klub Kolarski LKS ATOM BOXMET Dzierżoniów, gminę Dzierżoniów, miasto Dzierżoniów, Starostwo Powiatowe i OSiR w Dzierżoniowie.

Sukcesy młodych kolarzy z SP Tuszyn
2016-10-26

Uczennice z Ostroszowic czwartą drużyną na Dolnym Śląsku

grafika-Uczennice z Ostroszowic czwartą drużyną na Dolnym Śląsku

W ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej 24 października 2016r. we Wrocławiu rozegrany został finał Dolnego Śląska w unihokeju dziewcząt. W zawodach wzięło udział osiem najlepszych szkół podstawowych ze strefy legnickiej, wałbrzyskiej, zielonogórskiej i wrocławskiej.

Uczennice z Ostroszowic czwartą drużyną na Dolnym Śląsku
2016-10-20

Ostroszowice i Piława Dolna na podium

grafika-Ostroszowice i Piława Dolna na podium

Za nami finał strefy wałbrzyskiej w unihokeju. Zawody odbyły się 19 października 2016 r. w Imbramowicach. Stawką meczu był awans dwóch pierwszych drużyn do finału dolnośląskiego.

Ostroszowice i Piława Dolna na podium