Ostroszowiccy siatkarze … Brąz zdobyty!!

2010-02-23

Ostroszowiccy siatkarze … Brąz zdobyty!!

17 lutego 2010 r. odbyły się w Szkole Podstawowej nr 5 w Dzierżoniowie Międzyszkolne Zawody w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Ostroszowicach po raz pierwszy od kilkunastu lat wzięli udział w zawodach. "Czwórki" walczyły zaciekle, lecz honorowo.

Najwięcej nerwów kosztował nas mecz chłopców... Kolejne sety to walka do samego końca !! Radość z każdego wygranego, ale smutek po przegranym. Mieliśmy szansę w tie-breaku i momentami wygrana była tuż, tuż - ale... niestety w ostateczności zajęliśmy 3 miejsce. Jak na pierwszy start nasza szkoła, a w szczególności grupa chłopców, pokazała się z bardzo dobrej strony.

Choć poznawali zasady piłki siatkowej krótko, bo dopiero od września, to 3 miejsce jest wielkim wyczynem! Chwalimy wszystkich uczestników, ale szczególne słowa uznania należą się chłopcom.

Składy czwórek dziewcząt:

1. Alicja Stępień, Kinga Wyrzucka, Martyna Trychan, Ola Nowak
  2. Patrycja Sowińska, Weronika Gruszczyńska, Karolina Kuzdrowska, Patrycja Brzuska

Czwórki chłopców:

1. Kamil Śliwa, Mazgaj Mariusz, Wojciechowski Kamil, Dawid Zawiesiński
  2. Cyryl Ordon, Paweł Łuciów, Michał Hajduk, Daniel Gongało, (rez) Jakub Żuk

Opiekunem dziewcząt i chłopców jest mgr Mariola Tersa - dumna ze swoich siatkarzy nauczycielka wychowania fizycznego.

Opracowała: Mariola Tersa