2007-01-09

Wyrok Sądu Apelacyjnego w Świdnicy

Sąd Apelacyjny w Świdnicy w ubiegły czwartek (4 stycznia 2007 roku) podtrzymał wyrok sądu pierwszej instancji, na mocy którego dotychczasowy wójt gminy Dzierżoniów przestał pełnić swoje funkcje.

Przewodniczący rady gminy czeka teraz na informację z sądu, aby zwołać sesję, podczas której radni podejmą uchwałę o wygaśnięciu mandatu wójta. Rada ma 30 dni na jej podjęcie. Wówczas prześle ją do wojewody i komisarza wyborczego, co uruchomi tryb powołania zarządu komisarycznego. Do momentu wygaśnięcia mandatu wójta obowiązki szefa urzędu będzie pełnił jego zastępca Waldemar Jaworski. Praca urzędu gminy Dzierżoniów w żaden sposób nie straci więc na swojej płynności. Petenci będą przyjmowani tak jak dotychczas od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00. Tym samym wszelkie obawy, że urzędowi grozi zawieszenie działalności stają się bezzasadne.