Sportowe osiągnięcia uczniów z Piławy Dolnej

2009-09-08

Sportowe osiągnięcia uczniów z Piławy Dolnej

Szkoła Podstawowa w Piławie Dolnej zajęła 7 miejsce we współzawodnictwie sportowym szkół Powiatu Dzierżoniowskiego w roku szkolnym 2008/2009 szkół podstawowych.

Na wynik szkoły we współzawodnictwie składają się punkty zdobyte za 10 najlepszych rezultatów uzyskanych przez szkołę w zawodach wchodzących w skład Dolnośląskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, Dolnośląskiej Gimnazjady Młodzieży i Dolnośląskiej Licealiady Młodzieży. Brane są pod uwagę wyniki uzyskane przez szkołę w zawodach na szczeblu gminy, powiatu i w finałach dolnośląskich. Szkoła z Piławy konkurowała z 16 innymi szkołami powiatu dzierżoniowskiego i zdobyła 735 punktów oraz zajęła 196 miejsce w województwie.

Ponadto Uczniowski Klub Sportowy "Olimp" Piława Dolna skorzysta z dofinansowania w ramach II edycji programu Animator Sportu Dzieci i Młodzieży od września do grudnia 2009. Zajęcia piłki nożnej prowadzone będą przez trenera i animatora Krzysztofa Twardaka. Program jest realizowany przez Szkolny Związek Sportowy "Dolny Śląsk"