2007-03-02

Modernizacja drogi Dzierżoniów-Łagiewniki

Szczegóły modernizacji drogi Dzierżoniów-Łagiewniki omówili przedstawiciele naszej gminy 1 marca w siedzibie starostwa.

Gmina jest sygnatariuszem porozumienia w sprawie przebudowy drogi wojewódzkiej nr 384 zawartego 10 maja 2006 między samorządami powiatu dzierżoniowskiego. Będzie partycypować w kosztach inwestycji ważnej dla całego regionu. Tymczasem reprezentanci głównego inwestora, czyli województwa dolnośląskiego, ustalili zakres współpracy z gminami. Obecnie jest przygotowywana dokumentacja, w co zaangażowały się newralgiczne samorządy: Łagiewnik, Dzierżoniowa i nasz. Etap przebudowy fragmentu drogi z Sieniawki do granic Dzierżoniowa należy do najtrudniejszych, ponieważ na tym odcinku powstaną obwodnice Uciechowa i Sieniawki. Najpierw jednak trzeba będzie wskazać, którędy ma przebiegać trasa i wykupić tereny w okolicy obydwu miejscowości. O tym wszystkim w imieniu gminy Dzierżoniów dyskutowali z przedstawicielami Dolnośląskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich wójt Marian Kowal i kierownik Referatu Infrastruktury Komunalnej Bożena Pompa.