Uciechów najpiękniejszą wsią dolnośląską?

2018-07-05

Uciechów najpiękniejszą wsią dolnośląską?

Przekonamy się o tym pod koniec lipca, wtedy bowiem nastąpi rozstrzygnięcie konkursu "Piękna Wieś Dolnośląska 2018". Uciechów został zgłoszony do konkursu w kategorii "Najpiękniejsza wieś" i rywalizuje z 6 innymi miejscowościami Dolnego Śląska.

Zgłaszając wieś do konkursu gmina Dzierżoniów doceniła szczególne zaangażowanie mieszkańców w realizację projektów infrastrukturalnych i społecznych. Działające na terenie wsi stowarzyszenie "Uciechów - Moja Wieś", sołtys z radą sołecką, zespół muzyczny "Uciecho-Wianki", Ludowy Klub Sportowy "Koliber Uciechów" skutecznie pozyskują środki na realizację ciekawych zadań z budżetu gminy Dzierżoniów, powiatu dzierżoniowskiego, województwa dolnośląskiego i z innych źródeł. Na szczególną uwagę zasługuje budowa "Parku pod uciechowską lipą" , "Uciechowskiego skwerka osadników" czy modernizacja sali wiejskiej. Niezwykle wartościowe są także cykliczne projekty społeczne takie jak m.in. "Jesienne uciechy", "Listopadowa nostalgia", "Hej kolęda, kolęda", "Uciechowska biesiada", "Nocne Mistrzostwa Gminy Dzierżoniów w Piłce Nożnej" czy festyn z okazji Dnia Dziecka. Aktualnie wieś podejmuje działania w celu wdrożenia oferty wsi tematycznej "Uciechów - wioska dobrego humoru".

3 lipca Uciechów odwiedziła komisja powołana przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego, która przyjrzała się z bliska efektom prac mieszkańców. W sali wiejskiej prezes stowarzyszenia Tomasz Włodek przedstawił gościom dorobek wsi, organizacje, a artyści lokalni zaprezentowali swoje prace oraz zdobyte puchary, nagrody i wyróżnienia. Panie z KGW przygotowały pyszny poczęstunek.

Członkowie komisji uczestniczyli także w warsztatach stanowiących ofertę "wioski dobrego humoru". Wizytę uatrakcyjnił występ zespołu "Uciecho-Wianki" oraz rodziny Państwa Wszół. Komisja odwiedziła także Agroturystykę Forteca.

Teraz pozostało już tylko czekać na rozstrzygnięcie konkursu. Trzymamy kciuki!!!

Uciechów najpiękniejszą wsią dolnośląską?Uciechów najpiękniejszą wsią dolnośląską?Uciechów najpiękniejszą wsią dolnośląską?Uciechów najpiękniejszą wsią dolnośląską?Uciechów najpiękniejszą wsią dolnośląską?Uciechów najpiękniejszą wsią dolnośląską?Uciechów najpiękniejszą wsią dolnośląską?Uciechów najpiękniejszą wsią dolnośląską?Uciechów najpiękniejszą wsią dolnośląską?Uciechów najpiękniejszą wsią dolnośląską?Uciechów najpiękniejszą wsią dolnośląską?