Trzeźwym okiem poszukiwaliśmy „Kwiatu Paproci”

2008-06-20

Trzeźwym okiem poszukiwaliśmy „Kwiatu Paproci”

9 maja br. uczniowie klas IV – VI Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego przy ZSz - P w Piławie Dolnej wzięli udział w rajdzie pn. „Tajemnice Wzgórz Kiełczyńskich”, której założeniem było ukazanie walorów turystycznych naszego regionu, aktywne spędzanie czasu wolnego.

W imprezie, która obyła się pod patronatem Kampanii ZTU wzięli udział uczniowie klas IV- VI wszystkich szkół podstawowych z terenu Gminy Dzierżoniów oraz gimnazjaliści z rodzimego Gimnazjum a także z zaprzyjaźnionych Gmin – Sobótki i Jordanowa. Gimnazjaliści zdobywali Szczytną a uczniowie szkół podstawowych wzięli udział w rozgrywkach sportowych. Uczniowie naszej szkoły zajęli III m.

30 maja br. w SP im. Kornela Makuszyńskiego przy ZSz - P w Piławie Dolnej odbyły się uroczyste obchody dni patrona pn. "Kornel Makuszyński naszym patronem". Obok rozgrywek umysłowych odbyły się zawody i zabawy sportowe w ramach tegorocznej kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł".

W rozgrywkach sportowych w kategorii klas młodszych Im. zajęła klasa II, a klasa I i III miejsce II, natomiast w kategorii klas starszych I m. zajęła klasa VI. Wszystkie klasy otrzymały nagrody rzeczowe w postaci piłek zakupionych z funduszy otrzymanych na ten cel z Urzędu Gminy ( ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych).

W sobotę ( 31 maja br.) wspólnie bawiliśmy się na festynie sportowo-rekreacyjnym z okazji Dnia Dziecka zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy "Olimp", Radę Rodziców i ZSz-P w Piławie Dolnej. Na zaproszenie przyjechał do dzieci mistrz świata w boksie pan Piotr Wilczewski, rozdając swoje zdjęcia z autografem., "Komisarz Lew" zorganizował konkurs wiedzy dotyczący uzależnień oraz zapraszał do obejrzenia samochodu policyjnego. Straż pożarna natomiast zademonstrowała wyposażenie wozu bojowego. Głównym punktem festynu były jednak mecze piłki nożnej dziewcząt i chłopców, klas starszych i młodszych propagujące międzyszkolną ligę piłki nożnej, która rozpocznie się we wrześniu 2008 roku.Podczas uroczystości nie zabrakło słodkości oraz jak na piknik przystało pieczonej kiełbaski. Odbyła się też loteria fantowa.

W maju i czerwcu br. uczniowie klas IV - VI pod opieką p. M. Murszewskiej - Woropaj przygotowywali prace plastyczne na konkurs pn. " W poszukiwaniu kwiatu paproci" - moje atuty, zalety. Prace uczniów poprzedzone były zajęciami wychowawczymi poświęconymi odkrywaniu mocnych stron.

6 czerwca uczniowie klasy V pod opieką p. H. Bazylewicz i I. Chorążyczewskiej przygotowali transparenty i udali się do pobliskich sklepów, aby wręczyć sprzedawcom ulotki zakazujące sprzedaż alkoholu osobom nieletnim. Pochód jak corocznie wzbudził duże zainteresowanie mieszkańców wsi Piława Dolna.

11 czerwca b.r uczniowie klasy IV i V wspólnie z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie sierż. sztab. Jarosławem Zbozieniem (wydział drogowy) oraz pedagog panią Agnieszką Dębiec patrolowali główną ulicę miejscowości .Przy użyciu ręcznego miernika do pomiaru prędkości zatrzymywali kierowców ,którym wręczali ulotki "Trzeźwym Okiem"" i wyjaśniali cel patrolu. Kierowców, którzy jechali zgodnie z obowiązującymi przepisami nagradzali uśmiechniętymi buźkami, a tych którzy złamali przepisy pouczali i wręczali smutne buźki - wyrażając w ten sposób swoje niezadowolenie. Podobnie jak pochód patrol wzbudził bardzo duże zainteresowanie nie tylko wśród uczniów ale także kierujących pojazdami. Nad całą akcją czuwała p. dyrektor M. Lis. Corocznie do udziału w Kampanii przyłączają się nasi najmłodsi.

I tak 16 czerwca br. w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Piławie Dolnej odbył się I Gminny Turniej Mini Piłki Dzieci Przedszkolnych. Uczestnikami były przedszkola: Gminne Przedszkole w Dobrocinie, Gminne Przedszkole w Ostroszowicach, Gminne Przedszkole w Piławie Dolnej, Oddział przedszkolny SP w Tuszynie, Przedszkole Publiczne nr 2 integracyjne w Dzierżoniowie, Przedszkolne Publiczne nr 7 w Dzierżoniowie. Zwyciężyła drużyna Oddziału przedszkolnego SP w Tuszynie. Organizacja i prowadzenie turnieju p. J. Dzwolak.

Koordynator Kampanii
Agnieszka Dębiec