Wyróżniona trasa ścieżki rowerowej

2007-02-21

Wyróżniona trasa ścieżki rowerowej

Pomysł Janusza Słowińskiego z Mościska na trasę ścieżki rowerowej otrzymał 13 lutego wyróżnienie w konkursie „Uroki Powiatu Dzierżoniowskiego”.

Projekt mieszkańca Mościska zakłada przedłużenie istniejącej już trasy rowerowej, kończącej się przed szesnastowiecznym pałacem w Nowiźnie i połączenie jej ze ścieżką wybudowaną w sąsiednim powiecie, biorącą początek w Grodziszczu. Zaplanowana trasa daje rowerzystom możliwość poznania jedenastu atrakcji turystycznych związanych bezpośrednio z rodzinną miejscowością jej autora i stwarza warunki do dłuższej wycieczki, której finałem może być słynny kompleks pałacowo-hotelowy Krzyżowa. Praca zatytułowana „W stronę Mościska – śladami zapomnianych zakątków” została nagrodzona w powiatowym konkursie aparatem cyfrowym, dyplomem i pięknie wydanym albumem. Organizatorzy zapewnili również, że pomysły zawarte w projekcie wykorzystają przy tworzeniu nowych ścieżek rowerowych na terenie powiatu i gminy Dzierżoniów

Informacja o uzyskaniu jednego z trzech wyróżnień w konkursie sprawiła ogromną satysfakcję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie projektu – przyznaje radna gminy Dzierżoniów Edyta Mulka-Gonera. - Za namową pana Janusza Słowińskiego grupa zaprzyjaźnionych z nim osób, entuzjastów przedstawionej koncepcji, wspólnie z pomysłodawcą zajęła się wskazaniem miejsc ciekawych pod względem krajoznawczym i historycznym. Podczas kilku spotkań wybrano zabytki, o których mało kto pamięta. Poza dokładnymi informacjami o nich, w projekcie znalazły się fotografie miejsc i obiektów oraz mapka trasy, której wykonaniem zajął się pan Tadeusz Łazowski. Mamy nadzieję, że nagroda przekazana przez pana Janusza Słowińskiego na rzecz naszej wsi utrwali najważniejsze wydarzenia z jej życia, jakie są przed nami. Czekamy na następne pomysły i nowe wyzwania. – skomentowała sukces mieszkańca Mościska radna Mulka-Gonera. Wszyscy zainteresowani szczegółami projektu mogą go poznać na stronie 8. „Naszej Gazety”.