Dzieci z Gminy Dzierżoniów w Bank BPH Grand Prix MTB

2008-05-19

Dzieci z Gminy Dzierżoniów w Bank BPH Grand Prix MTB

Dzięki staraniom panów Mariusza Mazura i Jarosława Pawlaczka oraz uprzejmości organizatorów wyścigu uczniowie ze szkół podstawowych Gminy Dzierżoniów z Uciechowa, Tuszyna i Mościska mogli wystartować w największym w Polsce wyścigu kolarskim na rowerach górskich.

W pięknej scenerii i z pełnymi honorami młodzi kolarze zaprezentowali się szerokiej rzeszy kibiców w Bielawie i dzięki telewizji TVP widzom w całej Polsce. Sygnał do startu dał młodym zawodnikom sam dyrektor zawodów Pan Czesław Lang.

Najlepszym z chłopców okazał się uczeń ze szkoły Podstawowej w Uciechowie Dariusz Olejniczak. Wśród dziewczynek triumfowała Agnieszka Kusiak z Dzierżoniowa.

Wszyscy uczestnicy wyścigu dla najmłodszych stanęli na podium, gdzie nagrody wręczał im osobiście dyrektor wyścigu Pan Czesław Lang. Działo się to na oczach kamer TVP i fotoreporterów. Z pewnością wydarzenie to pozostawiło niezapomniane wrażenia uczestnikom Bank BPH Grand Prix MTB.