2008-04-21

RAZEM W EUROPIE

16 kwietnia 2008 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piławie Dolnej odbył się gminny etap V KONKURSU WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ pod nazwą "Razem w Europie". Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas V - VI z placówek oświatowych Gminy Dzierżoniów (pięć drużyn trzyosobowych). Uroczystego otwarcia konkursu dokonał Wójt Gminy Dzierżoniów Pan Marek Chmielewski a Pani Małgorzata Lis powitała wszystkich uczestników.

Celem konkursu jest przybliżenie uczniom informacji o krajach Unii Europejskiej, Parlamencie Europejskim, strefie Schengen, wspólnocie walutowej, Grupie Wyszehradzkiej, Strategii Lizbońskiej i Trójkącie Weimarskim. Zmagania konkursowe odbyły się w dwóch kategoriach: indywidualnej i zespołowej. Każdy uczestnik w ciągu 60 minut musiał rozwiązać test składający się z 25 pytań, natomiast zadania rozwiązywane zespołowo to: "Bajkowa Europa", "Flagi Państw UE" i "Dobieranka".

Wyniki konkursu:

a) w kategorii indywidualnej:

• I miejsce - MONIKA WALCZAK - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Piławie Dolnej,
  • II miejsce - PIOTR UMIŃSKI - Szkoła Podstawowa w Uciechowie,
  • III miejsce - SZYMON ROWIECKI - Szkoła Podstawowa w Uciechowie,

b) w kategorii zespołowej:

• I miejsce - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Piławie Dolnej: awans do etapu powiatowego w składzie: Monika Walczak, Jadwiga Dąbrowska, Joanna Hanusiewicz. Opiekun - Pani Hanna Bazylewicz.
  • II miejsce - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mościsku w składzie: Anna Domider, Magdalena Pożar, Marta Kuriata. Opiekun - Pani Bożena Sulewska.
  • III miejsce - Szkoła Podstawowa w Tuszynie: Roksana Kazimierczak, Ilona Juraszek, Oskar Kasprzyk. Opiekun - Pani Renata Idzik.

OPIEKUNOWIE:

• Opiekun drużyny ze Szkoły Podstawowej w Uciechowie - Pan Jarosław Pawlaczek,
  • Opiekun drużyny z Zespołu Szkoły-Przedszkolnego w Ostroszowicach - Pan Janusz Głód.
Osobami odpowiedzialnymi za przygotowanie etapu gminnego byli nauczyciele z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piławie Dolnej: Pani Hanna Bazylewicz, Pani Małgorzata Murszewska-Woropaj i Pan Jacek Dzwolak.

Laureaci otrzymali dyplomy i cenne nagrody książkowe ufundowane przez Gminę Dzierżoniów.