2008-02-08

"Z ortografią za pan brat"

7 lutego 2008 r w Szkole Podstawowej w Uciechowie po raz jedenasty odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny klas III pod hasłem "Z ortografią za pan brat". Wzięło w nim udział 14 uczniów ze szkół podstawowych z terenu gminy Dzierżoniów.

Aby wziąć udział w tym konkursie dzieci musiały wcześniej pokonać swoich rówieśników w szkolnych eliminacjach. Te, które zakwalifikowały się do etapu gminnego, przyjechały wraz ze swoimi opiekunami do Uciechowa, aby uczestniczyć w dalszych zmaganiach.

W ramach konkursowego współzawodnictwa dzieci pisały dyktando, rozwiązywały rebusy i wyjaśniały zasady pisowni wyrazów oraz uzupełniały wyrazy brakującymi literami zgodnie z obowiązującymi zasadami pisowni. Motywem przewodnim wszystkich zadań był wybitny polski kompozytor- Fryderyk Chopin i jego twórczość.

Jury konkursu, składające się ze wszystkich opiekunów, wyłoniło czterech laureatów.

Najlepszy w rywalizacji okazał się Daniel Dąbrowski z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku (opiekun - pani Anna Filozof).

Na drugim miejscu uplasował się Filip Koselski ze Szkoły Podstawowej w Tuszynie (opiekun - pani Urszula Czajkowska).

Trzecie miejsce przypadło Adrianowi Szeremecie ze Szkoły Podstawowej w Tuszynie (opiekun - pani Urszula Czajkowska).

Wyróżniono również Marcina Umińskiego ze Szkoły Podstawowej w Uciechowie ( opiekun Joanna Wieruszewska).

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz cenne nagrody książkowe, ufundowane przez Wójta Gminy Dzierżoniów, Pana Marka Chmielewskiego. Opiekunom uczestników konkursu, za trud włożony w przygotowanie dzieci do konkursu, wręczono podziękowania w formie dyplomów.

Nad sprawnym przebiegiem i życzliwą atmosferą tegorocznego konkursu czuwała dyrektor Szkoły Podstawowej w Uciechowie, pani Jadwiga Szpiech, która przeprowadziła konkurs. Zadania konkursowe opracowały panie Danuta Kasprzyk oraz Joanna Wieruszewska, natomiast stroną plastyczną zajęły się panie Iwona Kląskała oraz Małgorzata Szarek. Poczęstunek dla wszystkich uczestników konkursu ufundowali Państwo Włodkowie z Uciechowa.

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc będą reprezentowali gminę Dzierżoniów w VII Międzygminnym Konkursie Ortograficznym, który odbędzie się dnia 3 kwietnia 2008 r. o godz. 10:30 również w Szkole Podstawowej w Uciechowie. Na ten etap organizator serdecznie zaprasza laureatów gminnych konkursów ortograficznych z terenu powiatu dzierżoniowskiego.