2016-08-22

Quo vadis? Do biblioteki!

W ubiegłym roku Prezydent Andrzej Duda z małżonką zainaugurowali Narodowe Czytanie "Lalki" Bolesława Prusa. W warszawskim Ogrodzie Saskim przez cały dzień dzieło Bolesława Prusa czytali również znani aktorzy, a w ponad 1600 miejscowościach urzędnicy, nauczyciele, bibliotekarze i miłośnicy książek.

W tym roku mogliśmy sami zadecydować o wyborze tytułu. W plebiscycie na lekturę Narodowego Czytania w 2016 roku zwyciężyło "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza.

Powieść w latach 1895-1896 opublikowano najpierw w odcinkach w warszawskiej "Gazecie Polskiej", w krakowskim dzienniku "Czas" oraz w "Dzienniku Poznańskim". Premiera "Quo Vadis" odbyła się w Krakowie w 1896 r. Książka odniosła światowy sukces i została przetłumaczona na ponad pięćdziesiąt języków.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do głośnego czytania fragmentów powieści podczas akcji, do której tradycyjnie włącza się również Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta. Już w piątek 2 września od godz. 11:00 do 13:00 zapraszamy do biblioteki w Mościsku. Kolejne godziny z dziełem Sienkiewicza będzie można spędzić w bibliotece w Ostroszowicach, gdzie Salonik Kobiet Ambitnych szykuje od godz. 17:00 do 19:00 prawdziwie rzymskie klimaty.

Quo vadis? Do biblioteki!Quo vadis? Do biblioteki!