Gminne Obchody Święta Niepodległości

2015-11-12

Gminne Obchody Święta Niepodległości

Mieszkańcy, przedstawiciele władz i delegacje organizacji kombatanckich oraz placówek oświatowych z terenu gminy Dzierżoniów uczestniczyli we wtorek 10 listopada w uroczystych obchodach 97 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Po mszy św. w intencji ojczyzny odprawionej w kościele w Tuszynie uczestnicy obchodów przeszli pod obelisk. Okolicznościowe wiązanki kwiatów złożyli: Przewodniczący Rady Powiatu Dzierżoniowskiego Marian Kowal, Burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski, Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski, Zastępca Wójta Gminy Jolanta Zarzeka, Sekretarz Gminy Ryszard Brzeski, przedstawiciele Gminnego Związku Kombatantów, Stowarzyszenia Kresowian Ziemi Dzierżoniowskiej oraz dyrektorzy i uczniowie gminnych placówek oświatowych. Oddali oni hołd wszystkim tym, którzy polegli w walce o wolną i niepodległą Polskę. Obchody po raz kolejny uświetnili żołnierze Grupy Rekonstrukcji Historycznej 58 Pułku Piechoty.

Zebrani wysłuchali również okolicznościowych przemówień wójta Marka Chmielewskiego oraz Prezesa Gminnego Związku Kombatantów Stanisława Koncewicza.

Na zakończenie uroczystości uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie zaprezentowali patriotyczny montaż słowno-muzyczny.