Dyskutowali o "Programie współpracy"

2015-10-22

Dyskutowali o "Programie współpracy"

Przedstawiciele organizacji pozarządowych z terenu naszej gminy spotkali się w środę 21 października, aby porozmawiać o założeniach projektu "Programu współpracy gminy Dzierżoniów z organizacjami pozarządowymi w roku 2016".

W spotkaniu wzięło udział 11 organizacji:

1. Stowarzyszenie "Wzgórza Kiełczyńskie",
  2. Stowarzyszenie "Nasza Nowizna",
  3. Stowarzyszenie "Razem dla Wsi" z Owiesna,
  4. Stowarzyszenie "Roztocznik - Wspólna Przyszłość",
  5. LKS Dobrocin,
  6. Stowarzyszenie Przyjaciół Gór Sowich,
  7. Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji Wsi "Przystań Mościsko",
  8. Stowarzyszenie Piława Dolna,
  9. Stowarzyszenie "Uciechów - Moja Wieś",
  10. Stowarzyszenie "Dobrocin - Wieś XXI w.",
  11. Stowarzyszenie Przyjaciół Pojany.

Oprócz dyskusji nad założeniami Programu, przedstawiciele organizacji zwrócili uwagę, że w 2016 r. szczególny nacisk powinien zostać położony na działania związane z aktywizacją oraz włączeniem dzieci i młodzieży w życie społeczne.

W drugiej części spotkania Marcin Babiuch z Fundacji Merkury i Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych przeprowadził szkolenie dotyczące odpłatnej działalności pożytku publicznego. Zajęcia odbyły się w ramach projektu pt. "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej w Wałbrzychu" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Przedstawiciele gminnych organizacji poruszyli także kwestię corocznego spotkania NGO z terenu gminy, zaplanowanego na listopad. O szczegółach wydarzenia poinformujemy już wkrótce.

Dyskutowali o Programie współpracyDyskutowali o Programie współpracyDyskutowali o Programie współpracy