O odnowie wsi na konferencji we Wrocławiu

2015-06-25

O odnowie wsi na konferencji we Wrocławiu

W dniu 23 czerwca 2015 roku przedstawiciele gminy Dzierżoniów uczestniczyli w konferencji "Sołeckie strategie ożywienia obywatelskiego wsi - Odnowa Dolnośląskiej i Opolskiej Wsi". Naszą gminę reprezentowali: Marek Chmielewski - Wójt Gminy Dzierżoniów, Grażyna Ziernik - wiceprzewodnicząca Rady Gminy, Marcin Pięt - przewodniczący Rady Sołeckiej Włók oraz Anna Malinowska - lider odnowy wsi z Piławy Dolnej.

Konferencja została zorganizowana przez Fundację Ekologiczną "Zielona Akcja" przy udziale Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego i odbyła się w dwóch etapach. W części pierwszej wygłoszone zostały referaty wprowadzające. Swoimi doświadczeniami podzielili się także przedstawiciele naszej gminy. Jeden z referatów: "Odnowa wsi - jak sołeckie strategie można integrować z rozwojem gminy" wygłosił Marek Chmielewski.

W drugiej części konferencji praca uczestników została zorganizowana w zespołach tematycznych:

• Bariery angażowania mieszkańców w decyzje lokalne - jak je pokonywać?
  • Warunki współpracy w sołectwie - co je warunkuje?
  • Wykorzystanie zasobów lokalnych w rozwoju sołectwa
  • Jak mierzyć rezultaty wdrażania strategii i wykorzystywać w rozwoju odnowy wsi?

O odnowie wsi na konferencji we WrocławiuO odnowie wsi na konferencji we Wrocławiu