Polscy i zagraniczni mistrzowie kolarstwa w Roztoczniku

2014-08-19

Polscy i zagraniczni mistrzowie kolarstwa w Roztoczniku

To pierwsze tak znaczące wydarzenie sportowe w Roztoczniku. W piątek 15 sierpnia do walki o puchar Starosty Dzierżoniowskiego i Wójta Gminy Dzierżoniów stanęli tam najlepsi kolarze z Polski i z zagranicy.

Tego dnia rozegrany został II etap Górskiego Wałbrzyskiego Wyścigu Kolarskiego oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Makroregionu Województwa Dolnośląskiego i Lubuskiego w kategorii młodzik i młodziczka.

Zawodnicy musieli pokonać rundy na trasie Roztocznik - Byszów - Dobrocin - Roztocznik. Trasy w kategoriach "Kobiety Open" i "Junior" liczyły po 73 kilometry.

Wyścig kobiet zakończył się sprintem 19-osobowej grupy. Zwyciężyła Eugenia Bujak (Kadra Torowa PZKol). Na mecie pokonała Anouskę Koster z Holandii (NWVG Bike 4Air) i Katarzynę Wilkos (TKK Pacific Toruń). Wysokie miejsca zajęły również zawodniczki z Dzierżoniowa. Paulina Cywińska uplasowała się na piątej pozycji, dziewiąta była natomiast Paula Guz. Jedenasta na metę dojechała Monika Kopińska, a dwudziesta szósta - Paula Pisarska. Najlepszą wśród juniorek okazała się Agnieszka Skalniak (KK Tramwajarz Łódź), Dorota Przęzak z Dzierżoniowa była szósta.

W kategorii "Junior" na metę dojechało kilka grupek. Z pierwszej najszybszy był Stanisław Aniołkowski (BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki). Na podium stanęli także niemiecki zawodnik Max Kanter (Brandenburg - Cottbus) i Patryk Soliński z GKK Opty Mazowsze Grodzisk Mazowiecki.

Tego dnia do rywalizacji stanęły również młodziczki. W wyścigu tym zawodniczka LKS Atom Boxmet Dzierżoniów Małgorzata Dąbrowska zdobyła tytuł II Wicemistrzyni Makroregionu Województwa Dolnośląskiego i Lubuskiego. Tytuł Mistrzyni przypadł natomiast Sarze Tonder z MKS Karolina Jaworzyna Śląska. W rywalizacji młodzików zwyciężył Kacper Półtorak z KS Ślęża Mat Sobótka, drugi był Łukasz Michalski z UKS MOTO-AGBUD Jelcz-Laskowice, ósmy na metę dojechał Wojciech Karpierz z dzierżoniowskiego klubu Atom Boxmet.

Zwycięzcom w kategoriach "Junior" i "Kobiety Open" w imieniu Wójta Gminy Dzierżoniów Marka Chmielewskiego puchary wręczyła jego zastępca Jolanta Zarzeka.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy!