Prestiżowe wyróżnienie dla gminy Dzierżoniów

2014-06-17

Prestiżowe wyróżnienie dla gminy Dzierżoniów

Miło nam poinformować, że gmina Dzierżoniów otrzymała wyróżnienie w konkursie o Nagrodę Obywatelską Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, w kategorii Wspólnota Obywatelska.

Wyróżnienie przyznała Kapituła Nagrody Obywatelskiej pod przewodnictwem Prof. Jerzego Regulskiego za inicjatywę pn. "PARTNERSTWO LOKALNE GMINY DZIERŻONIÓW czyli... wszystkie konie w jedną stronę" w uznaniu za konsekwentną budowę porozumienia wszystkich organizacji pracujących na rzecz rozwoju lokalnego. Nagroda Obywatelska Prezydenta RP jest wyróżnieniem wybitnych, nowatorskich i efektywnych działań obywatelskich na rzecz dobra wspólnego, które mogą stanowić wzory do naśladowania.

Przyznawana jest w trzech kategoriach:

1. Wspólnota Obywatelska
  2. Partnerstwo Samorządów
  3. Obywatelska Inicjatywa Lokalna

Nagroda Obywatelska jest przyznawana za najwybitniejsze osiągnięcia wybrane wśród działań zamieszczonych na stronie www.prezydent.pl w zakładce Witryna Obywatelska, której celem jest upowszechnianie dobrych praktyk.

Wyróżnienie to wielki zaszczyt dla gminy i jej aktywnych mieszkańców. Jest to kolejna okazja do podziękowania lokalnym społecznościom za liczne działania na rzecz rozwoju lokalnego i budowanie wspólnoty obywatelskiej.

Prestiżowe wyróżnienie dla gminy DzierżoniówPrestiżowe wyróżnienie dla gminy Dzierżoniów