Liderzy Odnowy Wsi w zaprzyjaźnionym Gogolinie

2014-03-03

Liderzy Odnowy Wsi w zaprzyjaźnionym Gogolinie

Na zaproszenie Burmistrza Gogolina Joachima Wojtala grupa liderów odnowy wsi z naszej gminy odwiedziła w dn. 27.02.2014r. gminę Gogolin.

Burmistrz Gogolina i wójt gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski zasiadają w Prezydium Polskiej Sieci Odnowy i Rozwoju Wsi. Zgodnie z wizją PSORW gminy wchodzące w sieć mogą wymieniać się doświadczeniami, wiedzą i dobrą praktyką. Taka wymiana nastąpiła właśnie w "Tłusty Czwartek".

Liderzy Odnowy Wsi z Owiesna, Mościska, Nowizny, Kiełczyna, Jodłownika i Uciechowa w towarzystwie zastępcy wójta Jolanty Zarzeki, skarbnika gminy Agnieszki Hul oraz zespołu Uciecho-Wianki mieli okazję poznać walory i atrakcje gminy Gogolin. Liderzy odwiedzili słynną Karolinkę, obiekty kulturalne i sportowe gminy Gogolin, a także pobliski Kamień Śląski, gdzie w odbudowanym pałacu Biskup Opolski ustanowił siedzibę Sanktuarium św. Jacka - Centrum Kultury i Nauki Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego, a także nowoczesny Zespół Turystyczno - Rekreacyjno - Wypoczynkowy "Sebastianeum Silesiacum".

Nasze Uciecho-Wianki miały okazję zaprezentowania swojej twórczości podczas popołudniowego wydarzenia pn. "Radosne Spotkanie Karnawałowe" w Gminnym Centrum Kultury. Oprócz gości z gminy Dzierżoniów w imprezie udział wzięli goście z czeskiego miasta partnerskiego Jablunkov i zespół Jackowie. Wieczór zakończyło tradycyjne "osaczanie i wodzenie niedźwiedzia" w wykonaniu aktorów-amatorów z gogolińskiej grupy obrzędowej.

Więcej na tygodnik-krapkowicki.info