Gospodarstwo Agroturystyczne "Różane Wzgórza"
w konkursie "Piękna Wieś Dolnośląska"

2013-07-23

Gospodarstwo Agroturystyczne "Różane Wzgórza"
w konkursie "Piękna Wieś Dolnośląska"

Gmina Dzierżoniów kolejny raz wystartowała w konkursie "Piękna Wieś Dolnośląska 2013" ogłoszonym po raz 5. przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego.

Konkurs jest jedną z form wsparcia jakie Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oferuje społecznościom lokalnym uczestniczącym w programie "Odnowa Dolnośląskiej Wsi". Tegoroczna edycja Konkursu obejmowała IV kategorie:

• "Najpiękniejsza Wieś"
  • "Najpiękniejsza Zagroda"
  • "Najlepsze przedsięwzięcie Odnowy Wsi"
  • "Najlepszy start w Odnowie Wsi".

W tym roku Gmina Dzierżoniów zgłosiła swój udział w kategorii najpiękniejsza zagroda. Zgłoszono zagrodę "Różane Wzgórza" Państwa Joanny i Piotra Wrońskich z miejscowości Owiesno. Zgodnie z obowiązującym harmonogramem, w dniu 17 lipca br. naszą gminę odwiedziła komisja konkursowa, która wspólnie z przedstawicielami gminy udała się do miejscowości Owiesno, aby zapoznać się z przepięknie usytuowanym gospodarstwem agroturystycznym "Różane Wzgórza". Członkowie komisji mięli także możliwość skosztować "różanych" przysmaków przygotowanych przez właścicieli zagrody.

Obecnie czekamy z niecierpliwością na wyniki...

Przypominamy, że gmina Dzierżoniów jest czterokrotnym laureatem konkursu "Piękna wieś Dolnośląska":

1. Mościsko - Najpiękniejsza Wieś Dolnośląska 2009 (I miejsce)
  2. "Święto Niezapominajki" - Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi w 2009r. (I miejsce)
  3. "Placyk tanecznych uciech" w Uciechowie - Najlepszy start w odnowie wsi w 2010r. (II miejsce)
  4. "Klub Integracji Międzypokoleniowej" w Piławie Dolnej - Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi w 2012r. (III miejsce)