2011-10-12

Pokazowa lekcja chemii

Uczniowie Gimnazjum Gminnego w Dzierżoniowie 29 września 2011 r. wzięli udział w ogólnopolskim projekcie pt. "Lekcja chemii", który powstał dzięki współpracy PKN ORLEN i agencji reklamowej Nano.

Prelegentki Politechniki Wrocławskiej przybliżyły gimnazjalistom zagadnienia dotyczące wydobycia, przeróbki i zastosowania ropy naftowej. Zajęcia bardzo podobały się uczniom, gdyż łączyły multimedialne środki przekazu, komiksowa formę z ciekawymi eksperymentami chemicznymi. Gimnazjaliści byli świadkami przeprowadzania destylacji frakcyjnej, czego na pewno nie mogliby zobaczyć podczas tradycyjnej lekcji chemii, dodatkowo otrzymali płyty z ciekawym materiałem o ropie naftowej, który będą mogli wykorzystać do dalszej nauki chemii.

Swoje zainteresowania chemią uczniowie Gimnazjum Gminnego w Dzierżoniowie poszerzą już wkrótce, bowiem wezmą również udział w konkursie "Stacja paliw XXII wieku" organizowanym przez PKN ORLEN.

Pokazowa lekcja chemiiPokazowa lekcja chemiiPokazowa lekcja chemii