IV Nocny Turniej Piłki Nożnej w Uciechowie

2011-08-09

IV Nocny Turniej Piłki Nożnej w Uciechowie

Ciepła sierpniowa noc z 6/7 sierpnia br. zgromadziła na terenie Centrum Kulturalno-Sportowego w Uciechowie uczestników i gości IV Nocnego Turnieju Piłki Nożnej.

W tym roku do walki o turniejowe trofea stanęły 4 drużyny:

• LKS Koliber Uciechów
  • LKS Dobrocin
  • LKS Gilów
  • LKS Roztocznik

Drogą losowania wyłoniono drużyny rozgrywające turniejowe mecze. Nad prawidłowym ich przebiegiem czuwali sędziowie. Przy gorącym dopingu kibiców zwycięską drużyną Turnieju została drużyna LKS Roztocznik, odbierając innym możliwość zdobycia nagrody głównej.

Wszystkie drużyny biorące udział w Turnieju otrzymały pamiątkowe puchary, a dla zwycięskiej drużyny Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski ufundował beczkę piwa, która ugasiła pragnienia po sportowej, zaciętej walce.

Drużyny i zgromadzoną na trybunach publiczność bawiły popisami choreograficznymi, debiutujące tegorocznym turnieju chearleaderki ze Stowarzyszenia "Uciechów - Moja Wieś".

Niewątpliwą atrakcją turnieju, na którą wszyscy czekali, był zapowiadany mecz samorządowców Powiatu Dzierżoniowskiego z drużyną Gminy Dzierżoniów, wzmocnioną zawodnikami reprezentującymi Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Mecz w regulaminowym czasie zakończył się wynikiem 3:2 dla drużyny Powiatu Dzierżoniowskiego. Jako, że konkurs rzutów karnych w wykonaniu zawodników obu drużyn jest już turniejowa tradycją więc i tym razem mimo wyniku meczu odbył się i dostarczył licznie zgromadzonej publiczności emocji nie mniejszych niż sam mecz. Tym razem lepsi byli zawodnicy Gminy Dzierżoniów.

Wręczenie pucharów i gratulacje dla zwycięzców zakończyły część sportową wieczoru. Tuż po zejściu drużyn z płyty boiska i sesji fotograficznej rozpoczęła się zabawa, która trwała do białego rana.

Szczególne podziękowania za pracę włożoną w organizację turnieju, jego sprawny i bezpieczny przebieg należą się działaczom LKS Koliber Uciechów, a Stowarzyszeniu "Uciechów - Moja Wieś" i paniom z Koła Gospodyń Wiejskich za wspaniałą oprawę kulinarną imprezy.