"Brąz" zdobyty przez siatkarki z Gimnazjum Gminnego !!

2010-12-24

"Brąz" zdobyty przez siatkarki z Gimnazjum Gminnego !!

21 grudnia 2010 r. odbyły się w Gimnazjum nr 1 w Dzierżoniowie Międzyszkolne Zawody w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Zawody odbywają się co roku zgodnie z kalendarzem rozgrywek szkół gimnazjalnych.

Do rozgrywek przystąpiły szkoły:

• Gimnazjum nr 1 w Dzierżoniowie
  • Gimnazjum nr 3 w Dzierżoniowie
  • Gimnazjum Sióstr Salezjanek w Dzierżoniowie
  • Gimnazjum Gminne w Dzierżoniowie

Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Jadwiga Dąbrowska(kapitan), Aleksandra Skorupa, Paulina Szustka, Kamila Kucharek, Justyna Zalech, Klaudia Jarosz, Anna Fleszer oraz debiutująca Adriana Polejańczyk.

Rozgrywki były bardzo ciekawe, emocjonujące i niesamowicie stresujące, zarówno dla dziewcząt jak i dla trenera - nauczyciela wychowania fizycznego Marioli Tersy. Wszystkie dziewczyny reprezentujące Nasze gimnazjum spisały się na medal!!

Dużo punktów zdobyłyśmy dzięki:

• rewelacyjnym zagrywkom Jadzi, które bardzo często sprawiały rywalkom dużo kłopotów w odbiorze,
  • świetnymi "kiwkami" Justyny i obroną pod siatką (najwyższa siatkarka),
  • "celnymi" zbiciami Pauliny w 9 metr,
  • zagrywkami Klaudii i Kamili,
  • dobra grą w obronie Oli,
oraz kibicowaniem i pocieszaniem Ani, która była rezerwową.

Po raz pierwszy wzięła udział w zawodach Ada z kl. I a, która bardzo szybko "dopasowała" się do całej drużyny. Zagrała jak doświadczona siatkarka. W szczególności spisała się podczas zagrywek i świetnie asekurowała na boisku przyjęcie nawet najtrudniejszych piłek. Wszystkie dziewczyny pokazały się z bardzo dobrej strony, choć czasami dostawały niezłą reprymendę od trenerki Marioli Tersy w czasie przerw technicznych. Ale ogólnie siatkarki z Gimnazjum Gminnego walczyły zaciekle i honorowo. Zaprezentowały nienaganne umiejętności zarówno techniczne, jak i taktyczne.

Cieszymy się z trzeciego miejsca, bo to jest duży sukces, biorąc pod uwagę trudniejsze warunki do treningu naszej drużyny. Ale okazuje się, że też można wygrywać. Tak to jest sukces - bo to brąz!

Dziewczyny, dziękuję Wam za wspaniałą grę i wolę walki. Dziękuję Dawidowi Nowakowi i Krzysztofowi Łaskarzewskiemu za pomoc podczas sędziowania i wsparcia jakie okazali dziewczynom w czasie rozgrywek.

Nauczyciel wychowania fizycznego
Mariola Tersa

Brąz zdobyty przez  siatkarki z Gimnazjum Gminnego  !!