Wojewódzkie i Diecezjalne Dożynki w Kamieńcu Ząbkowickim

2010-09-06

Wojewódzkie i Diecezjalne Dożynki w Kamieńcu Ząbkowickim

W niedzielę 5 września w Kamieńcu Ząbkowickim odbyło się Wojewódzkie i Diecezjalne Święto Plonów.

Święto, które jest piękną tradycją podziękowania Bogu za zebrane plony, ma również na celu uhonorowanie rolniczego trudu związanego z ciężką pracą przy dostarczaniu nam codziennego chleba. Delegacja naszej Gminy w minioną niedzielę reprezentowała Powiat Dzierżoniowski na tychże uroczystościach Wspólnie z zespołem "Pojana" i przedstawicielami sołectwa Myśliszów, brali udział we mszy św. odprawionej w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Po jej zakończeniu w barwnym korowodzie dożynkowym, niosąc wieniec wypleciony przez sołtysa Myśliszowa Panią Kazimierę Łękawską, przeszli na stadion sportowy aby uczestniczyć w bogatym programie artystycznym przygotowanym przez organizatorów rolniczego święta.

Składamy serdeczne podziękowania Pani Kazimierze Łękawskiej i mieszkańcom Myśliszowa za to, że swoją obecnością i przepięknym wieńcem uświetnili i ubarwili wojewódzkie i diecezjalne święto wszystkich rolników.