Strona główna

Znasz Góry Sowie? Zdobądź trzeci stopień odznaki!

motto

AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2021-06-09

Znasz Góry Sowie? Zdobądź trzeci stopień odznaki!

aktualności Gmina Dzierżoniów

Wiesz gdzie znajduje się szczyt Żmij? A może nie słyszałeś o szczycie Malinowa? Góry Sowie to nie tylko Wielka Sowa. Odkryj je tego lata podczas fantastycznej przygody, zbierając doświadczenia i wspomnienia. W książeczce weryfikacyjnej "Znam Góry Sowie" znajdziesz ponad 40 miejsc, które zachwycają, a przede wszystkim pozwalają odkryć mniej znane zakątki Gór Sowich.

Projekt "Znam Góry Sowie" realizowany przez Stowarzyszenie Turystyczne Gmin Gór Sowich wspólnie z oddziałem PTTK Ząbkowice Śląskie swój początek miał w 2015 roku. Wtedy ustanowiono dwa stopnie odznaki turystycznej - "Małą" i "Dużą". Od tego czasu zdobywców odznak jest już kilkuset. Cieszy również fakt, że są to mieszkańcy całej Polski i nie tylko.

Teraz odświeżony projekt zyskał trzeci stopień odznaki - "Wielka". Promocja nowej odznaki odbyła się 9 czerwca na terenie Sowiogórskiego Centrum Komunikacyjnego w Dzierżoniowie. W spotkaniu wzięli udział m.in. wiceprezes STGGS Marek Chmielewski oraz przodownik turystyczny Mirosław Gontkowski.

Odznaka to nie lada gratka dla amatorów turystyki, którzy wędrując po górach, mogą potwierdzić ich znajomość. Aby uzyskać stopień mały, należy zdobyć 12 dowolnych miejsc z wykazu, stopień duży - 14 dowolnych miejsc z wykazu, a stopień wielki - 16 dowolnych miejsc z wykazu.

Podstawą weryfikacji odznaki jest posiadanie książeczki weryfikacyjnej odznaki "Znam Góry Sowie" lub samodzielnie wykonanej kroniki z zachowaniem wymogów regulaminu.

Książeczkę można nabyć u przodownika turystycznego Mirosława Gontkowskiego, a wkrótce również w gminach, które będą dystrybuować książeczkę.

W czasie wakacji odbędą się także spotkania w Górach Sowich, podczas których STGGS będzie promowało projekt i odznakę. Wszelkie informacje i aktualności na temat projektu znajdują się na Facebooku oraz na stronie: www.gorysowie.org.

Znasz Góry Sowie? Zdobądź trzeci stopień odznaki!
powrót do poprzedniej strony