Zakończenie żniw bez tradycyjnych dożynek gminnych

2020-09-01

Zakończenie żniw bez tradycyjnych dożynek gminnych

Obchody dożynek to jedna z najcenniejszych tradycji wsi polskiej. Każdego roku u schyłku lata dziękujemy za ziarno na chleb powszedni. Święto plonów jest również doskonałą okazją do podziękowania społeczności lokalnej za codzienny trud pracy na roli.

Okres dożynek to także czas, który skłania do refleksji i przypomina, że dzięki wysiłkowi rolników każdego dnia na nasze stoły może trafiać chleb. W imieniu mieszkańców gminy Dzierżoniów pragniemy serdecznie podziękować wszystkim rolnikom za owoce ich pracy.

Gmina Dzierżoniów zawsze stara się nadać temu rolniczemu świętu dostojny i godny wymiar. Coroczne dożynki gminne są doskonałą okazją do uczczenia trudu rolników w należyty sposób - pozwalają nam wyrazić swój głęboki szacunek i podziękować za dary. Niestety w tym roku, ze względu na sytuację związaną z pandemią koronawirusa, w trosce o zdrowie nas wszystkich, wspólnie z sołtysami podjęliśmy decyzję o odwołaniu tradycyjnych Dożynek Gminy Dzierżoniów.

Liczymy na zrozumienie i życzymy wszystkim mieszkańcom dużo zdrowia - bo to ono jest w tej chwili najważniejsze.

Przewodniczący Rady Gminy Dzierżoniów
Grzegorz Powązka